Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní veletrh v Ostravě 2016

Image

Úplně v prvopočátku stála myšlenka sobotního srazu blogerů, kteří by se společně vydali na knižní veletrh. Jelikož se nám to minulý rok úspěšně uskutečnilo, rozhodli jsme se opět využít příležitost ku shledání nad knihami.

Přiznám se, že původně jsem měla jiné plány, ale když jsem dostala e-mail od paní Žídkové, která mne pozvala před veletrhem do Domu knihy, rozhodla jsem se definitivně přijet.

Ačkoliv jsem se zprvu obávala, abych vůbec na domluvené setkání dorazila včas (a dorazila), nakonec jsem byla první a celkově se nás sešlo pět včetně paní Žídkové. Byl to příjemně strávený čas, během kterého jsme probrali naši blogovací činnost, recenzování, oblíbenost knih, rozličná nakladatelství, ale také velký nárůst knižních blogerů. To vše nad příjemnou svačinkou a čajem v zdejší kavárně.

Pokud neznáte kavárnu v Domě knihy, pak zpozorněte. Každý měsíc se zde totiž konají besedy s českými autory. A vstup je samozřejmě zdarma.

Nakonec jsme zašli i do kancelářských prostor, kde jsme nakoukli pod pokličku blogerské spolupráce. Knih pro recenzenty tam čeká poměrně dost, jenom si musí najít cestičku ke svému majiteli. Je třeba škoda, že moc blogerů nerecenzuje takové kuchařky. Na druhou stranu žádostí o spolupráci je prý v mailu neustále velké množství a na všechny odpovídat bývá náročné.

Na závěr jsme ještě dostali volné vstupenky na knižní veletrh a slevu pouze pro včerejší den v Domě knihy. Já to samozřejmě musela využít a nakoupila jsem si dva komiksové Zaklínače (první přečten a je perfektní!). Navíc mi paní Žídková nabídla spolupráci a doufám, že se nám do budoucna bude dařit.

Knižní veletrh Ostrava 2016 Knižní veletrh Ostrava 2016

Nakonec jsem s holkama zamířila na veletrh s naší VIP vstupenkou (kterou nám stejně sebrali při vstupu) a nakoukla dovnitř. Od minulého roku se nic nezměnilo, společně s knižním veletrhem se konal i svatební a dovolenkový/turistický. Na ten poslední zmíněný jsem mimochodem opět šla nakoupit tradiční české mlsy, protože sýry a klobásami to všude vonělo.

Ale abych se vlastně vrátila k tomu knižnímu veletrhu. Je to takový hodně slabý odvar toho, co se děje v Praze, takže jen jedna malá místnost, pár desítek stánečků s knihami, komiksy, obaly na knihy a další věcičky s knižní tématikou. Samozřejmě zde probíhá i jakýsi program s knižními autory.

Já se nejvíce těšila na Fantom Print, ale nakonec jsem si nevybrala ani v jejich kouzelných boxech za pár korun, ani v knihách na stole za klasickou cenu. Radost jsem si ale udělala placičkou z Knižního vesmíru, kde jsem nakonec zakotvila a dala se do dlouhého pokecu s Markét.

Knižní veletrh Ostrava 2016 Knižní veletrh Ostrava 2016

Knižní veletrh Ostrava 2016 Knižní veletrh Ostrava 2016 Knižní veletrh Ostrava 2016: Nové přírůstky do knihovničky

Tak nějak jsem čekala, jestli tedy někdo z onoho domluveného srazu dorazí, ale nakonec to očividně nějak vyšumělo, což je škoda. Na knižním veletrhu jsem nic kromě placičky nepořídila, ale stejně jsem si spokojeně domů odvážela dva nové přírůstky.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz