Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Paul Tobin, Joe Querio – Zaklínač: Skleněný dům

Paul Tobin, Joe Querio – Zaklínač: Skleněný dům

Image

Některé zlo jen tiše podřimuje a čeká na svou příležitost někoho polapit. Co ukrývá skleněný dům uprostřed lesů a čeho je ne až tak tichým svědkem?

Příběh

Na své cestě potkává Geralt rybáře a už od té chvíle se kolem něj strhne vlna prapodivných a mrazivých událostí. Rybáře sleduje jeho mrtvá žena, tedy ne úplně mrtvá, prý se stala bruxou, ale neustále je postavičkou v pozadí krajiny kolem svého muže.

Geralt tak nabídne, že s rybářem odejdou přes les, kde jsou ale nakonec uvězněni v domě díky bytostem žijícím v okolí. Ale ani samotný dům není bezpečný a zdá se, že zlo zde číhá na každém kroku. Teda kromě zla i pohodlí, krásné prostředí a plné jídelní stoly – kdo by si to nenechal líbit?

Styl psaní

Výborný příběh s ponurou až hororovou atmosférou. Pátrání po netvorovi mezi všemi těmi netvory kolem. Kdo je to největší monstrum domě a jeho okolí? Koho se bát a potřeba ho ztrestat? Kromě špetky ironického humoru či lehké erotiky se tedy samozřejmě dočkáme nečteného množství soubojů a to nejen mečem.

Komiks je cílen i na neznalce světa Zaklínače, vysvětlování některých základních pojmů, které mohou fanoušky trochu zabrzdit. Také je zde netradiční vykřikování znamení při jejich používání.

Co bych textu dále vytkla, bylo podivné vytučňování některých slov uprostřed textu v bublině. Nemyslím si, že by takovouto speciální úpravu text vyžadoval, pozorný čtenář si jistě všimne všeho.

Styl kresby

Kresba na tomto komiksu je rozhodně top práce. Práce s černými liniem a doplnění o barvy. Oč blíže jsme scéně, tím je prokreslenější o více detailů. Líbí se mi vykreslení pohybu, kdy je obraz proložen čárami, které zároveň nekazí samotný obraz, ale dodávají dynamiku.

Kresba a barevné tónování výborně doplňují atmosféru příběhů, a ač zde plápolá oheň a stůl je plný jídla, přesto vám dokáže běhat mráz po zádech. Nevšimla jsem si žádného cíleného podbarvení scén, vše funguje, jak má i při zvolení barev na základě okolí a osvětlení.

Kapitoly jsou odděleny jedním velkým obrázkem, kdy na druhé straně najdeme náčrty kresby. Pokud zapátráme, pak tento náčrt vždy nalezneme zpracovaný v některé scéně dané kapitoly. Na závěr nás čeká ještě malý bonus se stránkovými ilustracemi jiných autorů.

Obálka

Naše obálka věrně zachovává tu původní, i přesto bych ale zrovna obálce věnovala větší pozornost a kresbu více prozrazovala. Na první pohled by mohla možného čtenáře odradit, což by byla veliká chyba.

Musím vyzdvihnout použitý papír v knize, je pevný, hladký a přesto na něm nezanecháte otisky. Přesně takovéto strany by měly mít všechny komiksy.

Paul Tobin, Joe Querio - komiks Zaklínač: Skleněný dům

Úryvek

Paul Tobin, Joe Querio - komiks Zaklínač: Skleněný dům Paul Tobin, Joe Querio - komiks Zaklínač: Skleněný dům

Paul Tobin, Joe Querio - komiks Zaklínač: Skleněný dům

Hodnocení knihy

Komiks mě přímo vtáhl do děje a to nejen příběhem, ale především nádhernou kresbou plnou mrazivé a napjaté atmosféry. Les i dům plné nestvůr, které nemají klid kvůli vyřčené kletbě. Kde se skrývá tedy to opravdové zlo?

Moje hodnocení: 9/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Paul Tobin
Ilustrátor: Joe Querio
Série: Zaklínač
Díl: 1. Skleněný dům
Žánr: komiks, fantasy, horor
Vazba: měkká
Počet stran: 136
Nakladatelství: Crew
Rok vydání: 2015
Přístupné: 15+
Moje hodnocení: 9/10

Fotografie obálky pochází z crew.cz.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz