Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Spousta kouzelných příběhů nejen pro malé čtenáře

NOVINKY | Spousta kouzelných příběhů nejen pro malé čtenáře

Briony May Smith - Madlenka a jednorožec

Jako by návrat do školních lavic odstartoval boom dětských knih, které rozjasní nadšené dušičky malých čtenářů. Na své si ovšem přijdou také dospělí, protože tomuhle měsíci vládnou přátelství a láska. Tak která knižní novinka za měsíc říjen si získá vaše srdce?

Fantasy pro děti a mládež

Dawn Casey - Zimní pohádkyDawn Casey – Zimní pohádky
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 4.10.2021

Zima vždy byla časem vyprávění příběhů. Večery jsou dlouhé, venku je brzo tma a představivost se rozjíždí naplno… Uvelebte se u krbu s touto překrásnou sbírkou pohádek, které oslavují divy zimního období! Spolu s dětmi se vydáte do všech koutů světa a objevíte fantastické kraje pokryté ledem a sněhem – od Severní Ameriky přes Sibiř a Čínu až po Skotsko. A doprovázet vás budou kouzelné ilustrace, které z vašeho putování udělají nezapomenutelný zážitek.

Briony May Smith - Madlenka a jednorožecBriony May Smith – Madlenka a jednorožec
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 28.10.2021

Madlenka se s rodiči stěhuje do hor, aby byli blíž babičce. Holčička se cítí v novém domově osamělá, ale při prvním průzkumu okolí spatří nad pobřežím neuvěřitelnou věc – po obloze letí jednorožci! Zmizí stejně rychle, jako se objevili, ale v trávě po nich zůstane zapomenuté jednorožčí mládě. Madlenka ho vezme domů, aby se o něj přes zimu postarala. A tak se zrodí jedno přátelství, na které ani jeden z nich už nikdy nezapomene…

B. B. Alston - Amari a Noční bratřiB. B. Alston – Amari a Noční bratři
Nakladatelství: Jota
Datum vydání: 27.10.2021

Amari Petersová je obyčejná dvanáctiletá holka, která žije se svou maminkou v chudé čtvrti. Jenže poslední dobou to doma vůbec nemá lehké. Její bratr Quinton, ten nejchytřejší a nejstatečnější člověk, jakého zná, totiž před půl rokem beze stopy zmizel a nikdo neví, kde může být.
Jenže potom Amari doma ve skříni najde podivný kufřík a v něm pozvánku na letní tábor na jakémsi záhadném Úřadě pro nadpřirozené záležitosti, kam ji posílá právě její zmizelý bratr. Amari vůbec netuší, co je to za místo, ale je si jistá, že odpověď na to, co se s Quintonem stalo, se musí skrývat právě tam.
A tak se Amari vydává do nadpřirozeného světa, kde ji čekají strašidla, sněžní muži, tajemní agenti a nová kamarádka drakodlačice, ale také náročné zkoušky, tajemné věštby a souboj s nejmocnějším čarodějem, jaký kdy žil… Dokáže Amari najít svého bratra a zachránit nadpřirozený svět?

Ukázka z knihy Amari a noční bratři

Znovuvydání série Kočičí válečníci

 • Erin Hunterová – Vzhůru do divočiny (1) (Albatros)
 • Erin Hunterová – Oheň a led (2) (Albatros)
 • Erin Hunterová – Les plný tajemstv (3) (Albatros)
 • Erin Hunterová – Bouře přichází (4) (Albatros)
 • Erin Hunterová – Nejtemnější hodina (6) (Albatros)

Znovuvydání knih ze série Hraničářův učeň

 • John Flanagan – Hořící most (2) (Egmont)
 • John Flanagan – Ledová země (3) (Egmont)
 • John Flanagan – Klan (13) (Egmont)

Sebastien Castell - Cesta ArgosanůSebastien de Castell – Cesta Argosanů
Série: Divotvůrce
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 14.10.2021

Ferius žije ze dne na den, krade, podvádí a hazarduje se svým životem. Zároveň je ochotna dát v sázku vše, jen aby se pomstila fanatickému mladému mágovi, který ji pronásleduje každou bdělou hodinu. Ale pak se setká s jedinečným Durralem Hnědým, potulným filozofem, který místo násilím zdolává své protivníky chytrostí a soucitem. Drží tento rozčilující muž klíč k porážce jejích nepřátel, nebo ji povede po cestě, která zničí její duši? Následujte Ferius prostřednictvím tohoto výjimečného příběhu plného dobrodružné akce, magických intrik a oslnivého důvtipu po cestě Argosanů a vstupte do světa magie a tajemství, tolik odlišného od všech ostatních.

Paula Brackston - Krámek se starožitnostmiPaula Brackston – Krámek se starožitnostmi
Série: Starožitnosti (1)
Nakladatelství: Red
Datum vydání: 4.10.2021

Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy. Když ucítí silné pouto k nádhernému stříbrnému chatelainu, viktoriánskému přívěsku na opasek, musí se dozvědět víc.
Když si chatelaine prohlíží, přenese se zpět do sedmnáctého století, do doby, ze které šperk pochází. Dozví se, že v jeho minulosti došlo k nespravedlnosti. Zjeví se jí duch, který obývá její nový domov, a vyzve ji, aby zachránila život jeho dcery. Zároveň Xanthe vyhrožuje, že ublíží Floře, pokud neuspěje. Zatímco Xanthe bojuje, aby zachránila dívku v bouřlivých dnech roku 1605, setká se s architektem Samuelem Applebym. Možná to bude právě on, kdo jí pomůže děvče zachránit. A možná také bude důvodem, proč se nedokáže přimět vrátit do přítomnosti.
V této první knize nové série se autorka bestselleru Dcera čarodějnice, Paula Brackstonová, vrací ke své typické směsici magie a romantiky, která vás nepochybně okouzlí.

Lexi Ryanová - Prázdné slibyLexi Ryanová – Prázdné sliby
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 21.10.2021

Brie víly nenávidí a odmítá s nimi mít cokoli společného, i kdyby to mělo znamenat, že bude hladovět a žít na ulici. Ale když je její sestra prodána sadistickému králi Temného dvora, aby tak splatila dluh, udělá Brie cokoli, aby ji získala zpátky. Klidně uzavře dohodu se samotným králem, že mu ukradne tři kouzelné předměty ze od světlých víl. Získat přístup na jejich dvůr, to se však snadněji řekne než udělá. Brie má jedinou možnost: bude předstírat, že je potenciální nevěstou prince Ronana. Brzy se do něj však doopravdy zamiluje. Je však odhodlaná nenechat se rozptylovat tím, co jí říká srdce, a přijme pomoc od skupinky odpadlíků z řad temných víl, kteří mají vlastní tajné cíle. Brie tak začne trávit spoustu času s jejich záhadným vůdcem Finnem… odolávat jeho svůdnému šarmu není o nic snadnější. Brie je tak chycena mezi dvěma nebezpečnými dvory a musí se rozhodnout, komu věnovat svou věrnost a své srdce.

Ukázka z knihy Prázdné sliby

Dále vychází

 • Kolektiv autorů – Ledové království: Domácí pohoda, Večerní vyprávění (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Klub nočních můr: Pomoc! Můj brácha je zombík! (cPress)
 • Jan Urban – Věčné Mlhy (1): Zloděj osudů (CooBoo)
 • Joanna Ruth Meyerová – Les bez srdce (CooBoo)
 • Mary E. Pearsonová – Falešný polibek (3): Temná krása (CooBoo)
 • Jennifer L. Armentroutová – Z krve a popela (Fragment)
 • Connie Glynnová – Zápisky z Rosewoodu (4): Princezna celým srdcem (Fragment)
 • Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové (6): Zkáza Ďáblova akru (Jota)

Mohlo by vás zajímat

Fantasy

Siri Pettersenová - Železný vlkSiri Pettersenová – Železný vlk
Série: Vardari (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 27.10.2021

Představ si, že objevíš tajemství, po němž prahnou ti nejvlivnější. Něco z jiného světa. Něco natolik mocného, že to může změnit vše. Tvou zemi. Tvůj život. Tvé srdce.
Juva nenávidí krvezpytce, kteří se těší úctě pro své jasnovidecké schopnosti, a přitom jsou to podvodníci, co využívají strachu, hromadí majetek a baží po moci. To ví Juva až moc dobře, ke krvezpytcům totiž patří i její rodina a ona sama přísahala, že se nikdy nestane jednou z nich. Když ale dívčinu rodinu napadnou vardari, záhadné nestárnoucí bytosti, zaplete se do honby za dědictvím svého rodu — temným tajemstvím, které kdysi změnilo svět a nyní ho může přetvořit znovu. Aby Juva přežila, musí se postavit čelem k potlačené vzpomínce z dětství, ke chvíli, kdy uviděla ďábla.
Železný vlk je prvním dílem trilogie Vardari, kterým začíná samostatný příběh z prostředí oceňované série Havraní kruhy.

Kevin Hearne - Kletba krkavcůKevin Hearne – Kletba krkavců
Série: Sedm kenningů (2)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 6.10.2021

Zemi zničené obřími útočníky, jak jsme ji poznali v prvním díle Útok obrů, svítá naděje na odplatu. Najde se ale dost hrdinů? A kdo to vlastně je – hrdina?
Daryck měl svůj domov ve městě zničeném při nájezdu Kostních obrů. On a jeho skupina válečníků se teď touží pomstít za všechny milované, které ztratili. Hanima patří k nové generaci mágů s mimořádným nadáním – dokáže hovořit s fantastickými zvířaty. Když její dar začne představovat hrozbu pro současné vládce, postaví se do čela hnutí, které chce pomocí její magie poskytnout moc všem. Koesha je kapitánkou čistě ženské posádky lodi zkoumající nebezpečné a neznámé vody. Nehledá však pouze možnou cestu kolem světa – pátrá i po své sestře, která před dvěma lety zmizela na moři. Jenže tam, kde mapy končí, číhá něco mnohem nebezpečnějšího než bouře a mořské obludy! Tito tři, a zdaleka nejen oni, se pokusí přinést naději do světa zmítaného válkou. Ale i hrdinové mívají strach…

Marlon James – Černý Leopard, Rudý Vlk
Série: Temná hvězda (1)
Nakladatelství: Slovart
Datum vydání: 29.10.2021

Dobrodružná sága je příběhem bojovníka a nájemného žoldáka Stopaře, který hledá ztracené dítě. V sázce však není „jenom“ jeden lidský život, ale osudy mnoha dalších lidí. Děj, protkaný množstvím odboček, halucinací a snů, plynoucí v horečném tempu, se odehrává ve starobylé a temné Africe, která spíše než skutečné místo připomíná fantasy svět. Marlon James, který v roce 2015 obdržel jako první jamajský autor prestižní Man Bookerovu cenu, v ní čerpá z afrických mytologií, kniha je však také protkána nesčetnými narážkami na světovou literaturu, od Krvavé komnaty Angely Carterové po Satanské verše Salmana Rushdieho, na popkulturní ikony, komiksové hrdiny, oblíbené seriály. Archetypální cesta hlavního hrdiny odkazuje k Jungovi stejně jako k postavám Luka Skywalkera nebo Froda. Rozsáhlá kniha je prvním dílem zamýšlené trilogie Dark Star (Temná hvězda).

Dále vychází

 • James Islington – Licanius (3): Světlo věcí konečných (Host)
 • Sabaa Tahirová – Jiskra v popelu (4): Nebe po bouři (Host)
 • Joe Abercrombie – Věk šílenství (2): Potíže s mírem (Polaris)
 • Carlton Mellick III – Dům na tekutých píscích (Carcosa)

Mohlo by vás zajímat

Sci-fi pro děti a mládež

Geoff Rodkey - UfONIGeoff Rodkey – UfONI
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 14.10.2021

Když je humor sci-fi… Být z jiné planety (a taky skoro poslední člověk ve vesmíru, na kterém závisí přežití zbytku lidstva) není žádná sranda. Anebo že by přece? Stačí jen přesvědčit obyvatele cizí planety, na které je zakázáno vyvolávat jakékoli emoce včetně smíchu, že lidé jsou naprosto mírumilovní, neškodní a užiteční tvorové a že si zaslouží dostat ještě šanci. I když si svoji vlastní planetu zničili. Přesně tohle dostanou za úkol Lani s rodinou. A nemají na to úplně moc času: týden. Proti nim stojí odhodlaní obyvatelé cizí planety, kteří jenom VYPADAJÍ jako komáři. A rozhodně se nehodlají smát. Ani zvednout koutek. To bude zábava! Vtipné a mrazivě trefné podobenství o nejpalčivějších problémech současnosti: migraci, fake news, mediální manipulaci a šíření nenávisti.

Naomi Gibsonová - Dokonalý přítelNaomi Gibsonová – Dokonalý přítel
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 5.10.2021

Lydia začala pracovat na vytvoření Henryho, své vlastní umělé inteligence, už před několika lety – ještě předtím, než její bráška umřel během nehody, která ji straší ve snech. Předtím, než její táta odešel z domova a nechal je s matkou samotné. A než se s její nejlepší kamarádkou úplně odcizily. Teď je Henry konečně perfektní. Silný, chytrý, milující a naprosto oddaný. Jak daleko je však schopný zajít, aby splnil její přání? Stvořila Lydia dokonalou bytost, nebo je Henry odrazem jejího nejkrutějšího já?

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff - Aurora planeAmie Kaufmanová, Jay Kristoff – Aurora plane
Série: Aurora (2)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 21.10.2021

Začněme špatnými zprávami: prastaré zlo bylo probuzeno. Dobré zprávy? Jednotka 312 je připravena všechny spasit. Snad. Jen nejdřív musí vyřešit pár drobností. Třeba klan grempů, který jim touží maličko pocuchat ksichty. Zástupy děsivých falešných agentů GIA, kteří se ze všech sil snaží zmocnit Auri. Nebo taky Kalovu naštvanou sestru, za kterou stojí syldrathská armáda. V galaxii zas bude pořádné horko – tahle skvadra v tom už ale umí chodit. Víceméně.

Micaiah Johnsonová - Místo mezi světyMicaiah Johnsonová – Místo mezi světy
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 7.10.2021

Konečně je možné cestovat do paralelních vesmírů. Má to však jeden háček: nikdo nemůže navštívit svět, kde je jeho paralelní protějšek stále naživu. Na scénu vstupuje Cara, jejíž paralelní já mají jednu mimořádnou dovednost: umí vážně dobře umírat – na nemoci, v pouličních bojích nebo prostě náhodou, když se jí nepovede utéct. A tak už zemřela v celkem 372 světech. Na téhle Zemi se jí však podařilo přežít. Je tedy vyvolena jako dokonalá kandidátka pro cestování mezi paralelními vesmíry. Cara se tak vymaní ze špinavé chudinské čtvrti, kde vyrůstala. Teď má hezký byt ve spodním patře bohaté, zdí obklopené metropole Wiley. Pracuje (a taky nestydatě flirtuje) s atraktivní, ale odtažitou Dell; spolu sbírají data z různých světů pro Eldridgeský institut. Všechno zkrátka běží jako na drátkách. Jedna z jejích osmi zbývajících dvojnic však za záhadných okolností zemře, a Cara se tak dostane do úplně nového světa se starými tajemstvími. To, co objeví, propojí minulost a budoucnost a odhalí její roli ve spiknutí, které ohrožuje celý multivesmír.

Ukázka z knihy Místo mezi světy

Ukázka z knihy Místo mezi světy Ukázka z knihy Místo mezi světy Ukázka z knihy Místo mezi světy

Znovuvydání a vydání knih ze Star Wars universa

 • Kolektiv autorů – Vzestup Kyla Rena: Oddanost (komiks) (Egmont)
 • Timothy Zahn – Poslední povel (Egmont)
 • Timothy Zahn – Temná síla na vzestupu (Egmont)
 • Timothy Zahn – Dědic Impéria (Egmont)

Sci-fi

John W. Campbell Jr. - Ledové pekloJohn W. Campbell Jr. – Ledové peklo
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 4.10.2021

Krátký román Ledové peklo (Frozen Hell) byl v roce 2018 objeven mezi písemnostmi Johna W. Campbella Jr., uloženými v knihovně Harvardské univerzity. Jde o dřívější, delší a za autorova života nevydanou verzi jeho slavné povídky „Kdo je tam?“, v níž vědci z antarktické výzkumné stanice objeví pod nedotčeným ledovým příkrovem obludnou mimozemskou bytost. V důsledku několika neuvážených kroků dopustí, aby se zdánlivě mrtvý a neškodný vetřelec probudil k životu. Následuje napínavé a tísnivé dobrodružství, boj lidí s tvorem ovládajícím stěží představitelné umění transformace. Příběh patří do zlatého fondu science fiction a je obecně známý především díky filmovému zpracování Johna Carpentera pod názvem Věc. Ledové peklo publikovanou povídku rozšiřuje o tři kapitoly, příběhu dodává plastičtější pozadí a kontext a je verzí, v níž chtěl Campbell svůj příběh původně předložit čtenářům. Z tohoto hlediska jde o pozoruhodný literární artefakt, který by neměl uniknout pozornosti žádného fanouška klasické science fiction.

Andrew Hunter Murray - Poslední rozbřeskAndrew Hunter Murray – Poslední rozbřesk
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 19.10.2021

Před čtyřiceti lety se následkem vesmírné katastrofy začala zpomalovat zemská rotace a po deseti letech se Země zastavila úplně. Teď je jedna strana planety natočená ke žhnoucímu Slunci a druhá uvězněná v nekonečné ledové noci. Většina států přestala fungovat, ale pár šťastných zemí na teplé straně planety přežilo. Jednou z nich je i Velká Británie, která se zachránila tím, že se od hroutícího se světa naprosto odřízla. Dnes v ní vládne vojenská autokracie a země je sužovaná hladem a násilím.
Ellen Hopperová je oceánografka žijící na ledové plošině v Atlantiku. Do svého dobrovolného vyhnanství se uchýlila poté, co její domovina propadla autoritářství, a už s ní nechce mít nic společného. Když však za ní přijedou dva úředníci s prosbou, aby se vrátila do Londýna a setkala se s jistým umírajícím mužem, Ellen souhlasí — a začne odhalovat tajemství, které ohrožuje nejen křehkou stabilitu jejího národa, ale i celé lidstvo.

Andy Weir - SpasitelAndy Weir – Spasitel
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 5.10.2021

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří…

Znovuvydání knih ze série Nadace

 • Asimov Isaac – Nadace a Říše (2) (Triton, Argo)
 • Asimov Isaac – Druhá Nadace (3) (Triton, Argo)

Dále vychází

 • Liou Cch‘-sin – Toulavá země (Host)
 • Dan Abnet – Warhammer 40 000: Obrněni pohrdáním (Polaris)
 • Frank Herbert – Duna (1): Duna | filmová obálka (Baronet)

Mohlo by vás zajímat

 • Recenze audioknihy: Duna

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Raja Luthriela napsal:

  Tohle je opět velmi zajímavý seznam knih. Nejvíc mě asi zaujal ten Spasitel a pak Prázdné sliby

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz