Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Deadpool 2

Image

Na jedné straně superhrdinové, na druhé padouši, kteří se přou o nadvládu nad světem. A co Deadpool? Tomu je světové blaho jedno, tedy do té doby, než jej někdo nenaštve.

Příběh

O čem že to je? Ono vlastně cokoliv, co bych zde napsala, by se dalo přetlumočit slovy – spoiler, spoiler, spoiler. Ale jako vždy se můžete těšit na netradičního superhrdinu, který si chodí vraždit padouchy, které uzná za vhodné. Bude to veselé, bude to dojemné a bude to krvavé. A samozřejmě to nebude nic o zničení světa, pouze vlastní Deadpoolův život, který se už zase hroutí.

 

Můj pohled

Jak to tak bývá, u druhých dílů se vždycky tak trochu obáváme, jestli to nebude nějaký průšvih (např. takový Pacific Rim: Povstání, to byl přešlap vedle) a musím se přiznat, že hned na začátku, jsem měla z Deadpoola 2 tak trochu nepříjemný pocit. Přeci jen jednička nasadila laťku hodně vysoko a dá se vůbec udržet takové tempo i nadále? Hned úvodní část filmu není až tak jiskřivá, protknutá vtipem, emoce odplují a všechno utíká velice rychle. Přesunujeme se s Deadpoolem z jedné lokality do druhé, uděje se spoustu zásadních věcí na velmi malém časovém rozpětí a nepůsobí to až tak moc dobře. Ale pak jako by se vše zpomalilo, když se náš hlavní hrdina dostane na to nejdůležitější místo – do vězení. Vlastně, dalo se to nečekat?

Celý snímek sází především na vtip než na hlubší příběh. Sice opravdu pár slziček ukápne, ale vše to je vlastně jen podklad pro Deadpoolovo zoufalství a honbou za… kým vlastně? Ani samotný hlavní hrdina neví, za čím se teď zrovna žene, mění názor a příběh je tak zmatený, ale to je tu přeci jen vedlejší. Celé to přeci funguje spíše jako taková parodie na superhrdiny. Deadpool hledá svoje místo, jeho parťačka má opravdu neuvěřitelnou superschopnost – štěstí a zjistíme, že superhrdinové tak nějak dokáží umírat celkem snadno. Třeba v řezačce na dřevo. Mimochodem, jako jeden ze superhrdinů se tu objeví i Brad Pitt, odhalíte ho? Jeho role je doslova jiskřivá!

 

A jelikož je to Deadpool, který nosí červený obleček, aby nebylo vidět, odkud všude krvácí, můžeme se dočkat notné dávky akce, která provází celý film. Dočkáme se přestřelek, soubojů na silnici, drsňáci si to zkusí i letmo dolů padákem, nesmí chybět ani duel kolosů a pokud tipujete na nějaký ten neklid ve vězení, tak si počkejte, kdo to tam vlastně rozbouří. A samozřejmě padne i sem tam pár padouchů, kteří prostě Deadpoola naštvou, ale to už jen tak na okraj. Krev bude lítat, vlastně i různé končetiny a svoji malou scénku si opět ukořistí i věrný indický taxikář.

Ze všeho nejvíce jsem ovšem ocenila celou řádku odkazů na další filmová díla, kterými je snímek protkán. Mezi těmi nejznámějšími mohu zmínit Základní instinkt, Hvězdné války či třeba Terminátora. A těmi to jen začíná. Své místo dostala i hudba, kdy vás jako hudební doprovod překvapí, třeba taková Enya, a Deadpool dá velmi důrazně najevo, jak je takový dubstep super.

 

Závěrečné hodnocení

Příběh je tak trochu jiný než jednička, je dojemný, ale možná právě rychlý rozjezd vaši pozornost přenese jinam. Dominantou, která nás opravdu strhne, je cílené honění za padouchy/nepadouchy. Ono vlastně ani sám Deadpool si není jistý, oč jde a co chce (což právě lehce filmu škodí), ale i přesto si pro nás dokáže připravit spoustu mnohdy až morbidního humoru a příjemnou akční vlnu, po které se svezete od začátku do konce. Prostě taková super akční jednohubka na letní večer, která z vás vytříská i nějakou tu slzu soucitu.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Deadpool 2
Akční, sci-fi, komedie
USA v roce 2018
119 min
Režie: David Leitch
Komiksová předloha: Fabian Nicieza a Rob Liefeld
Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick, Ryan Reynolds
Kamera: Jonathan Sela
Hudba: Tyler Bates
Hrají: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Zazie Beetz a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Já mám z filmu takové rozporuplné pocity. Na jedničku to rozhodně nemělo, ale příběh měl něco do sebe. Vlastně spíš hlavní myšlenka, jestli se to tak dá říct.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz