Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Filmové novinky
  • NOVINKY | Pojďte pane, budeme se bát …. aneb nebezpečná Dětská hra opět začíná

NOVINKY | Pojďte pane, budeme se bát …. aneb nebezpečná Dětská hra opět začíná

Nastává léto, čas táboráku, písniček u ohně a hlavně děsivých strašidelných historek s baterkou u obličeje. A přesně s tímhle počítají i filmový tvůrci, kteří si pro vás připravili doslova strašidelné prázdniny, protože vás čeká vraždící panenka, nenasytné zombie, ale také nezkrocená příroda.

Willy a kouzelná planeta

Žánr: Animovaná pohádka
CZ premiéra: 11.7.2019

Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou, divokou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. V cizím světě na ně číhá mnoho nástrah a objevů…

Poznámka pod čarou: Dětství je takové kouzelné období, kdy prozkoumáváte možnosti Země a sami se rádi zasníte do svých vlastních světů. Moje budoucí povolání nikdy nemělo být astronaut, já si našla zálibu v dinosaurech a vymřelých kulturách (takže mým snem bylo dloubat se v hlíně jako archeolog), jenže teď si toho astronauta můžu konečně vynahradit a vydat se s Willym na kouzelnou planetu, kde je hodně co objevovat.

Lví král

Žánr: Animované dobrodružné
CZ premiéra: 18.7.2019

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být.

Poznámka pod čarou: Kdo z nás nevyrůstal na kreslených Disneyovkách? Svého digitálního přepracování pro dnešní děti se nakonec dočkal i Lví král a my si tak můžeme osvěžit tento kouzelný kousek. Co si budeme povídat, stejně jsem si nedávno pouštěla jeho kreslenou verzi z roku 1994. Mimochodem, věděli jste, že tenhle příběh byl ve stejném roce převeden i do povedené PC hry ve formě skákačky?

Spider-Man: Daleko od domova

Žánr: Dobrodružné sci-fi
CZ premiéra: 4.7.2019

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové.

Poznámka pod čarou: Světu něco chybí po událostech v Avengers: End game a hrdinů je stále zapotřebí. Dokáže Spider-man zaplnit to chybějící místo nebo by nejraději byl zase jen dospívajícím klukem, který řeší své trable s dívkami?

Mrtví neumírají

Žánr: Komediální horor
CZ premiéra: 4.7.2019

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem, a rasistickému farmáři Millerovi začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas.

Poznámka pod čarou: Že hororové filmy mohou být i komediální, nás přesvědčilo už několik fungujících snímku jako je Zombieland nebo Soumrak mrtvých. Jak dopadne další žánrovka zobrazující zombie apokalypsu v plném proudu, tak to si budeme muset počkat a zjistit v kině.

Kořist

Žánr: Horor
CZ premiéra: 11.7.2019

Nadějná plavkyně Haley Kellerová není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi. Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu.

Poznámka pod čarou: Hororem ale může být i skutečný svět, kdy se příroda vzbouří a vrhne proti vám. O svém ví surfařka Nancy z filmu Mělčiny, která rozpoutá poblíž pláže souboj s přílivem a hladovým žralokem. Jenže tenhle film zajde ještě dál, protože hlavní hrdinku zastihne voda a hladová zvířata v bezpečí domova. Dokáže být něco děsivější?

Dětská hra

Žánr: Horor
CZ premiéra: 25.7.2019

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi „nabušená“ panenka, která umí cokoliv. Už to není jen hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jen nadšení a štěstí. Andymu a jeho mámě ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc… hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že táto panenka je zlá jako všechny pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí velmi ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho skutečnou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takové pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako například soused, kterého záhadně přejela vlastní sekačka na trávu… Dobrou noc, Andy.

Poznámka pod čarou: Další remake známého hororu, se kterými se teď roztrhl pytel. Tentokrát se můžeme těšit na nové zpracování kultovního filmu Dětská hra z roku 1988. Možná by stálo za to na tuhle posedlou panenku zavolat Eda a Lorraine Warrenové, ale je fakt, že těm zrovna zavařila Annabelle.

Tak na který snímek se těšíte tento měsíc?
Vsadíte raději na pohádku či dobrodružství nebo se necháte pohladit strachem, kterého bude tento měsíc v kině nezanedbatelně?

 

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama | Můj výběr

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Jak kapitoly vnímá čtenář a jak spisovatel?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V září čteme knihu Ve větvích Yggdrasilu
od Terezy Kadečkové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu a e-book. Společné setkání proběhne 29. září na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ve větvích Yggdrasilu
  • 18:00 – beseda s autorkou Terezou Kadečkovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Tereza Kadečková - Ve větvích Yggdrasilu