Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Svět knihy 2017 den po dni: Den první

Svět knihy 2017 den po dni: Den první

Image

A je to tady, Svět knihy už odstartoval a já nesměla chybět od samého začátku. Minimálně jsem si rozhodla vynahradit minulý rok, kdy jsem nemohla dorazit vůbec. Tak jakpak se nám knižní veletrh ve čtvrtek rozjel?

Ráda bych začala slovy: „Byl krásný slunečný den a já vstávala jako každý normální smrtelník a s úsměvem na rtech.“ Můj den tak nějak začínal už 0:30, kdy jsme se vrátila z práce a o hodinu později sbalená jsem letěla směr vlakové nádraží. Proč tak brzy? Jsem velmi zapomnětlivý člověk a tak jsem si za to jednou musela zaplatit. Nechala jsem u rodičů při poslední návštěvě nabíječku na foťák, takže moje cesta nakonec vedla ještě přes Brno.

 

Nakonec jsem to ale stihla, včetně ubytování, a před jedenáctou jsem byla nastoupena u veletržního paláce v Holešovicích. Fronty vcelku přiměřené, odsýpalo to rychle, ačkoliv jsme se z počátku obávala, že plánovaný program nestihnu. Pánové Vlado Ríša, Michael Bronec a Jiří W. Procházka totiž měli takové zajímavé informativní okno pro všechny pisálky, které zajímají literární soutěže. Celkově se zabrousilo do světa psaní, kurzů a spousta dalších rad ohledně opravy textů a beta čtenářích.

Moje další kroky vedly rozhodně ke stánku Epochy, kde jsem se rozhodla valnou část dnes oblétávat Terezu Matouškovou alias Temnářku. Víte, že vydala novou knihu Válka zrcadel? Nezapomeňte si pro knihu přijít, obdržíte jako bonus podpis, záložku, úsměv, nějaké to milé slovo a hlavně se kachna nebude zlobit!

 

Další moje kroky musely rozhodně vést k Fantomáckému stánku. Kromě toho, že ty jejich krabice Vše za 20Kč jsou fakt hrozná lákačka, na kterou se vrhám dnes a denně, navíc jim teď vyšlo hned několik knih, které stojí za pozornost. Tu si ovšem nejvíce zaslouží kniha vystavená na pultíku. Oficiálně totiž ještě není v prodeji a vy si ji tak můžete dopředu prohlédnout. Jedná se o limitovanou edici Kodex apokalypsy, která vyjde pouze v 111 kusech a kromě speciálního provedení naleznete v krabici přiložený arch s kresbou a podpisem Luise Roya. Dle informací by měla být k dostání ostatním smrtelníkům již za 14 dní!

Co se týče šmejděníčka po knihách, nejvíce pozornosti jsem překvapivě věnovala antikvariátu Fryč. Těžko říct, jak následující dny, každopádně hned ve čtvrtek jsem tam objevila mnoho kousků, které jsem prostě musela mít! Takže pokud jako já po některých knihách toužíte a nejsou to zrovna novinky, zkuste prohledat. Skrývají se tam mnohé poklady. Já ještě za nálož knih, co jsem nakoupila, dostala super plátěnou tašku a spokojeně (a bez peněz) jsem odcházela.

 

Pak už jen oběd na trávníku před veletržním palácem. Bylo celkem příjemně, slunce svítilo, sem tma větřík osvěžil, takže se to rozhodně zadařilo. Tedy až na klima, které panuje uvnitř. Stánky nalevo trpí úporným vedrem a tak je vždy potřeba se zase jít zchladit do části napravo. Kdo by to ovšem nedělal, když je tam besední koutek s tematikou sci-fi a fantasy? Ale zůstaňme ještě venku. Jestli přijdete na veletrh, všimněte si velkých sluchátek. To je jeden ze stánků Audiotéky, kde se můžete zastavit a zaposlouchat se do ukázek z jejich audioknih.

Ale abych se vrátila k besedování uvnitř. Rozhodně jsme si nemohla nechat ujít besedu s autorkami české fantastiky. Představilo se hned několik, dam, které jsou součástí projektu čtyř sborníků Žena s… Už jsem vám zde ukazovala první díl Žena se lvem, aktuálně probíhá předobjednávka Ženy se sovou a další dva díly jsou teprve v plánu. Na jednu stranu je dobře, že jsem zároveň mohla poznat tolik zajímavých lidí, na druhou stranu mi přijde, že jim bylo poskytnuto opravdu málo prostoru na povídání.

 

Další besedou, na kterou jsem netrpělivě čekala, byl Josef Pecinovský. Tomu už oficiálně vyšel i třetí a poslední díl k Arestonu. Tedy poslední – jak se to vezme. Na besedě proplula informace ohledně toho, že se bude psát ještě prequel, tedy kde se vlastně ten podivný Areston vzal?

Další zajímavou zastávkou dne byl stánek nakladatelství Host. Vyždímaná z antikvariátu jsem si nakonec odnášela pouze jednu knihu, ačkoliv za pozornost jich stojí rozhodně více. Především pak Projekt Kronos – na Instagram jsem umístila fotografie z náhledu dovnitř knihy. Není to pouze obyčejný text, ale kapitoly jsou nádherně označeny a do toho textem místy proplouvají zajímavě upravené strany. Jinak Pavel Bareš se objeví na Světě knihy v pátek, kdy je na pátou hodinu zařazen na besedu Pevnost pomáhá fantastice růst.

Chtěla bych říct, že závěrem z veletrhu vám přidám jednu takovou společnou fotku s Temnářkou, ale pro mě den ještě nekončil. Mimochodem, pokud mne na veletrhu potkáte, neváhejte mne zastavit a říct si o mou novou placku.

Na večeři jsem se nakonec vydala s Petrou Štarkovou. Je to hrozně milá upovídaná autorka, která píše pro děti a sem tam zabrousí do světa fantastiky. Na přetřes přišla taková tak klasická témata, která vlastně probíhala v rámci veletrhu i s ostatními, jako třeba nakladatelství vs. samonáklad, blogeři, propagace a jiné. A ano, teď už mohu s klidem napsat, že tím pro mne čtvrteční veletrh skončil a já plná zážitků odcházela na pokoj.

Bonusové okno – co jsem si na veletrhu koupila?

Není to pěkné, když někam jedete na 4 dny a hned první dne zvládnete utratit všechny peníze? Jsem vážně nemožná, ale když ty knihy na mne volaly, že je musím koupit a musím prostě doma mít!

Knihy, pro které jediné jsme v podstatě plánovala jet na veletrh, byla Válka zrcadel, Vládce Arestonu a Frost. Dvě z nich již mám podepsané a doufám, že se brzy dočkám i podpisu od Oskara Fuchse, protože ten má v pátek křest knihy.

 

Mé další úlovky pocházely z kouzelné krabičky Fantom Printu. Oni tam vždy dají něco, co jsem během předchozího půl roku sháněla a sledovala na internetu, to je neuvěřitelné. Tentokrát se tam objevily tři knihy od Lynn Flevelling, kterou si můžete pamatovat z mnou recenzované knižní série Noční běžci.

Další zastávkou, která se rozhodla mě definitivně obrat o peníze, byl antikvariát. Zkoupila jsem Tolkiena a část série Les mytág. Jako správná fantasačka bych Tolkiena měla mít doma, ale bohužel se akvárium v minulosti činilo a tak jsem přišla o velmi nádherné ilustrované vydání, které jsem nemohla už sehnat. Tedy až doteď. A Les mytág? Na něj jsme dostala doporučení od jednoho cizího člověka a věděla jsem, že si jej jednou musím pořídit. Mimochodem, znáte takovou tu situaci, kdy k vám v hromadné městské dopravě někdo přisedne, vidí, že čtete a tak se rozhodne s vámi zavést konverzaci o knihách? Já jsem přesně ten typ bláznivého člověka, co opravdu tu knihu odloží a povídá si, protože pak dostávám tyto jedinečné tipy.

 

Poslední knihou je Řád zlomených křídel od nakladatelství Host. Tam mimo jiné také stojí za pozornost Projekt Kronos, který je opravdu výborně zpracován po vizuální stránce a navíc se objeví v pátek i samotný autor. Mám tedy co ještě dohánět s nákupem. Plíseň je zatím bohužel v tisku, ale příběh o statečné Hirce z knihy Ódinovo dítě bude brzy pokračovat.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz