Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Zaposlouchejte se do těchto 10 audioknižních sci-fi

Zaposlouchejte se do těchto 10 audioknižních sci-fi

Image

Jsme teď více méně spíše doma než-li někde mezi lidmi. Je to skvělá příležitost na objevování kouzelných příběhů. Když vaříte, pečete, uklízíte nebo třeba pečujete o zahrádku (byť jen tu balkonovou), potřebujete mít volné ruce a nedá se číst. A od toho jsou tu výborně namluvené audioknihy, kterým stačí jen naslouchat a při běžných činnostech se nechat unášet do jiného světa.


Andy Weir – MarťanAndy Weir – Marťan

Interpret: Jan Zadražil, Jan Vondráček
Délka: 11 h 38 min

Kdo by nechtěl být prvním člověkem na Marsu? Výprava na rudou planetu je pro astronauty vytouženým cílem, ke kterému spěšně netuší. To ještě jeden z nich netuší, že jej od posádky odtrhne písečná bouře. Zbytek posádky jej má za mrtvého, a tak je jen na Markovi, jak dokáže na této nehostinné planetě přežít jen s tím, co tu ostatní zbudovali a zanechali.


Dmitry Glukhovsky - Metro 2033Dmitry Glukhovsky – Metro 2033

Interpret: Filip Čapka
Délka: 17 h 34 min
Série: Metro

Svět už není to, co býval. Jaderná válka zničila zemský povrch a poslední lidská společenství se ukrývají v moskevském metru. Arťom žije až na jeho okraji a zapříčiní to nejhorší – zmutovaní netvoři z povrchu mohou proniknout sem k nim. Nezbývá mu nic jiného než se vydat napříč labyrintem, aby nalezl pomoc. Před ním možná stojí něco ještě obtížnějšího než jen prostí nepřátelé, a to různé sociální režimy, náboženství a další prapodivná společenství, kteří jej nenechají jen tak projít.


Frank Herbert – Duna

Interpret: Marek Holý, Jana Stryková
Délka: 22 h 1 min
Série: Duna

Do souboje o ovládnutí planet se nechcete přichomýtnout, protože vždycky jde o život. To na vlastní kůži zjistí také Paul Atreid, jehož rod měl na rozkaz císaře převzít Arrakis, na první pohled písečnou planetu, která ovšem nabízí také jedinečné bohatství. Původní majitelé se ovšem svého majetku nechtějí jen tak vzdát, a tak mladý Paul okusí více než jen nová palácová sídla, protože útěk do vyprahlé pouště je jedinou možností.


Orson Scott Card - Enderova hraOrson Scott Card – Enderova hra

Interpret: Filip Kaňkovský, Pavel Rímský
Délka: 11 h 53 min
Série: Enderova sága

Země čelí mimozemské invazi a není lepšího řešení než útok na nepřítelovu domovskou planetu. Pro to jsou vybírány schopné děti do Bitevní školy, aby v rámci mnohaletého výcviku mohli odvrátit to nejhorší – vymazání lidské civilizace z povrchu zemského. Jedním z nich je také Ender s nadprůměrnou inteligencí, který je do Bitevní školy odveden již v šesti letech a pro tuhle mladou duši nejsou připraveny jen znalostní a fyzické zkoušky, ale také neustálý fyzický nátlak. Správný velitel totiž musí zvládnout všechno.


Vilma Kadlečková – MyceliumVilma Kadlečková – Jantarové oči

Interpret: Jaroslav Plesl, Klára Issová, Jana Stryková, Jan Vlasák, Valérie Zawadská, Kristýna Frejová, Jan Meduna, Dana Pešková, Jitka Škápíková
Délka: 12 h 54 min
Série: Mycelium

Možná jsou pozemšťané až příliš závislí na mimozemské myceliální technologii, která nepřináší jen to dobré a mělo by se s tím něco dělat. Ačkoliv si Lucas tuhle cestu životem nevybral, přesto se stává odborníkem na Össeany, jejichž základem je Církev. Pařáty této až fanatické mimozemské víry již dosahují až na Zemi a je proti nim potřeba učinit patřičné kroky. Ještěže Lucas má známosti, které se mu právě v tuhle chvíli budou hodit.


Věděli jste, že Audiotéka je s námi již 9 let? K oslavě svého výročí nabízí 20. a 21. října audioknihy za 199 Kč, tak nezapomeňte této příležitosti využít.

Audiotéka slaví 9 let


Aldous Huxley - Konec civilizaceAldous Huxley – Konec civilizace

Interpret: Marek Holý
Délka: 8 h 23 min

Není to dokonalá společnost, kde všichni mají všechno, co potřebují a nikdo se necítí nadbytečný či přehlížený? Konzumní civilizace, která má všeho dostatek, protože neustále produkuje nové výrobky. Nenávisti, zloby a žárlivosti není potřeba, vždyť každý může mít každého, tedy neurčí-li kastovní řad jinak. Pojem matka a otec zaniká, nikdo vám nemá co diktovat, protože jste pánem svého života. Jenže stojí za to ten život, když jsou děti uměle reprodukovány, dokonce děleny na stovky x-terčat, kdy je už jako pouhou buňku, ale také jako malé děti předem programují, jak se mají chovat?


Robert Anson Heinlein - Dveře do létaRobert Anson Heinlein – Dveře do léta

Interpret: Otakar Brousek ml.
Délka: 8 h 44 min

Daniel je vynálezcem, který na světlo světa přivedl robotickou hospodyňku Děvče v domácnosti. Jak se říká, úspěch druhým lidé nepřejí, a tak je Daniel podveden těmi nejbližšími, od kterých by to vůbec nečekal. Jeho jediným přítelem se tak stává kocour. Naštěstí se nacházíme v budoucnosti, kde jsou lidské možnosti nekonečné.


John Wyndham - Den trifidůJohn Wyndham – Den trifidů

Interpret: Norbert Lichý
Délka: 6 h 15 min
Série: Trifidi

Lidé jsou prazvláštními tvory, předělávají přírodu k obrazu svému a čekají, že jim tohle všechno vyjde. Vždyť po nálezu trifidů, pohyblivých rostlin, je začali chovat jako dobytek nebo domácí mazlíčky s patřičnými ochrannými procedurami. Vždyť trifidi se živí masem a neváhají pro něj i obratně zabíjet. Jenže jaké jedné noci nastane překvapení, když lidé pozorují světelný jev na obloze, který je následně oslepí? Právě v tu chvíli stojí bezbranné lidstvo proti tvorům, které celou dobu zotročovalo.


M. R. Carey - Všemi dary obdarovanáM. R. Carey – Všemi dary obdarovaná

Interpret: Klára Sedláčková Oltová, Dana Černá, Vasil Fridrich
Délka: 12 h 53 min
Série: Všemi dary obdarovaná

Ačkoliv je Melanie teprve desetiletá dívenka, je držena spolu s dalšími dětmi ve vojenské základně. Jediný kontakt se světem má skrze mříže dveří nebo když ji zrovna svázanou odvezou do třídy s ostatními spolužáky, aby měla hodinu se svojí oblíbenou učitelkou. Ale to, že by někdy koukla úplně ven, o tom si může nechat zdát jen v tom nejdivočejším snu, protože po zemi teď chodí monstra živící se lidským masem, ve kterých už nezbyl ani střípek z jejich bývalého lidství. Jenže občas si konec světa řekne dost a zaklepe i na vaše dveře, byť jsou sebehlídanější.


Liou Cch'-sin - Problém tří tělesLiou Cch‘-sin – Problém tří těles

Interpret: Zbyšek Horák
Délka: 14 h 9 min
Série: Vzpomínka na Zemi

Souboj mezi Čínou Sovětským svazem a Amerikou o to, kdo jako první v rámci vojenského projektu naváže kontakt s mimozemskou civilizací, právě začal. Od té doby ovšem uběhlo již třicet let a nyní začínají významní vědci umírat. A do tohoto všeho nová hra ve virtuální realitě, která svojí obtížností zavaří nejednomu vědci mozkové závity. Odhaluje totiž jinou planetu, kde se střídají éry stabilní a nestabilní co se týče dnů a nocí, tepla a zimy. Vítězem se stane ten, kdo dokáže odhalit konec a začátek jednotlivých ér, aby se tak efektivně mohlo dařit úrodě a zdejší civilizaci. Jak spolu můžou tyto tak nesourodé věci souviset?


Víte, že všechny výše zmíněné audioknihy vyšly také knižně? Pokud hledáte nášup knižních titulů, nakoukněte do ocenění Goodreads Choice Awards za rok 2019 se zaměřením na fantasy, sci-fi a hororové tituly, které vyšly v češtině.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz