Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Vydejte se nejen po stopách Bílé velryby v nové knize Patricka Nesse

NOVINKY | Vydejte se nejen po stopách Bílé velryby v nové knize Patricka Nesse

Image

Blíží se nám festival Svět knihy a s ním se také roztrhl pytel s knižními novinkami. S některými autory se budete moci na této události také setkat, už se těšíte na tuto jedinečnou příležitost? A kolik knižních titulů vás tento měsíc dokáže oslovit?

Fantasy pro děti a mládež

Jay Kristoff – Nikdynoc
Série: Nikdynoc (1)
Nakladatelství CooBoo
Datum vydání: 6. 5. 2019

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?

Lucy Coatsová – Strážce stájí
Série: Šelmy z Olympu (1)
Nakladatelství Fragment
Datum vydání: 7. 5. 2019

Pandemoniovi, kterému ale nikdo neřekne jinak než Démon, se naskytla nebývalá šance. Jako syn boha Pana a pozemské bylinkářky má možnost opustit rodnou vesničku v horách a na zkoušku pracovat ve stájích přímo na Olympu! V jedenácti letech opravdu slušná kariéra. O zvířata se starat umí – navíc rozumí jejich řeči. Tady však na něj nečekají mírné ovečky, ale šelmy a nestvůry z mýtů a bájí. Těm se samozřejmě nelíbí, že o ně pečuje člověk, i když je to polobůh. Jak si Démon poradí s novým úkolem? Zvládne splnit náročné požadavky bohů?

Patrick Ness – A oceán byl naší oblohou
Nakladatelství CooBoo
Datum vydání: 16. 5. 2019

Nový nádherně ilustrovaný román Patricka Nessa je variací na knihu Bílá velryba. Hlavní hrdinkou je velryba Bathsheba. Spolu s ostatními velrybami narazí na minci s iniciálami T. W. Vedoucí celého hejna Alexandra usoudí, že je tím nejobávanější lidský námořník a lovec Toby Wick vyzývá na souboj. Podle Bathsheby to ale není pravda. Toby Wick je přece pouze mýtus, legenda, kterou si velryby vymyslely. Je totiž nepředstavitelné, aby je nenávidění lidé mohli přemoci v boji. Ale toto není příběh o Toby Wickovi – toto je příběh o hněvu, nenávisti a naší potřebě bojovat až do úplného konce, když už nezbývá nic jiného než čest a smrt.

Ukázka z knihy A oceán byl naší oblohou

  

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Liz Kesslerová – Emily Vichrná (6): Emily Vichrná a loď ztracených duší (Albatros)
 • Adam Blade – Beast Quest (4): Luna, měsíční vlčice (Albatros)
 • Walt Disney – Aladin (Egmont)
 • Natalja Ščerba – Čarodol (2): Karpatský kníže (Fragment)
 • Rick Riordan – Magnus Chase a bohové Ásgardu: Příběhy z devíti světů (Fragment)
 • Drew Callander, Alana Harrisonová – Mocnější než meč (Fragment)
 • Dmitrij Rus – Hraju, abych žil (3): Dluh (Fragment)
 • Christina Diaz Gonzalezová – Spirit Animals, Soumrak strážců (7): Krotitel bouří (Fragment)
 • Kevin Sands – Alchymistova šifra (4): Volání přízraku (Fragment)
 • Mary E. Pearsonová – Zlodějský tanec (1): Zlodějský tanec (CooBoo)

  

  

Sci-fi

Frederik Pohl – Gateway
Série: Heechee (1)

Nakladatelství Argo
Datum vydání: 3. 5. 2019

Gateway – brána k tajemstvím i bohatství vesmíru – asteroid sloužící jako kosmický přístav pro tisícovku mimozemských lodí.
Nikdo neví, jak jejich tvůrci vypadali, ani kam odletěli. Ale lodě jsou stále funkční a každá je naprogramovaná k nadsvětelnému letu na vzdálené místo kdesi v neprobádaném vesmíru. Stačí jen nasednout. Není možné je řídit, ale přesto se hlásí dobrovolníci, kteří se těmito loděmi vydávají do neznáma. Někdy se prospektoři vrátí jako miliardáři, jindy jejich zbytky seškrábou ze stěn a někteří se už nevrátí.
Když Bob Broadhead přišel na Gateway, myslel si, že před sebou má jednoduchý úkol – počkat si na misi, která v něm vzbudí ten správný pocit, odletět na ni a zbohatnout, aby už nikdy nemusel letět znovu. Nevyšlo mu to.

Marissa Meyer – Protivníci
Série: Renegáti (2)
Nakladatelství Egmont
Datum vydání: 30. 5. 2019

Čas se krátí. Společně dokážou zachránit svět. Jenže sobě navzájem jsou zosobněním noční můry. Netrpělivě očekávaný druhý díl trilogie Renegáti oblíbené autorky Marissy Meyerové přináší další osudy postav superhrdinské série inspirované literárními i filmovými díly tohoto žánru. Ve městě Gatlon City pokračuje nesmiřitelný boj mezi dvěma skupinami protivníků s opačným světonázorem: renegáty a zločinci. Nejen že disponují výjimečnými schopnostmi, ale na každé straně mají navíc k dispozici vlastní „tajnou zbraň“ a hrozí nebezpečí, že svět, v němž se pomalu stírá hranice mezi jasným dobrem a zlem, spěje k zániku – alespoň v podobě, v jaké ho všichni doposud znali. S turbulentní politickou situací si nezadá ani osobní život obou hlavních hrdinů. V podobě svých tajných alter eg, které pronikají k protivníkům, se Nova a Adrian díky vzájemné blízkosti a poznávání odlišného prostředí stále hlouběji zaplétají do zpochybňování vlastních idejí… a především do vlastních citů.

Pavel Bareš – Kronovy děti
Série: Projekt Kronos (2)
Nakladatelství Host
Datum vydání: 7. 5. 2019

Downtown se hroutí. Rodiny jsou unášeny ze svých domovů. Mafie přebírají vládu nad městem, zatímco hlídky Radniční gardy patrolují v ulicích s jediným rozkazem: udržet Downtownery na uzdě, dokud za ně Nákaza nedokončí jejich špinavou práci.
Občanská válka je na spadnutí. A pokud padne Downtown, pak celé Attiona City padne s ním.
Ve své nejtemnější hodině se město obrátí o pomoc ke třem posledním hrdinům, kteří mu zbývají: Davidu Foxovi, zvláštnímu agentovi ochotnému udělat cokoli, aby odhalil pravdu o smrti svého přítele; sirotkovi Lucovi Scarpovi, jenž utíká před nejmocnější organizací světa; a Jasonu Blakeovi, poslednímu Downtownerovi, který nechce své město vidět v plamenech.

Ukázka z knihy Kronovy děti

Fantasy

Tomáš Bandžuch – Noc a mlha
Nakladatelství Straky na vrbě
Datum vydání: 13. 5. 2019

Čarotvorné služby chrání Československo před nebezpečími, o nichž pokojní občané nemají zdání. Cizí mágové, démoni z jiných světů i tvorové, na něž věří jen děti – s tím vším se potýká úřad, kde má doslova každý krev na rukou. Své o tom ví i Petr Hankl, ruský legionář, který z Čech odjel jako student kněžského semináře, aby se vrátil jako nekromant.
V předvečer oslav desátého výročí republiky ale musí vyřešit zvlášť obtížný případ. Vždyť co může spojovat sérii sebevražd, zkázu obchodního domu, ženu, jež Petra jako dívka milovala, a obří vlnu, která před stoletím zaplavila opuštěný švýcarský hrad?
Čas neúprosně ubíhá a v případu, který může otřást samotnými základy státu, začíná být příliš mnoho mrtvých.

Chris Pierson – Stopa černého draka
Série: DragonLance (2)
Nakladatelství Fantom Print
Datum vydání: 3. 5. 2019

Bitva na Slapech skončila, pro Bareta Forla je to ale hořké vítězství. Jen s dračí šupinou jako vodítkem musí Baret a jeho přátelé najít jeho ztracenou ženu, než bude příliš pozdě. Probouzí se podivné zlo a začal ohavný rituál. A v srdci všeho se nachází Forlovo nenarozené dítě. Prozkoumejte legendární kontinent Taladas, kde barbarští náčelníci bojují o přežití proti čarodějům posedlým mocí v neklidné době po Válce duší!

Další tituly vycházející tento měsíc

 • George R.R. Martin – Píseň ledu a ohně (5): Tanec s draky (Argo)
 • Neil Gaiman – Američtí bohové (1): Američtí bohové (Polaris)

 

Komiksy

Alejandro Jodorowsky, Moebius – Oči kočky
Nakladatelství Argo
Datum vydání: 3. 5. 2019

První spolupráce dvou velikánů světového komiksu… tedy první dotažená a samostatně vydaná (nepočítaje mrtvě porozený projekt ? lmové Duny a to, že části série Incal už předtím vycházely časopisecky). Oči kočky, to je drobnost s velikým dopadem, a hodně „nekomiksový“ komiks, který se přesto zařadil mezi klasiku tohoto média. Fascinující apokalyptická mikropovídka s krajně úsporným textem, vyprávěná v drtivé většině výtvarně, od roku 1978 stále znovu vychází, je stále znovu čtena a stále znovu ohromuje.

Petr Macek, Petr Kopl – Oko budoucnosti
Série: Pérák (1)
Nakladatelství Crew
Datum vydání: 14. 5. 2019

Adolf Hitler chce vidět do budoucnosti! Ale aby se mu to povedlo, potřebuje pomoc největšího českého superhrdiny, legendárního Péráka, nejhledanějšího muže protektorátu. Jenže Pérák rozhodně nebude skákat, jak nepřítel píská.
Sebrané a rozšířené vydání seriálu původně vydávaného v ABC, doplněné o celou řadu bonusových materiálů…

Alejandro Jodorowsky, Dongzi Liu – Svatokrádežná svatba
Série: Královská krev (1)
Nakladatelství Crew
Datum vydání: 14. 5. 2019

Temný a násilný příběh od legendárního Alejandra Jodorowského. Mytický příběh zrady, války, zakázané lásky, svržených vládců a milostných hrůz… to vše v nádherné kresbě tvůrce jménem Dongzi Liu.
V knize najdete hned první dva díly této série!

Ukázka z knihy Svatokrádežná svatba

  

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Dan Abnett – Aquaman (2): Black Mantova pomsta (BBart)
 • Marjorie Liu, Sana Takeda – Netvora (3): Azyl (Crew)
 • Jeff Lemire, German Peralta – Thanos (2): Lom bohů (Crew)
 • Moebius – Arzach / Hermetická garáž (Crew)
 • Jody Houser, Stefano Marino – Stranger things (1): Druhá strana (Crew)
 • Kaiu Širai, Posuka Demizu – Zaslíbená Země Nezemě (3) (Crew)

  

  

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • No tak teď mě štve, že jsem si nepočkala na tohle vydání Americkejch bohů. tahle obálka je skvělá. :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz