Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Města budou opět padat pod útoky draggů v pokračování Legie plamenů

NOVINKY | Města budou opět padat pod útoky draggů v pokračování Legie plamenů

Image

Ačkoliv je léto v plno proudu, nečekají nás v knihách pouze osvěžující plavby s mořskými pannami nebo chladivé noční uličky plné lapků. Za sebe se tak velmi těším na pokračování „dračí“ série Draconis Memoria, kde dál draggové pustoší města nejen svým ohněm. Ale za pozornost stojí i třeba taková Cesta, které bylo u nás dopřáno již třetí vydání a byla dokonce filmově zpracována. Na čtení toho bude ale mnohem více, tak co si z knižních novinek vyberete tentokrát vy?


FANTASY

Anthony Ryan – Legie plamenů
Série: Draconis Memoria (2)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 30.08.2019

Claydon Torcreek přežil cestu džunglí plné draggů, střet s nepřátelskými kmeny i mrazivý dotyk zrady — jeho potíže ovšem teprve začínají. Bájný bílý dragg — všeobecně považovaný za pouhý mýtus — se totiž probouzí z dlouhého spánku a přemáhá ho palčivá touha sežehnout na popel celý lidský svět.
Jedno město už děsivým draggovým kohortám za oběť padlo. A další budou následovat, pokud se Clayovi nepodaří odhalit dávné tajemství, dosud ukryté pod jižním ledem. Clay musí opět čelit nepředstavitelným nebezpečím a tentokrát na bedrech nenese pouze břímě naděje svého vlastního lidu, nýbrž i osudu celého světa.

Christina Henryová – Mořská panna
Nakladatelství: Jota
Datum vydání: 14.08.2019

Byla jednou jedna mořská panna, která se jmenovala Amelia. Toužila poznat svět lidí, pochopit jejich duše a srdce, a tak se rozhodla, že půjde žít na souš.
Byl jednou jeden muž, který se jmenoval P. T. Barnum, muž, jenž toužil vydělat jmění na dechberoucích a neuvěřitelných věcech, které fascinovaly tehdejší společnost. A taková mořská panna byla víc než fascinující.
Amelia souhlasí, že se stane hlavní hvězdou Barnumových show, rozhodne se, že prozradí svou identitu a dá lidem, co chtějí. Naivně si myslí, že bude moci odejít, kdykoli bude chtít. Barnum se ale mořské panny jen tak nevzdá. Amelia poznává, že lidský svět není tak úžasný, jaký si ho vysnila, přesto ji v něm potká i láska. Zamiluje se a touží po klidném rodinném životě. Podaří se jí utéct od Barnuma, před náboženskými fanatiky, nebo bude muset otročit jako exponát v muzeu až do konce svých dnů?
Historická pohádka inspirovaná skutečnou událostí: P. T. Barnum ve své show v 19. století skutečně podvodně předváděl obecenstvu Mořskou pannu z Fidži.

Brandon Sanderson – Meč Přísahy
Série: Archiv Bouřné záře (3)
Nakladatelství: Talpress
Datum vydání: srpen 2019

Lidstvo se ocitlo ve smrtelném nebezpečí před novou Spouští spojenou s návratem Pustonošů. Urithiru, město ve věži uprostřed skal, které poskytlo lidem útočiště před nevyzpytatelnou věčnou bouří, která se teď kříží s již dříve ničivými velebouřemi a narušila veškeré zákonitosti klimatu, v sobě samo skrývá spoustu tajemství a nástrah. Aby Urithiru umožnilo lidem víc než jen holé přežití, Šalán, Navani a jejich badatelé usilovně pracují na odhalení fabriálů, bez nichž město nemůže fungovat. Brzy ale začínají tušit, že ani odvěké útočiště Rytířského Paprsku jim nezajistí bezpečí, protože v jeho hlubinách číhá neznámá temná síla. Proti Dalinarovi a jeho snaze zachránit Rošár stojí široká fronta soupeřů: nové bouře, Pustonoši se svou elitou Žhnoucích, nevyzpytatelné vrtochy nepřátelských sprenů odvěkého boha zla, ale i rošárští panovníci a Dalinarova vlastní minulost.

FANTASY PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Elizabeth Bearová – Skryté poselství
Série: Království lotosu (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 13.08.2019

Gage je mosazný stroj, který však přemýšlí jako člověk. Stvořil ho čaroděj z Messaline a on mu až do jeho smrti věrně sloužil. Teď se nechává najímat jako žoldák. Jeho nejnovější zakázka vypadá banálně – královně Lotosového království má doručit zprávu od nejmocnější kouzelnice z Messaline. Společnost na cestě mu bude dělat Mrtvý muž. Člověk, který dříve pracoval jako osobní strážce a nyní má chránit Gage i zprávu, kterou nese. Ani jeden z nich netuší, že jejich poslání je zavede přímo do ohniska velké války, kterou rozpoutali vládci jednotlivých částí kdysi jednotného a mocného císařství…

Jan-Marek Šík, Lenka Šíková – Rituál
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 29.08.2019

Ve světě, kde je magie každodenní součástí života, lesy ukrývají dávná tajemství a vlastní vůli můžou mít i kameny, brzy oslaví Edra a její kamarádky šestnácté narozeniny. Více než závěrečné zkoušky ve škole je však trápí Rituál a otázka, kým se v životě stanou. Něco tady totiž nehraje.
O tom, jak vlastně Rituál probíhá a nakolik o něm můžou rozhodovat ony samy, nechce nikdo mluvit. A jelikož dívky nehodlají jen čekat se založenýma rukama, vydávají se pátrat na vlastní pěst. Cesta je dovede až k základním otázkám dotýkajícím se jejich životů a postaví je tváří v tvář hrozbě nepřátelských sil, které se do jejich světa snaží proniknout.

Laurie Forest – Černá čarodějka
Série: Kroniky Černé čarodějky (1)
Nakladatelství: Naše nakladatelství
Datum vydání: 26.08.2019

Elloren Gardnerová je vnučkou poslední Černé čarodějky z proroctví, které se podařilo odrazit nepřátelské síly a zachránit Gardneriány během Říšské války. Elloren sice vypadá, jako kdyby své slavné babičce z oka vypadla, ale na rozdíl od ní nemá žádné magické schopnosti, kterých si její lidé cení nade vše.
Když se Elloren naskytne příležitost uskutečnit svůj celoživotní sen stát se apatykářkou, připojí se ke svým bratrům na prestižní Verpaciánské univerzitě, vezme osud do vlastních rukou a pokusí se vystoupit ze stínu své babičky. Brzy však zjistí, že univerzita, která přijímá etnicky různorodé studenty (včetně ohnivých, okřídlených ikaralů, zapřisáhlých nepřátel Gardneriánů), je pro vnučku Černé čarodějky nebezpečným místem.
S temnotou na obzoru a pod rostoucím tlakem své rodiny splnit jejich očekávání musí Elloren čelit vlastním pochybám a rozpadu všeho, co doposud znala. Naději na přežití nachází nečekaně mezi těmi nejopovrhovanějšími… ale nejdříve musí najít odvahu důvěřovat těm, které ji učili nenávidět a kterých se měla bát.

Ukázka z knihy Skryté proroctví

Dále vychází

 • Victoria Schwabová – Tvář magie (3): Zaklínání světla (Argo)
 • Sarwat Chadda – Spirit Animals: Soumrak strážců (8): Dračí oko (Fragment)
 • Laura Trinderová, Benjamin Read – Půlnoční hodina (Fragment)
 • Roshani Chokshi – Aru Šah (1): Aru Šah a konec času (Fragment)
 • Moony Witcher – Garry Hop a ostrov zázraků (Fragment)
 • Simon Furman – Jak vycvičit draky: Jezdci z Blpu (1): Dračí výheň (Egmont)
 • Simon Furman – Jak vycvičit draky: Jezdci z Blpu (2): Nebezpečí z hlubiny (Egmont)
 • Sarah K. Maasová – Skleněný trůn (6): Království popela (CooBoo)
 • Holly Blacková – Krutý princ (2): Podlý král (CooBoo)

SCI-FI

Gareth L. Powell – Jiskry války
Nakladatelství: Triton
Datum vydání: léto 2019

Inteligentní válečná kosmická loď Vrtošivá fena byla zkonstruována pro boj, ale je znechucena svou účastí na genocidě během poslední války. Zbavená výzbroje se snaží odčinit, co spáchala. Recept na nápravu účasti na válečné genocidě? Nechat se zaměstnat Záchranným sborem, organizací, která stojí mimo všechny mocenské struktury, nepodléhá žádné civilizaci a jejím posláním je pomáhat lodím v tísni. Vaše viny budou smazány. To platí jak pro inteligentní válečnou kosmickou loď, tak i pro její posádku.
Když se v soustavě plné starobylých artefaktů, vyrobených z celých planet, ztratí civilní loď, vydává se Vrtošivá fena s posádkou samotářů pod velením kapitánky Konstanzové na záchrannou výpravu.
Nejsou ale jediní, kdo po ztracené lodi pátrá.

Cormac McCarthy – Cesta
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 15.08.2019

Svět po globální katastrofě. Bezútěšnou krajinou, šedou a studenou prochází otec s malým synem. Většinou hladoví, nocují v lesích, ostatním přeživším lidem se vyhýbají, protože od nich nemůžou čekat nic dobrého. Jejich nadějí je dojít k moři, otec však ví, že se jeho čas se krátí. Cesta je román temný, ale ne bezútěšný: apokalypsu líčí v mistrovské zkratce, ale čtenáři neodpírá naději.

Isaac Asimov – Nadace
Série: Nadace (1)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 13.08.2019

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu, ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie…
Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milion let v době, kdy jsou planety v celé Mléčné dráze spojené do obrovské galaktické Říše.

Ukázka z knihy Jiskry války

Další loď ve formaci zasáhla sprška antihmotových hlavic velikosti špendlíku a vymazala ji z prostoru. Kapitánka Annelida Dealová, která vše sledovala z taktické místnosti na palubě svého Scimitaru Spravedlivý hněv, bohapustě zaklela. Posádky lodí Vnějších bojovaly mnohem urputněji, než předpokládala. Za každou cenu chtěly ochránit předsunuté velitelské stanoviště na planetě pod nimi. Kdyby se dokázala dostat přes ně a lokalizovat bunkr, v němž probíhá jednání, stačilo by na něj svrhnout přiměřeně velikou hlavici, a bylo by po válce. Jednou ranou by tak splnila rozkazy, které jí nařizovaly zničit velitelskou strukturu nepřítele, a způsobit tak zmatek mezi bojovými jednotkami.
Podle informací rozvědky to vypadalo na snadnou operaci typu udeř a uteč. Vnější zde měli minimum lodí, aby nepřilákali zbytečnou pozornost. Teoreticky by se jich měla bez potíží zbavit. Ale tihle parchanti bojovali mnohem divočeji, než by kdokoli – a možná i oni sami – čekal. Síly Konglomerátu už ztratily dvě fregaty a jeden lehký křižník. Dlouhá stopa špinavého dýmu ukazovala, kudy se křižník řítil atmosférou, kde z něho odlétaly kusy pláště a jiskry, dokud se nerozpadl nad noční stranou Pelapatarnu a jeho trosky nedopadly na hladinu rozlehlého oceánu.
Lodí se rozezněla siréna. Blížila se další torpéda.

Dále vychází

 • Dennis E. Taylor – Bobiverzum (3): Všechny tyto světy (Host)
 • Theresa Hannig – Ideální svět (1): Ideální svět (Naše nakladatelství)
 • Timothy Zahn – Star Wars: Thrawn (2): Spojenectví (Egmont)
 • E.K. Johnston – Star Wars: Ahsoka (Egmont)

KOMIKSY

Janne Kukkonen – Poklad tří králů
Série: Lapka (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 27.08.2019

Mladá dívka mezi zlodějíčky? Kdo to kdy viděl! Lapka Lili je ale rozhodně na svém místě – je fikaná, obratná a nebojí se ničeho a nikoho, ani Velmistra cechu lapků, který jí kdovíjak nevěří a zásobuje ji jen podřadnými úkoly. Jenže Lili vloupačky a drobné krádeže nelákají, touží se stát mistryní oboru. Nedůvěra ostatních členů cechu ji tak dopálí, že se malou lstí přichomýtne k náročnější misi. Netuší ale, že objeví prastarý kult spolčený s dávno zapomenutými nadpřirozenými silami a že před ním bude muset doslova zachraňovat svět.

Aleksandra Motyková, Marianna Strychowská – Z masa a ohně
Série: Zaklínač (4)
Nakladatelství: Crew
Datum vydání: 20.08.2019

Geralta si pozve jeden starý přítel, aby mu pomohl vyřešit vraždu, do které je zapletená jeho dcera. Jenže než se Geralt vůbec stihne pustit do pátrání, narazí na dalšího starého přítele a brzy se dostane do problémů, které zdaleka překračují jeho očekávání.

Hitori Renda – Královská hra
Série: Královská hra (1)
Nakladatelství: Crew
Datum vydání: srpen 2019

Někdo, kdo si říká Král, začne přes mobily posílat tajemné SMS-ky žákům jedné třídy. Posílá jim úkoly, které musejí splnit. Kdo je nesplní – zemře. Zpočátku je to čistě legrace, ale jen do chvíle, kdy přijde první smrt. Pak už je to souboj s časem. Odhalí se dřív totožnost Krále, nebo umřou další lidé?

Ukázka z knihy Poklad tří králů

Dále vychází

 • Alvaro Martinez, James Tynion IV. – Batman Detective Comics (4): Deus Ex Machina (BBart)
 • Ed Brubaker, Sean Phillips – Fatale (3): Na západ od pekla (BBart)
 • Kore Jamazaki – Čarodějova nevěsta (8): Čarodějova nevěsta (Crew)
 • Kaiu Širai, Posuka Demizu – Zaslíbená Země Nezemě (4): Zaslíbená Země Nezemě (Crew)
 • Neil Gaiman, Kelley Jones, Craig Russell, George Pratt, Matt Wagner a další – Sandman (4): Údobí mlh (Crew)
 • Hiromu Arakawa – Fullmetal Alchemist (8): Ocelový alchimista (Crew)
 • Robert Kirkman, Charlie Adlard – Živí mrtví (29): Překročené hranice (Crew)
 • Gerry Duggan, Brian Posehn, Scott Koblish – Deadpool (8): Všechno dobré… (Crew)

 

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz