Čtenářský klub fantasy a sci-fi

Čtenářský klub Dragell

I přes všechny ty recenze stále netušíte, jaké knihy máte číst? Nechcete chodit na živé srazy, ale přesto si povídat s knihomoly? Přidejte se k nám a pojďme společně číst jednu konkrétní knihu, o které si pak popovídáme. Nezní to báječně? Knižní klub pro všechny Čechy i Slováky, který spojuje lidi s láskou ke knihám především v žánru fantasy a sci-fi.


Co vše vás v klubu čeká?

SPOLEČNÉ ČTENÍ

Každý měsíc se domluvíme na čtení jedné fantasy nebo sci-fi knihy a koncem měsíce se na Zoomu podělíme o své dojmy.

KNIŽNÍ SOUTĚŽE

Přijdete za námi na Zoom popovídat si o knize? Pak máte šanci si odnést nějakou pěknou odměnu.

BESEDY SE SPISOVATELI

Každý měsíc za námi dorazí na Zoom také jeden český spisovatel, který odpoví na mé i vaše otázky.

Pamatujte, vše je dobrovolné, žádná povinná docházka. Když vám kniha nesedne, prostě měsíc vynecháte. Berte to pouze jako příležitost setkat se s ostatními knihomoly, podělit se vzájemně o dojmy na vybranou knihu. Případně klidně přijděte pouze na besedu se spisovatelem.

Chyťte příležitost za pačesy

a přihlaste se k newsletteru!

Jak mám již vyzkoušeno, e-maily posílám nejvýše třikrát za měsíc. Naleznete v nich informace ohledně knihy, která se aktuálně čte, také se dozvíte, jaký spisovatel nás poctí svojí návštěvou a hlavně – neminete datum, čas a odkaz na Zoom, kde se vše závěrem měsíce odehrává.


A jak to v klubu chodí?

~ Společné čtení a debata o knize

V tomto čtenářském klubu společně vybíráme knihu, kterou daný měsíc budeme číst. Na přelomu měsíců se společně na Zoomu setkáme, abychom si posléze mohli v rámci hodiny popovídat o svém zážitku z daného titulu – a že je to opravdu zajímavé povídání, protože sto lidí, sto chutí. Jen upozorňuji, že na první hodinu je potřeba mít vybranou knihu přečtenou, protože spoilery jsou povoleny. A zároveň samozřejmě opět vybereme knihu na další měsíc. Snažíme se vždy vybrat nějakou relativně čerstvou knižní novinku z posledních měsíců. Knihy může navrhnout naprosto kdokoliv, třeba zrovna i vy! Stačí se jen ukázat včas na Zoomu.

Zoom bývá vždy v rozmezí 17:00-19:00 a pokud do toho nějakým způsobem host nezasáhne, většinou se setkáváme v pátek kolem přelomu měsíce.

~ Soutěže o knihu/audioknihu

Kromě povídání o knize se pro vás snažím na Zoom připravit i nějakou tu odměnu, tedy konkrétně pro jednoho z vás, který se dobře zapojuje. Už jsme měli soutěž o konkrétní knihu, ale třeba také výběr libovolné audioknihy u konkrétního prodejce. Pokud se mi zadaří, vynasnažím se pro vás vždy něco takového připravit.

~ Beseda se spisovatelem

Po povídání o knize vás na Zoomu také následně čeká hodinová beseda s českým spisovatelem (přibližně od 18:00), kterému aktuálně vychází nějaká ta kniha. Takže nejenže se koukneme na jeho novinku, takže můžete načerpat inspiraci k dalšímu čtení, ale podíváme se hlouběji pod pokličku psaní a vydávání knih. A samozřejmě i vám dám prostor pro nějaké zvídavé otázky.


červnové setkání

V červnu se pustíme do české urban fantasy Zákon Azylu (zakoupit knihu zde) od české spisovatelky Lucie Lukačovičové, která za námi přijde 28. června na on-line besedu. Tak zapiště si datum do svých kalendářů a nezapomeňte se připojit na Zoom.

Knihy na společné čtení

Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

KVĚTEN

Jeffery Russell – Kosti, pasti, slepice

NESPOLÉHEJTE NA HRDINY, NAJMĚTE SI PROFESIONÁLY! Durhamův služební postup u městské stráže definuje vodorovná čára. Pravda, jednou vyřešil ovcovraždu, ale to měl výjimečně šťastný den. Když tedy obdrží rozkaz připojit se jako pozorovatel ke Kobkanýrům – profesionálním trpasličím čističům hrobek a kobek – rozhodně si nehodlá stěžovat. Tedy alespoň než si uvědomí, že ho obdržel omylem.
Už se s tím ale nedá nic dělat a vyšilující strážný je nucen zúčastnit se výpravy za magickým palcátem ukrytým v kryptě nekromanta Alahama. Pro trpaslíky je to rutina. Předpokládají, že vtrhnou dovnitř a za pomoci seker, štítů, kuší, trhavin, obléhacích strojů a cvičených slepic pobijí nemrtvé, vyřadí pasti a následně odvezou z kobky všechno, co se dá zpeněžit.
Bohužel pro Kobkanýry se ale zdá, že s Durhamem vstoupilo do hry i něco jako osud, a trpasličí komando se dočká poněkud náročnějšího dobrodružství než obvykle. Až bychom se nebáli říct přelomového. A pak je tu ještě nemrtvák Alaham, který má své vlastní plány.

ČERVEN

Lucie Lukačovičová – Zákon Azylu

Kde jsou monstra, jsou i lovci. A náš svět je jich plný – monster i těch, kdo je loví. Heslo každého v téhle válce zní: „Použij cokoli, co funguje, a přežij!“ V současné Praze to platí dvojnásob. Jestli to někdo poznal na vlastní kůži, je to Benedikt. Zbavený ochrany organizace lovců se může spolehnout jen na pomoc výstředního antikváře a dívku, která je někdy děsivější než všechna monstra.

Kde zjistit, co se zrovna čte?

Jednoduše, právě tady na Dragell.cz na stránce klubu nebo v pravém sloupci uvidíte aktuální známé informace ke společnému čtení, pozvanému spisovateli a odkazu na společný Zoom. Takže stačí sem pravidelně nakouknout a budete v obraze. Pokud nechcete nechat nic náhodě, abyste si informací všimli včas, doporučuji se přihlásit k odběru mailových novinek čistě ohledně tohoto společného čtení. Všem přihlášeným k odběru vždy obratem zasílám zprávu se všemi novými informacemi.


Beseda s Míšou Merglovou

Spisovatelé s námi on-line

Jak jsem již zmínila, každý měsíc se snažím zajistit českého spisovatele. Poseděli s námi již Michaela Merglová, Tereza Matoušková nebo třeba Václav Dvořák, s kterými jsme nakoukli do zákulisí spisovatelského světa. Pokud vás zajímá pozadí psaní knih, tak rozhodně sledujte, kdo se za námi zrovna chystá. Veškeré besedy jsou živě přístupné zdarma veškeré veřejnosti, takže se nebojte přizvat také své přátele.

Propásl/a jsem besedu, je někde záznam?

Jestliže vás zajímají již proběhnuté besedy, mám pro vás dobrou zprávu. Tyto rozhovory se spisovateli totiž nahrávám a posléze vkládám na Patreon, kde za drobný poplatek máte možnost je zhlédnout. Přistoupila jsem k tomuto opatření především z toho důvodu, jelikož pro účely pořádání společného čtení a besed si musím Zoom každý měsíc platit. Pokud se rozhodnete přes Patreon sledovat záznamy, zároveň tak přispějete na moje pořádání této knihomolské akce, do které jako máma na mateřské vkládám drahocenný čas i peníze. A pokud přispět nechcete, nic se neděje, jen nezapomeňte přijít za nám v daný čas a hodin, ať vám živě nic neuteče!


Jak funguje Zoom?

Je to něco podobného jako třeba Skype, takový způsob hovoru, kde můžete komunikovat přes chat, telefonicky nebo si dokonce zapnout kameru. Míra vašeho zapojení je samozřejmě na vás. Připojení na Zoom funguje jak pro počítače, tak pro mobilní zařízení.

Na náš online sraz se dostanete jednoduše přes odkaz, který přibližně týden před naším setkáním uveřejním. Zoom jede přes prohlížeč, ovšem vzhledem k našemu testování doporučuje pro stabilnější připojení stáhnout aplikaci do vašeho počítače či mobilu. V případě, že máte pomalejší internet, doporučuji nevyužívat kameru, která by spojení více zatížila a v takovém případě se vám může Zoom seknout.


Tak neváhejte a pusťte se do společného čtení. Snad se příště uvidíme na společném Zoomu!