Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • KNIŽNÍ NOVINKY | Pojďme trochu promrznout

KNIŽNÍ NOVINKY | Pojďme trochu promrznout

Pavel Bareš - Kronův odkaz

Hluboký vesmír nebo jen tak trochu jinak historicky formovaná Země? Tam všude promrzneme na kost a ani deka s čajem ve speciálním knižním hrníčku nám nebude nic platná. Ale proč ne, když ta zima za okny os obě už dává vědět první nadílkou sněhu.


Sci-fi

Evan Currie - Do temnotyEvan Currie – Do temnoty
Série: Odyssea (1)
Nakladatelství: Laser-books
Datum vydání: 6.12.2021

Za hranicemi našeho malého světa, za gravitační studnou naší hvězdy, leží galaxie a vesmír větší a rozmanitější, než s čím se kdokoliv z nás setkal. Úkolem je prorazit pro lidstvo cestu do toho velkého neznáma. Kapitán Eric Weston a posádka lodi NAC Odyssey startují na misi určenou k zápisu do historie. Za hranicemi známého se střetávají s hrůzami a divy dosud nespatřenými, s bytostmi a monstry fantastičtějšími než cokoliv, co by si lidé na Zemi kdy dokázali představit. Ale skutečné srdce temnoty, největší nebezpečí ze všech, na ně čeká… Do temnoty je první výprava NAC Odyssey a její posádky a začátek epické military sience fiction, která kombinuje jak starou dobrou space operu, tak moderní vyprávění příběhu v jednom velkém, vzrušujícím dobrodružství.

Jacek Dukaj - LedJacek Dukaj – Led
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 16.12.2021

Dobrodružné putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce
Píše se rok 1924 a Polské království je zamrzlé pod carskou vládou v Belle Époque. Varšavu pokrývá led — uprostřed léta zasypávají cesty sněhové bouře. Nepozemští andělé Mrazu zvaní přítuhy procházejí ulicemi měst a zmrazují pravdu a lež.
Benedykt Gierosławski, nadaný matematik, ale nenapravitelný karbaník, se na žádost carského Ministerstva Zimy vydává do Irkutska, kde má vyhledat svého otce — Otce Mráze, který je prý důvěrníkem přítuh. Tisíc rublů v hotovosti by Benedykta vytáhlo z dluhů, není však tento úkol příliš nebezpečný?
Od špinavých varšavských činžáků přes ledovou Asii v luxusním kupé Transsibiřského expresu až po nebeský palác generálního gubernátora — to je cesta, která Benedyktovi změní život.
Jeden z mistrovských kousků Jacka Dukaje, díky němuž čtenáři poznají nejen alternativní historii světa, ze které tuhne krev v žilách, ale zároveň budou mít příležitost spolu s hrdinou románu projít neobyčejnou cestu a stanout tváří v tvář Jinému.

František Kotleta - Rudý vrabčákFrantišek Kotleta – Rudý vrabčák
Série: Legie (4)
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: 13.12.2021

Vesmír je kruté místo. To poznala posádka lodi Kraksna v den, kdy Zemi obsadili mimozemšťané. I když se jí povedlo agresivní rase enlilů dostat ze spárů a uhájit si svobodu, aby si ji udržela, musela začít pracovat pro vesmírnou mafii. Teď ale kapitán Moravec, poručík Vojcechovský, technik Vodička, profesorka Krasiński, kuchař Guiseppe i tajemná Amanda dostávají příležitost se s enlily znovu utkat. Planeta Tisíce světel je novým terčem jejich invaze a mafie je posílá právě tam. Ideální práce pro kapitána Bouchače a lorda Mrdáka.
Tedy pokud by na planetu nemířili nejlepší špioni ze všech soupeřících civilizací a mezi nimi i ta, které se říká Rudý vrabčák…
Vítejte v sérii Legie – světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.

Mohlo by vás zajímat

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (1): Jantarové oči (Argo)
 • Pavel Bareš – Projekt Kronos (3): Kronův odkaz (Host)
 • James Swallow – Star Trek: Picard (2): Temný závoj (Laser-books)
 • Ben Counter – Warhammer 40 000: Horovo kacířství (8): Bitva o propast (Polaris)
 • Kolektiv autorů – Marvel Avengers: Příběhy superhrdinů (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Marvel Spider-Man: Spider-Manův příběh (Egmont)

Mohlo by vás také zajímat


Fantasy

Reynolds, Ellinger, Cavalo, Guymer - Ztracené příběhyReynolds, Ellinger, Cavalo, Guymer – Ztracené příběhy
Série: Warhammer – Gotrek a Felix
Nakladatelství: Polaris
Datum vydání: 15.12.2021

Od močálů Hel Fennu hemžících se nemrtvými, kterými se plíží prastaré zlo, až po dvůr skaveního lorda v hlubinách trpasličí pevnosti čelí dvojice neopěvovaných hrdinů Císařství – nebo obyčejných zlodějů a zabijáků? To záleží na tom, koho se zeptáte – vzrušení, nebezpečí a intrikám na každém rohu ve sbírce tří novel a jedné povídky – včetně vzrušujícího příběhu o Felixově prvním dobrodružství, než se setkal s trolobijcem Gotrekem.

N. K. Jemisinová - Stali jsme se městemN. K. Jemisinová – Stali jsme se městem
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2.12.2021

Urban fantasy od trojnásobné držitelky ceny Hugo
Podle odvěkých zákonů přichází jednou v životě každého velkoměsta okamžik metafyzického zrodu, kdy se město stane vyšší vědomou entitou zastoupenou lidským avatarem. Na tento okamžik čeká odvěký Nepřítel, lovecraftovský predátor, který se snaží novorozené město uchvátit a pohltit.
V případě New Yorku nejsou věci nikdy jednoduché, protože jde o výjimečné, excentrické město složené z více čtvrtí. A tak po prvním souboji s Nepřítelem musí vyčerpaného primárního avatara zastoupit pět městských částí: Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island. Jsou to obyčejní lidé a to, že se stali avatary, se dozvídají za pochodu a beze slov. Někteří se svému osudu brání, ale jejich láska k New Yorku je nakonec silnější.
N. K. Jemisinová otevřela první díl nové série příběhem, který je vtipnou a barvitou poctou jejímu městu, ale zároveň i svérázným pojetím superhrdinského paradigmatu a vášnivým protestem proti rasismu a homofobii.

Mohlo by vás zajímat

Matthew Ward - Odkaz popelaMatthew Ward – Odkaz popela
Série: Trilogie Legacy (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2.12.2021

Velkolepé vyprávění o intrikách a revoluci, vojácích a nájemných zabijácích, prastaré magii a věčném střetu říší
Na Trezijskou republiku padl stín. Vládnoucí rody, někdejší ochránci spravedlnosti a demokracie, proti sobě intrikují ostrými slovy a ještě ostřejšími noži. Jsou zaslepeni svými ambicemi a neberou ohled na hrozbu ze strany invazních vojsk Chadárské říše.
Ale hrdinové povstávají, i když Trezie padá. Viktor Akadra je hrdinou republiky, válečníkem, který nemá sobě rovného. Zamlčuje však tajemství, kvůli němuž by ho upálili jako kacíře. Džosiri Trelan je Viktorův zapřisáhlý nepřítel, politický vězeň snící o znovuvzkříšení matčina neúspěšného povstání. A Džosiriho sestra Kalenna Trelan se jen snaží odpoutat od poskvrněného odkazu svého rodu a uniknout očekáváním a předsudkům spjatým s jeho jménem.
Zatímco republiku zachvacuje válka, všichni tři se musejí povznést nad vzájemné neshody a zachránit svou vlast. Avšak nechat za sebou celá desetiletí špatné krve není nic lehkého. A vítězství, pokud k němu vůbec dojde, si vyžádá strašlivější cenu, než si kdokoli z nich umí představit.

Dále vychází

 • Mary E. Pearsonová – Kroniky pozůstalých (3): Temná krása (CooBoo)
 • Dmitrij Rus – Hraju, abych žil (6): Válka (Fragment)
 • Arthur Keri – Strážkyně Riley Jenson (8): Pouto stínů (Fantom Print)

Mohlo by vás zajímat


Knižní novinek je tentokrát o trochu méně, přeci jen Vánoce jsou za rohem a nakupováním na poslední chvíli přes internet riskujeme, že dárky neuvidíme včas. Ale i tak mezi nimi jistě nalezneme zajímavé kousky. Tak které tituly vás zaujaly tentokrát?

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Raja Luthriela napsal:

  Myslím, že kniha Led musí být hustá. Mám ráda příběhy na pozadí alternativních dějin.
  Navíc, když budou v létě zase tropické teploty a mě bude horko, mohla by mě její četba ochladit.

 • K napsal:

  Knížka Led mi svou obálkou neskutenčě připomíná ty zaklínačovské, možná to byl i záměr :D Každopádně i anotace mě zaujala a píšu si ji na seznam!

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz