Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • 6 knižních tipů na příběhy, kde vládnou čarodějnice

6 knižních tipů na příběhy, kde vládnou čarodějnice

Knižní tipy - čarodějnice a čarodějnictví

Když se koncem dubna blíží to pálení čarodějnic, určitě hledáte nějaké zajímavé tematické čtení. Tak nakoukněte pod roušku čarování, kouzel a magie v těchto zajímavých titulech s ženami obdařenými překvapivou mocí. Která nakonec učaruje vám?


Ursula Poznanski - SaeculumUrsula Poznanski – Saeculum

Rok prvního vydání: 2014
Nakladatelství: Fragment
Recenze | Zakoupit knihu

Bastien je v tom až po uši, tak není divu, že se rozhodne Sandře kývnout na připravovanou akci. Partička mladých se totiž vydává do lesa odehrát larp nazvaný Saeculum se středověkou tematikou. Není tak divu, když podmínkou je nemít nic novodobého. Na jednu stranu tohle může být opravdu zajímavé dobrodružství a odpočinek od moderních vymožeností. Tedy až do chvíle, než zmizí první člověk.

Atmosférický a napínavý příběh, spíše mysteriózní thriller pro mladé připomínající Záhadu Blair Witch. Autorka hrdiny vhodí doprostřed prokletého kraje, kde prý řádí jedna rozzlobená čarodějka, a sleduje jejich chování a reakce na nestandartní situaci, kdy po ruce nemáte ani ten mobilní telefon, abyste si mohli zavolat o pomoc. Něco v dnešní době tak základní a jak stačí málo, aby opravdu lidé byli zase ve středověku a museli spoléhat sami na sebe.


A. G. Slatter – Pláč zavržených předkůAngela Slatter – Pláč zavržených předků

Rok prvního vydání: 2022
Nakladatelství: Ocelot
Recenze | Zakoupit knihu

Miren O’Malleyová nebyla nikdy obyčejnou dívkou. Vždyť pochází z váženého rodu, kterému tedy pomalu vysychají zdroje. To ale její babičce nevadí, neboť se rozhodla obnovit děsivou tradici, která po generace zajišťovala přísun zlaťáků. Jedno dítě jako pokračovatel rodu, druhé dítě věnovat církvi, a to třetí odevzdat moři, aby obchodní lodě mohly opět bezpečně plout temnými vodami. Jen tak se dá všechno napravit. Ale ptal se někdo Miren, jak svoji budoucnost vidí?

Další young adult záležitost v poměrně temných kulisách, i když tentokrát to bude opravdu takové gotické fantasy. Mořské panny, nemrtví a další stvoření dokreslují nehostinnou krajinu kolem Miren. Příběhem se v pozadí line vůně čarodějnictví, které si podmaňuje a upravuje, co je jeho. Ale jen tak polehoučku, protože v tomto světě vládne církev. O tom to ale není. Je to o Miren, která se chce vymanit z okovů rodinné tradice.


Alexis Hendersonová – Rok čarodějnicAlexis Henderson – Rok čarodějnic

Rok prvního vydání: 2021
Nakladatelství: Host
Recenze | Zakoupit knihu

Jen díky Prorokovi, který všechny vede správným směrem pod bezpečnou rukou svatého Otce, se dostává lidem u Černolesa náležité ochrany. Černoles totiž ukrývá temné síly, čarodějky toužící po krvi. Immanuelle o všech těch pravidlech pro vlastní bezpečí ví, a přesto jednou jedinkrát zaváhá, když se jí do lesa zatoulá beran – důležitý majetek její chudé rodiny, a překročí pomyslnou hranici zakázaného území. Od té chvíle už nikdy není nic jako dřív.

Další a poslední young adult temné fantasy, které vám nyní předkládám jako tip. Tentokrát se podíváme do jedné sekty, která ženy zasazuje na podřadnou pozici a nebojí se ani upalování pro vyšší dobro. Hlavní hrdinka je vzdorovitá, řeší své dospívání a zaplétá se do víru inkvizice a čarodějnictví, které ovládají její svět, což může být v její situaci krajně nebezpečné.


Tereza Matoušková – Válka zrcadel

Rok prvního vydání: 2017
Nakladatelství: Epocha
Recenze | Zakoupit knihu

Představte si na chvilku, co byste dělali, kdybyste zjistili u sebe velmi mocnou schopnost. Být zrcadlem, do jehož očí, když se druzí podívají, uvidí jinou osobu. Kam až byste se dostali neviděni, nezadrženi? Ale Ankara nad tím rozmýšlet nemusí, protože je vychovávána mocným čarodějem, který zneužívá její důvěry a schopností ve svůj prospěch. Ale pak se svět začne měnit, pukat a vyvrhovat silná monstra.

Poměrně útlá a svižná knížečka ukrývající temné fantasy dobrodružství o mocné čarodějce s děsivou schopností. Vše proplétají monstra a krvavá magie, které pohlcují svět a postavit se proti nim snaží opravdu každý. Z pera české spisovatelky, tentokrát mimo její cyklus ze světa Podmoří.


N. K. Jemisin – Páté roční období

Rok prvního vydání: 2018
Série: Zlomená země (1)
Nakladatelství: Host
Recenze | Zakoupit knihu

Příběh tří – děvčete, dívky a ženy, které spojuje jedno, čtění, temné magické umění nejen rozechvívat zem, jež je společností zavrhováno. Ti jsou chytáni, nuceně učeni a ovládáni, aby sloužili lidstvu jakožto orogéni. Ať už to někteří skrývají a jiní jsou podrobeni, musejí se denně potýkat s krutou realitou, která nic neodpouští. Denním chlebem tak může být prodej obdařeného dítěte na převýchovu nebo naopak jeho vražda kvůli strachu z neovladatelných schopností.

Není to čistě čarodějnictví, ale téma zavrhování a podrobení nadaných neobvyklými schopnostmi vás dostane do kolen. Tohle temné fantasy plné emocí si mimo jiné vysloužilo ocenění Hugo za nejlepší román a pokud jste jej doposud míjeli, rozhodně doporučuji přečíst. Tedy pokud nejste slabší povahy!


Thomas Olde Heuvelt - HexThomas Olde Heuvelt – HEX

Rok prvního vydání: 2017
Nakladatelství: Argo
Zakoupit knihu

Představte si situaci, kdy díky temné kletbě uvržené na město se ve vašem domě z ničeho nic může objevit duch ženy se zašitými ústy a očima. Jen tak děsivě dokáže stát, zírat svýma navždy zavřenýma očima, než se rozhodne jít zase o dům dál. Není divu, že se celé město snaží tuhle skutečnost utajit před světem a to více či méně kreativními způsoby. Jenže to se jednoho dne změní, když se parta mladých lidí rozhodně podělit o tuhle kuriozitu.

Menší bonusový tip, který jsem sama ještě nečetla, ale byla jsem na besedě s autorem, který mne pro knihu nadchnul. Takže ta vyčkává, že se do ní právě nyní při příležitosti pálení čarodějnic pustím. Temné, hororové dobrodružství s děsivým duchem čarodějnice v kombinaci s moderními technologiemi. PS: Prý má kniha dvě verze konce.


Znáte tyto knihy nebo jsou pro vás úplnou novinkou?
A která čarodějnická kniha je vaší topovkou, kterou byste doporučili ostatním?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz