Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové recenze
 • Jak vycvičit draka 3 | Vikingové a draci opět musejí spojit své síly proti dračím lovcům

Jak vycvičit draka 3 | Vikingové a draci opět musejí spojit své síly proti dračím lovcům

Image

Na Blpu to začíná vřít, protože draků přibývá a už není kam se hnout. A stále jsou tu ti padouši, kteří je chtějí zabít. Jaká nová dobrodružství si připraví pro mladého vikinga dračí svět?

Škyťák to s draky myslel vždycky dobře, a tak není divu, že s jejich záchranou i nadále pokračuje a vysvobozuje tyto tvory z rukou lovců. Jenže kam pak mají draci jít? Jako příhodné místo se zdá Blp, jenže ten se pod náporem nových dračích uprchlíků stává čím dál více neobyvatelný pro lidi.

Ale to není jediný problém, který bude muset Škyťák brzy vyřešit. Při své poslední výpravě na záchranu draků totiž narazí na lovce specializovaného na Noční běsy, a když ten zahlédne Bezzubku, nehodlá se jej vzdát.

Řešení obou problémů vidí Škyťák v otcově myšlence o existujícím dračím světě, který je pod Zemí a vede do něj vchod, kterým žádný člověk nemůže proniknout. Mohl by tak draky vzít do země jejich původu a ochránit je všechny před nevzdávajícími se lovci. Jenže kde začít hledat a nejsou to všechno jen pohádky?

Filmový trailer

Tak jako v prvním díle jsme se seznamovali s draky, v druhém díle hledali cestu k rodičům, v tom třetím už nám hlavní hrdinové trochu povyrostli a celé Jak vycvičit draka se tentokrát bude nést na vlně teenagerů, první lásky, námluv a párů. A nemluvím tady jen o Škyťákovi, ale také o Bezzubkovi, který si konečně vyhlídne tu pravou a pro diváka si tak připraví spoustu vtipných situací, kdy se opravdu budete za břicho popadat.

V pozadí se projeví i téma nároků, očekávání a starostí, se kterými se musejí hrdinové jak se patří poprat. Škyťák se tak snaží zastat roli svého otce jako vůdce Blpu, ačkoliv ne každý je s jeho rozhodnutími spokojen. A stejně tak je například ponořen do role otce, kdy vnímá Bezzubku jako své dítě, snaží se jej správně směrovat a dohlížet na něj.

I přesto se ovšem do popředí dostává především humor, který proniká k divákům nejen skrze hlavním témata příběhu, ale také třeba přes jednu dračí pověru, která se nenápadně prolíná celým dějem. Svoji důležitou pozici má v ději ovšem i akce a spousta nebezpečných soubojů a na pohádku krapet krutějších scén. Přeci jen film nejspíše počítá s tím, že malá dítka sledující první díl již dávno povyrostla, stejně jako hlavní hrdina, kterému raší první fousy.

 

A ačkoliv je hlavní příběh takový přímější o hledání útočiště pro draky a utíkání před ultrapadouchem, všechny ty humorné a akční scény je dokážou pozvednout na novou úroveň. Žádné příběhové překvapení vás tentokrát nečeká, ale ačkoliv se jedná o třetí díl, rozhodně byste si jej neměli nechat uniknout. Navíc vás opět čeká neuvěřitelné grafické zpracování, které rozvlní každý vlásek na hlavách všech vikingů, spousta nových druhů draků a to nemluvím o úchvatném hudebním doprovodu, který vhodně doplní jak ty vtipné, tak vážné momenty.

Bylo zde i pár věcí, nad kterými jsem si trochu lámala hlavu, jak mohou fungovat. Předně lovec draků používal dračí jed k ovládání jiných draků. Ano, draci nemusejí mít obranu na jed jiného poddruhu, jenže lovec tímto jedem ovládal i druh draka, od kterého jej získával a zvířata by přeci měli být vůči svému jedu odolnější.

Bezzubka se také učí novým dračím fíglům, které umějí jenom noční běsové. A jelikož se vše učí od své nové kamarádky, naskýtá se zde otázka, zda na to nemohl intuitivně dojít sám, či když byl jako malý s rodiči či sourozenci, jaktože zde nedošlo k vývoji této schopnosti již v mládí? I přesto je učení hravé a jeho pokusy vážně zábavné, protože jak to tak bývá, nic se prostě nemůže podařit na první pokus.

 

Slovo závěrem

A můj verdikt? Tohle prostě musíte vidět! Ačkoliv je hlavní dějová linie přímější, má spoustu doprovodných témat jako je láska a dospívání, které dokážou přinést takovou zábavu, že celé kino propukne v smích. Jelikož je to třetí díl, dočkáme se opravdu záporáka největšího z největších a spousty akčních scén. Překonat první a druhý díl se určitě nepovedlo, žádná wow scéna se nekonala, ale přesto má tenhle film rozhodně něco do sebe.

Moje hodnocení: 8/10

Jak vycvičit draka 3 (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
Animovaná dobrodružná fantasy komedie
USA v roce 2019
104 min
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Hudba: John Powell
Podle knižní předlohy: Cressida Cowell

Zdroj obrazového materiálu: imdb.com

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Amaya napsal:

  já miluju HTTYD a proto mi nebylo vůbec blbé jít na to do kina, kde byli převážně děti 6+ (což po shlédnutí jsem naznala, že nemohli chápat děj, protože prostě to bylo pro dospělé více méně) ale i tak jsem zakončením triologie velmi nadšená, bude u mne jen otázak času, kdy budu i tento díl znát nazpamět v dialozích a scénách a předpokládám že i když budu vědět, jak to končí, budu stejně vždycky brečet ♥

 • K napsal:

  První dva díly byly bezkonkureční, totálně mě dostaly. Tneto díl mě trochu zklamal…byl takový podobný tomu předchozímu, v půlce příšlo takové vyvrcholení/zvrat a pak…já nevím. Čekala jsem, že mě to opět překvapí a dostane jako předchozí díly a nic.

  • Dragell napsal:

   To souhlasím, byl takový jiný, stavěl spíše na vtipných scénkách než příběhu, ale mě to opravdu hodně bavilo :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz