Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Filmové novinky
  • NOVINKY | Kdo se bojí, nesmí po setmění do kina … možná tak na sluncem prosvícený Slunovrat

NOVINKY | Kdo se bojí, nesmí po setmění do kina … možná tak na sluncem prosvícený Slunovrat

Image

Přemýšlím, kam se nám vlastně poděly všechny ty fantasy a sci-fi snímky. V srpnu tak nějak postrádám příběh podle komiksů od Marvelu nebo DC Comics, kteří by to zachránili a ono se místo toho urodila velká spousta hororů a i z té akce budete mít na výběr. Co na to říct? Vždyť přes den láká sluníčko a co si dát při letním večeru lepšího než horor, aby se k vám vaše drahá polovička přitiskla ještě více.

Hodinářův učeň

Žánr: Pohádka
CZ Premiéra: 15.08.2019

Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

Poznámka pod čarou: Pokud máte rádi české pohádky, pak se na vás tento měsíc usmálo štěstí. Nemluvě o tom, že i tentokrát se podíváme na kouzelná místa České republiky, takže můžete z pohádky ještě načerpat inspiraci na cestování. A to je právě věc, kterou na těchto českých filmech pro děti zbožňuji.

Fabrika

Žánr: Krimi thriller
CZ Premiéra: 29.08.2019

Zchátralá průmyslová budova na předměstí provinčního ruského města. Před privatizací tady pracovalo mnoho lidí. Když majitel a místní oligarcha Kalugin oznámí, že fabrika je v bankrotu, několik dělníků, kterým dluží mzdu za několik měsíců, ho unese. Vůdcem je tajemný Alexej. Budovu zachvíli obklíčí Kaluginova ochranka i policie. Skupina je v pasti a začíná válka nervů, trpělivosti a důvěry.

Poznámka pod čarou: Nebo máte raději akci okořeněnou krutou realitou a ještě navíc z ruského prostředí, kde se lidé s ničím nepářou? Přesně proto by vás mohl zaujmou film Fabrika se svojí ponurou atmosférou a bezvýchodností.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Žánr: Akční thriller
CZ Premiéra: 01.08.2019

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie. Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona, který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá.

Poznámka pod čarou: Akční snímek plný honiček v autech a známých tváří? Jak je libo, tentokrát se v Rychle a zběsile představí opět (filmově) trochu neochotně Jason Statham Kurýr, Rallye smrti, Expendables a Dwayne Johnson (Kráčející skála, G.I.Joe 2, Jumanji: Vítejte v džungli!) a notně jim bude sekundovat třeba takový Idris Elba (Avengers, Thor, Pacific Rim).

Noční můry z temnot

Žánr: Horor
CZ Premiéra: 08.08.2019

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít.

Co se týče dětí, strašidelného domu a podivné masuchtivé kreatury, už jsme tady měli To od mistra hororů Stephena Kinga. Tentokrát se ale na řadu dostali jiní výborní umělci v tomto žánru. Jak dokáže uchopit toto téma Guillermo del Torro (Faunův labyrint, Hellboy, Tvář vody) spolupracujícímu na scénáři či André Øvredal (Tajemství smrti slečny Neznámé) jako režisér? Já už jsem moc zvědavá.

Slunovrat

Žánr: Horor
CZ Premiéra: 01.08.2019

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci.

Poznámka pod čarou: A hodilo by se i nějaké to pohanské strašení. Hororů na tuto tématiku bylo mnoho a přesto slunovrat se prezentuje tak trochu jinak. Z traileru se k nám dostává jasnost celého snímku, slunečný den a nevinnost. Ale jak to tak bývá, vlk se ukrývá v rouše beránčím. Jak to dopadne tentokrát? Opravdu moc mě láká ta zakomponovaná evropská pohanská kultura.

Krvavá nevěsta

Žánr: Horor
CZ Premiéra: 22.08.2019

Grace si bere za muže Alexe Le Domase, pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané

Poznámka pod čarou: A poslední horor, tak ten mi pro změnu připomněl sérii The Purge. Přeci jen není tématu, které by již nebylo zpracováno, otázkou je, jak je film pojmut, jakou dokáže navodit atmosféru a bude nás z něj mrazit? Tak schválně, komu v téhle krvavé honičce fandíte? A upřímně, tomu jejímu novému manželovi ale opravdu nevěřím.

Musím naznat, že tento měsíc bude notně strašidelný a já bych se přeci jen nejraději při těch vedrech podívala na něco svěžejšího, z fantazijního světa. I když je pravda, že počasí spíše láká ven a lidé se koukají na filmy při večerech a to se pak ty horory nabízejí.  Já jsem upřímně nejvíce zvědavá na Slunovrat a dneska? No, půjdu si pustit nějakou klasiku. Nebo v televizi bude večer Chvění, kdybyste také nevěděli, coby.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz