Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Novinky mezi seriály

Přemýšlíte, nač se ve svém volném čase podívat, ke kterému seriálu upnout zrak? Představím vám tři novější a tematicky zajímavé seriály.

Outsiders

Drama
Seriál Outsiders nás vezme do Ameriky, kde můžeme zavítat do klanu Farellů, kteří žijí odděleně od civilizace v Appalačském pohoří. Jsou tam odjakživa, mají své vlastní zákony, volí svého vůdce a samozřejmě pálí samohonku. Jenže teď se těžební společnost rozhodla je z jejich kousku světa vyštvat.

Pokud vás vždycky zajímal tento neobvyklý život odsunutých lidí, kteří žijí podle vlastních zákonů, možná se právě v tomto seriálu najdete. Ačkoliv je klan nucen bojovat se světem tam venku, i přesto se zde řeší vztahy, hierarchie a vůdcovství, přežití a oslavy. Nesmí ani chybět nájezdy na nebohé okolí, protože vše si tito lidé obstarat sami nedokáží.

Aktuální stav: 1. série, 3 díly
Díl: 60 min
USA 2016

IMDb: 7.6/10
CSFD: 63%

Colony

Scifi, akční, dobrodružné
Jak byste se zachovali vy, kdyby vaše město začala okupovat mimozemská rasa? Vysoké zdi, velká omezení, roztrhnuté rodiny. Není divu, že v Los Angeles se lidé bouří a vznikají odboje proti režimu. Nejhorší na tom totiž je, že lidé z vyšších vrstev s těmito nezvanými hosty spolupracují.

Překvapivě nemůžete očekávat hned jednotky mimozemského typu, které si to rázují městem. Nepřítel vše totiž pozoruje zpovzdálí a komunikuje pouze s těmi, kdo daný úsek řídí. Celý děj je tak zaměřen na práci odboje, práci policie na odkrytí odboje a nepřiměřené zákony a dohody.

V hlavních rolích uvidíte známé tváře, jako je Sarah Wayne Callies (The Walking Dead), Josh Holloway (Lost) nebo Peter Jacobson (Dr. House).

Aktuální stav: 1. série, 5 dílů
Díl: 45 min
USA 2015

IMDb: 7.3/10
CSFD: 65%

Akta X

Sci-fi, drama
Tentokrát nepředstavím nějakou zbrusu novou podívanou, ale i přesto si tento seriál zaslouží nepřehlédnout jej. Akta X mají již neuvěřitelnou 10. sérii, která se právě rozjíždí.

Kdo by neznal Akta X s agenty Mulderem a Scullyovou? Ti řeší netradiční případy vymykající se běžným situacím. Agenti tak mají potyčky s paranormálním světem, se kterým se snaží bojovat.
Aktuálně přichází již 10. řada a stále má co nabídnout, je chytlavá. Každý díl je typicky věnován jednomu případu, přičemž na pozadí dílů probíhá dějová linie nejen ze života hlavních hrdinů, ale i větší mysteriózní příběh.

Díly si navíc nedrží jednotné zpracování – jeden díl je vážnější nebo hraje na city a pak se objeví díl, který pro změnu přinese humor, vtip a parodii na mysticizno. I když jste neviděli předchozí série, rozhodně se neváhejte do nové přímo „zakousnout“.

Aktuální stav: 10. série, 4 díly
Díl: 45 min
USA 2016 (1993)

IMDb: 8.7/10
CSFD: 81%

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Reklama | Co mě zaujalo jinde

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

Čtenářský klub – společné čtení

V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

Sejdeme se dne 31.března na Zoomu, kde vás čeká následující program:

  • 17:00 – debata o knize Železná vdova
  • 18:00 – beseda se spisovatelem Václavem Dvořákem, autorem série Písečníci a knihy Já, Finis

| Tadytudy se připojte na Zoom
 |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
Václav Dvořák