Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

KNIŽNÍ VÝZVA pro rok 2024

Knižní výzva pro rok 2024

Nechcete jen čistě číct knižní novinky od svého oblíbeného spisovatele či nakladatele, ale rádi se necháte odvát i k titulům, po kterých byste se nejspíše nekoukli? Tak třeba vás namotivuje moje letošní tématická čtecí výzva. A není jediná!

Letos jsem se rozhodla pro vás uspořádat rovnou dvě čtecí výzvy, které vám pomohou nejen dostat se k zajímavým titulům, ale také vám pročistí knihovničku. Vše je čistě ve vašich rukou, zda se pustíte do obou nebo načerpáte jen ispiraci k hledání nových knih.


Knižní výzva 2024: Nepřečtené knihy

Tato výzva se týká 12 knih, které máte přečíst v tomto roce. Jedná se o knižní ležáky, které jste se kdysi koupili a stále jste se k nim přes všechny knižní novinky nedostali. Udělejte si tak svůj seznam 12 titulů, které letos svědomitě zdoláte. Vždyť i ve starších knihách se nachází kouzelné příběh. Tak co, jdete do toho nebo vaše knihovna je celá přečtená?


Knižní výzva 2024: Tématické čtení

Tato výzva nabízí 24 témat (když je ten rok 2024), na základě kterých hledáte knihy ke čtení. Pokud je tohle číslo pro vás příliš vysoké, můžete jednou knihou odškrtnout i více témat, jestliže je splňuje. Pokud chcete větší výzvu, věnujte každému tématu právě jednu knihu. Konkrétní témata naleznete na grafice níže.

Některá témata budou jednoduchá, jiná jistě budou potřebovat větší pátrání. V případě jakéhokoliv záseku mi napište do komentářů a já pro vás ráda připravím seznam knih, které dané tma obsahují.


Grafika ke stažení


Tak jak to vidíte, je některá z výzev pro vás tou pravou? Nebo si raději dáte klasickou čtecí výzvu s počtem knih na rok? Či dokonce jsou pro vás knižní výzvy překážející věcí, se kterou si čtení patřičně neužíváte a vnímáte je jako shon? Dejte mi vědět do komentářů!

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz