Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Tipy na 8 knih se silnými hlavními hrdinkami, které se nerozbrečí ze zlomeného nehtu

Tipy na 8 knih se silnými hlavními hrdinkami, které se nerozbrečí ze zlomeného nehtu

Image

Hledáte nějakou tu inspiraci pro letní čtení hezky u vody nebo na volné teplé večery? Co takhle s sebou k bazénu vzít knihu či audioknihu, jíž dominuje silná hlavní hrdinka. Protože ačkoliv jsou to muži, které brání křehké ženy pěstmi, někdy jsou naše hrdinky opuštěny, osud se vzbouří proti nim a je třeba vše uchopit do vlastních rukou.

A nezapomeňte si je rovnou prohlédnout i na obálkách. Které hrdince fandíte nejvíce a která je největší sympaťanda od pohledu? Nezapomeňte hlasovat na konci článku!


Marissa Meyer – Cinder

Série: Měsíční kroniky
Žánr: Sci-fi pro mládež
Zpracování: Audiokniha, kniha

Cinder je taková netypická hlavní hrdinka. Není to člověk, ale kyborg, tedy dříve člověk, ale po nehodě byla upravena mechanickými částmi, aby mohla vůbec přežít. Ačkoliv právě tohle vylepšení jí v Novém Pekingu zrovna moc nepomáhá, protože kyborgové jsou ve společnosti méněcenní. Ještě že je tak šikovná mechanička, že o práci rozhodně nemá nouzi a její šikovnost do dílny dokonce přiláká prince, který potřebuje opravit androida. To ještě netuší, že se bude muset potýkat se smrtelnou nemocí , která začne řádit v jejím okolím. A víte o tom, že v Novém Pekingu losují kyborgy jako pokusné králíky pro testy s letumózou?

Kiera Cass – Selekce

Série: Selekce
Žánr: Romantické pro mládež
Zpracování: Audiokniha, kniha

America Singerová se může pokládat za šťastného člověka, narodila se totiž do kasty umělců a sama z hloubi duše miluje hudbu. Vždyť také umí výborně hrát na housle a zpívat. Škoda jen, že tahle kasta patří k nižším a její výdělek závisí na objednávce jejích služeb. Její rodina tak občas trpí hlady, takže není divu, když rodiče tlačí Americu do tradiční soutěže dívek z prostého lidu o ruku prince, která by je navždy zajistila. Jenže to má jeden háček, protože America miluje svého utajovaného přítele, od kterého nechce být odtržena. A to ještě netuší, že v soutěži nebudou největším nepřítelem ostatní dívky, ale hlavně útočící rebelové.

Obálky trilogie Selekce

Hanina Veselá – Krev teče vždycky červená

Série: Magnólie
Žánr: Fantasy
Zpracování: Kniha

Magnólie je psionička, pěkná ženská se zrzavými vlasy a pěkně prořízlou pusou, která si dokáže omotat kolem prstu každého chlapa. Tedy dokud nenarazí na dalšího silného čaroděje, který jde doslova přes mrtvoly za vlastními zájmy. Ten se s Magnólií nemazlí a jedna dobře mířená rána dokonce vyrazí zub z jejího jinak krásného úsměvu. A to je teprve začátek, ačkoliv Magnóliina tvrdohlavost dokáže každému zavařit, i jí samotné. Příběh plný magie i nekromancie, princezen i pirátek a hlavně o intrikách okolo jednoho trůnu.

Tituly Krev teče vždycky červená a Magnólie a démon

Elaine Cunningham – Drowova dcera

Série: Hvězdný třpyt a stíny
Žánr: Fantasy
Zpracování: Kniha

Lirael je temná elfka žijící v podzemním království, dcera arcimága, od které se očekává ledacos, ale rozhodně ne volnomyslná zábava a toulky tunely. Jenže mladou elfku tolik láká tajemný svět na povrchu, což o to, že tamní svět ničí její podzemní magii. Někdy mladé odvážné srdce znamená víc než stovky let zažitá pravidla. To ještě netuší, že ačkoliv utekla ze svazující Akademie, intriky a nepřátelství ji mohou z hlubin zastihnout i tam, kde by je nečekala.

Trilogie Hvězdný třpyt a stíny

Kateřina Hurtová – A v ní stín

Žánr: Temná fantasy
Zpracování: Kniha

Lilit je princezna a jelikož se narodila jako druhá, na trůn nikdy neusedne. I přesto má v království důležité poslání, velí vojsku a ovládá koňáckou magii, která spojuje její zemi. Avšak někde v budoucnu nad jejím osudem krouží bouřkový mrak a už se blíží. Stačí málo, aby se jí svět převrátil vzhůru nohama, kdy musí z království uprchnout po boku zajatého prince z jiné země, nikdo jiný jí totiž nezbývá. A to ještě netuší, že to je začátek děsivých událostí, které ji potkají a zkříží její cestu se smrtí a nekromancií. Jenže rodina pro ni znamená vše a je schopna pro ni udělat cokoliv.

Tereza Matoušková – Válka zrcadel

Žánr: Temná fantasy
Zpracování: Kniha

Odvržená Ankara byla vždy jiná, mocné zrcadlo, které se v očích jiných proměňovalo v jejich nejbližší. Sama na sebe mohla přejmou cizí podobu a zneužít ji tak k potřebným věcem. A přesto není významnou čarodějkou, ba naopak, pracuje pod mocnějším čarodějem, který její schopnosti využívá pro kdejakou špinavou práci. Jenže tohle mocenské čachrování není to jediné, co Ankaru čeká. Tam v budoucnu se totiž pomalu probouzí pradávní tvorové, kteří za kapku krve zničí klidně celý svět a ne každý má odvahu postavit se kruté realitě. Jenže Ankara je jiná, ta v ní žila už odmalička.

Joe Benitez – Tajemství mechanické mrtvoly

Série: Lady Mechanika
Žánr: Sci-fi, steampunk
Zpracování: Komiks

Lady Mechanika je napůl žena, napůl stroj. Nechová se tak jako ostatní ženy v jejím okolí, vždyť jsme v Británii v 19. století a ulice jsou plné dam ve slušivých róbách a džentlemanů. Jenže Lady Mechanika je dobrodružka, nezalekne se kdejaké výzvy a tajemství, ale hlavní je pro ni jedno – musí za každou cenu vypátrat toho, kdo ji stvořil. A zrovna se objevila horká stopa v podobě zvířete, které je také napůl mechanické. Je potřeba připravit zbraně a rozličné mechanické vynálezy, protože cesta k pravdě bude dlouhá a nebezpečná.

1. a 2. díl komiksu Lady Mechanika v klasické a limitované verzi

Andy Weir – Artemis

Žánr: Sci-fi
Zpracování: Audiokniha, kniha

Jazz Bašárová žije na Měsíci a její povolání kurýrky není zrovna nijak lukrativní. Není proto divu, když se odvážně pouští do pašování na Měsíci bohatými osobami žádaného zboží. Vidina peněz je tak lákavá, že jednoho dne neodmítne ani nabídku na provedení jedné záškodnické akce. To ovšem ještě netuší, že se připletla do mocenské hry o ovládnutí jediného města na Měsíci, o Artemis.


Tak která žen vás oslovila a které z nich to na obálce sluší nejvíce? Pojďte si zahlasovat o tu nejlepší hrdinku, s kterou bychom letos měli strávit léto!

Která z knižních hrdinek vás oslovila nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Dortíček napsal:

  Když se řekne silná hlavní hrdinka, vždycky se mi vybaví Monza Murcatto z knihy Nejlépe chutná za studena od Joea Abercrombieho. Ona je sice trošku blázen, ale silná je víc než dost. Rozhodně doporučuju.

 • Lucy Lillianne napsal:

  zatim mam zkusenost jen se Cinder, ktera byla opravdu super… :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz