Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Akční Solo Leveling se na nás hrne v mnoha podobách

Solo Leveling

Solo Leveling je světový hit, který si uzmul pozornost mnoha čtenářů a možná jste jej zaznamenali už i vy. A pokud ne, tak je potřeba to právě nyní napravit. Ať už rádi čtete knihy nebo upřednostňujete filmy, ať už v angličtině nebo raději v češtině, rozhodně nebudete o tento příběh ochuzeni.

O čem je řeč?

Solo Leveling je vyprávění fungující na principu LitRPG, kdy se hlavní hrdina kvůli výdělku dostává do jiného světa, kde (tak jako další) se má možnost díky zkušenostem ze soubojů posouvat na vyšší úroveň a zdokonalovat v umění přežití mezi všemi těmi monstry skrývajícími se v temnotách jeskyně. Jenže Jinwoo je znám jako nejslabší lovec monster na světě. Jeho vyhlídky na snadnější budoucnost v kobkách nejsou zrovna zářné. Tedy až do chvíle, než získá schopnost, o které se nejen jemu, ale doslova všem ani nesnilo.

Původně Webtoon, tedy digitální komiks přístupný pro všechny skrze virtuální knihovnu (samozřejmě čtení za poplatek), který začal vycházet také v hmotné podobě jako manga. Ta má celkově 14 svazků. V angličtině tedy ještě nevyšel kompletní příběh a dle Amazonu by 8. svazek měl přijít 23. ledna. Tady se ovšem jedná o klasickou mangu, avšak titul vychází také v podobě novelových knih a audioknih.

Anime Solo Leveling je tady

Ale pokud sledujete bedlivě vody anime, možná jste postřehli, že už vykouklo také tohle zpracování příběhu Solo Leveling v podobě anime, které nám ho podstrčí na televizní obrazovky. Pokud máte Crunchyroll, můžete si v tuto chvíli užít první dva díly, každý o délce 23 minut. Ty přibývají v týdenním intervalu, kdy první vyšel 6.1., na každý nový díl se tak můžete těšit vždy v sobotu.


Chystá se český překlad mangy Solo Leveling

Je to tak, velké české nakladatelství specializující se na komiks a mangu – nakladatelství Crew, oznámilo těsně před novým rokem, že se chystá tuuo populární mangu přeložit do češtiny. Pokud jste tedy stále váhali nad pořízením v angličtině nebo pokud nad tím uvažujete nyní kvůli anime, ať můžete porovnat s předlohou, možná ještě chvilku počkejte.

Datum vydání českého překladu zatím nebylo uveřejněno.


Znáte tento příběh? A jakým způsobem jste se rozhodli si jej vychutnat, případně jaké z něj máte první dojmy? Podělte se do komentářů.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz