Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Zažijte soumrak lidstva v 8 knižních titulech

Zažijte soumrak lidstva v 8 knižních titulech

Image

My jsme tu nepříznivou situaci s pandemií zvládli pěkně, ale ne v každém knižním světe se tak zadaří. Pojďte nakouknout do titulů, kde lidé bojují s rostlinami, zombie či monstry z jiných vesmírů a jak se přitom mění lidská společnost jako taková.


John Wyndham – Den trifidů

Žánr: Sci-fi
Série: Trifidi (1)

Rok prvního vydání: 1951
Formát: Kniha, audiokniha, seriál

Vše začalo poněkud nepředvídatelně – na nočním nebi se objevil prazvláštní světelný úkaz, který téměř všechny lidi na Zemi oslepil. A právě tahle ztráta zásadního smyslu dokáže lidstvo velmi rychle sesadit z pozice hlavního predátora, protože nyní si musejí dávat pozor na masožravé rostliny, které začali masově pěstovat před touto katastrofou. Bill se stal jedním z těch šťastných, kterým byl zrak uchráněn, neboť v té době ležel v nemocnici se zavázanýma očima. Je to právě on, kdo nám nyní vypráví příběh fungování lidstva, které se mění k nepoznání a dokáže ze sebe vydat jak to nejlepší, tak to nejhorší.


Michal Sirotek – Nachové pustiny

Žánr: Sci-fi, akční
Rok prvního vydání:
2018
Formát: Kniha

Po Zemi se rozšířil prapodivný parazit měnící krajinu v nachové pustiny pohlcující vše živé. Ani bombardování nepomohlo a z lidstva přežívají poslední zbytky v chráněných soběstačných koloniích. Jenže pak se v Tomášových rukách objeví předmět, po kterém touží více lidí neváhajících jít přes mrtvoly. Jediné, co mu zbývá, je utéct do zamořené krajiny plné nachových monster. Akční počtení odehrávající se v České republice, tedy v tom, co tady stihlo zbýt.


M.R. Carey – Všemi dary obdarovaná

Žánr: Sci-fi
Série: Všemi dary obdarovaná (1)

Rok prvního vydání: 2014
Formát: Kniha, audiokniha, film

Melanie je ještě dítě, malá holčička vyrůstající na vojenské základně. Její dny jsou podivné, dívenka je vojáky pečlivě hlídána ve svém pokoji, spíše cele. Denně je spoutávána k židli a převážena do školní třídy, kde se učí. Nakonec je ovšem denní rutina narušena útokem zvenku, který nejen Melanie, ale taky její učitelku a několik dalších obyvatel uvrhne do okolního světa mimo základnu. Kéž by ale tohle bylo ono vytoužené vysvobození, protože jak se zdá, Zemi obsadili krvelačná monstra toužící po lidském mase. Začíná nedobrovolné dobrodružství malé holčičky v zemi ovládané zombie.


George R. R. Martin – Sídlo červa

Žánr: Horor, sci-fi
Rok prvního vydání: 1976
Formát: Kniha

Planeta pomalu umírá a národ červích dětí uctívajících Bílého červa žije těsně pod povrchem. Právě nyní probíhají slavnosti, které ovšem strhnou hrdost mladého Annelyna. Ten ponížen lovcem Masonošem za ním odchází do hlubin planety, do chodeb, kam se nikdo kromě lovců neodváží a odkud pochází veškeré maso. Jenže mladík toužící po své pomstě se ničeho nehodlá zaleknout a chce dosáhnout svého cíle. Ačkoliv se jedná o kratší příběh, i přesto je v něm zobrazeno nemálo výjevů, které jsou spíše pro otrlé čtenáře.


Cormac McCarthy – Cesta

Žánr: Thriller
Rok prvního vydání: 2006
Formát: Kniha, audiokniha, film

Země je zničená, civilizace nefungující a poslední zbytky lidstva putují po světě. Jedním z nich je také podivná dvojice tlačící nákupní vozík ukrývající ty největší poklady potřebné k přežití. Je to otec a syn, kteří nevěří nikomu, protože v téhle chvíli neexistuje soucit a vlastnictví. Jejich cílem je pobřeží, o kterém se mluví jako o místě s poslední funkční lidskou kolonií bránící se všem nepřízním osudu tam venku. Vydejte se s nimi na cestu plnou nejistotem za lepším životem.


Brian K. Evenson – Mučedník

Žánr: Horor
Série: Dead Space (1)

Rok prvního vydání: 2011
Formát: Kniha, hra, film

Objevilo se to zcela náhle, podivný signál vycházející z kráteru starého miliony let po pádu meteoritu. Od té chvíle jako by lidská populace začala být sžírána zevnitř sama sebou. Lidé mají děsivé noční můry, halucinace přes den a počet sebevražd stoupá. Jako by to nestačilo, na pláži se objeví podivné monstrum otravující vzduch kolem sebe. Kde tohle všechno může skončit a jak podivnou hrozbu zastavit?


Dmitry Glukhovsky – Metro 2033

Žánr: Sci-fi
Série: Metro (1)

Rok prvního vydání: 2005
Formát: Kniha, audiokniha, hra

Jaderná válka zničila celou Zemi, jejíž povrch se stal díky radiaci neobyvatelný. Ale přesto jsou lidé dost vynalézaví a odolní na to, aby nějakým způsobem přežili. V moskevském metru pod zemí tak žijí celá lidská společenství, která mají svou vlastní víru, politiku a další tak odlišné ideály. Arťom žije na pokraji metra, když do něj začnou pronikat podivná monstra z vnějšku. Právě na něm je projít celý podzemní labyrint skrze všechny ty jedinečné společnosti, které by jej nejraději pohltily či rozdrtily, aby přivedl pomoc tak zásadní pro všechny. Protože když padne tahle stanice, zastavit ty ďábly bude už těžké. Akce, napětí a objevování rozličných kultur udržujících si místo v tomto malém kousku světa vás pohltí.


Vilém Koubek - Organická oprátkaVilém Koubek – Organická oprátka

Žánr: Horor, sci-fi
Rok prvního vydání: 2019
Formát: Kniha

Co lidem zbylo po té ničivé válce se stroji? Snad jen nehostinná krajina a oči pro pláč. Už je to padesát let a přesto se nikomu nežije lépe. Rust ví, že nejjistějším povoláním je v této době role funebráka, to ale netušil, že jednoho dne bude kopat svůj vlastní hrob. Všechno se ovšem začne zvrtávat v okamžiku, když se na jeho popravu přijde podívat vraždící stroj, který už desítky let tady nemá co dělat. Zakuste příběh zničeného světa a probuzeného zla z pohledu zatvrzelého cynika.


Že je to pro vás stále málo tipů na knižní počtení? Tak se podívejte na další doporučení, tentokrát zaměřené na silné hlavní hrdinky nebo tolik oblíbené retellingy. A závěrem nezapomeňte zahlasovat v anketě níže.

Jaká je vaše nejoblíbenější kniha na téma Soumrak lidstva?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz