Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | V březnových knižních novinkách patří svět robotům a městům v oblacích

NOVINKY | V březnových knižních novinkách patří svět robotům a městům v oblacích

Image

V březnové knižní novinky vypadají jak vánoční nadílka, ve které nevíte, čemu se dříve věnovat. Nejspíše za to může i Velký knižní čtvrtek, během kterého se představí mnoho nových titulů.

SCI-FI & FANTASY

Rachel Dunne – Kosti světa
Série: Spoutaní bohové (2)
Nakladatelství Talpress
Datum vydání: 7. 3. 2019

Na nebesích se schyluje k válce mezi božskými Rodiči a jejich zapuzenými dětmi, Dvojčaty. K válce, která ohrožuje celou Fiateru. A prohnaný kněz Joros je odhodlaný z celé situace vytěžit pro sebe co nejvíc. S pomocí několika výjimečných lidí, které kolem sebe shromáždil, již dosáhl prvního úspěchu – a dost možná i posledního, protože jím na sebe upoutal pozornost dvou pomstychtivých bohů. Tváří v tvář mocné magii a postupující temnotě se nesourodá skupina pomalu rozpadá – jenže pokud ve svém boji selžou, je vše ztraceno a z jejich světa zbudou jen ohořelé kosti.

Amish Tripathi – Tajemství Nágů
Série: Trilogie Šiva (2)
Nakladatelství Naše nakladatelství
Datum vydání: 4. 3. 2019

Dnes je bohem. Před 4000 lety byl pouhým člověkem. Krvelačný válečník z lidu nágů zabil jeho přítele Brhaspatiho a teď je na stopě jeho ženě Satí. Řeč je o Šivovi, jenž přišel z Tibetu a kterému je přisuzována síla zničit veškeré zlo. Nezastaví se, dokud nevypátrá svého démonického nepřítele a nepomstí se. Pátrání jej zavede až k nágům, hadím lidem, u kterých se přesvědčuje o tom, že zlo je skutečně všudypřítomné. Ale často se nachází zcela jinde, než jsme ho čekali.

Martha Wells – Výpadek systémů
Série: Z deníků robokata (1)
Nakladatelství Naše nakladatelství
Datum vydání: 4. 3. 2019

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, pokud je svět budoucnosti založen na faktu, že vždy v soutěžích vyhrává nejnižší možná cena, bezpečnost nebude hlavní prioritou.

Na vzdálené planetě pracuje tým vědců na povrchových průzkumech za bedlivého dohledu Společnosti. Ta má na místě droida, který ovšem hackoval vlastní systém, nabyl vědomí a nyní se identifikuje jako Robokat, byť zatím relativně v tichosti. Zatím pouze pohrdá svými lidskými stvořiteli a jediné co si opravdu přeje, je tiché místo daleko od lidí, kde by mohl přemýšlet nad svou vlastní existencí. Nicméně jeho plány jsou narušeny, když zmizí druhá z probíhajících misích. Tým vědců a Robokat musí zjistit pravdu. Vydávají se tedy na cestu.

Ukázka z knihy Z deníku robokata: Výpadek systémů

  

FANTASY PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Kelly Barnhillová – Čarodějčin syn
Nakladatelství Argo
Datum vydání: 14. 3. 2019

Matka dvojčat Neda a Tama je čarodějka, svá kouzla uchovává ve sklepě v hliněném hrnci. Jednoho dne se jeden z chlapců nešťastnou náhodou utopí. Vesničané jsou přesvědčení, že přežil ten nesprávný. Když do vsi vrazí Král loupežníků, aby hrnec s kouzly ukradl, Ned prokáže nečekanou odvahu a kouzla, svou rodinu i celou vesnici ochrání. Jenže tím dobrodružství teprve začíná…
Ve vesnici na druhé straně lesa žije Áine, bystrá a praktická dcera Krále loupežníků, které v hlavě straší poslední slova její matky na smrtelné posteli: „Nesprávný chlapec ti zachrání život a ty zachráníš jeho.“ Když se cesty obou mladých hrdinů protnou, nezbývá jim než spojit síly a důvěřovat si: musejí totiž zabránit válce, která užuž mezi oběma královstvími hrozí vypuknout.

Naomi Noviková – Ve stínu Hvozdu
Nakladatelství Host
Datum vydání: 18. 3. 2019

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život.
Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu.
Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.

Cressida Cowellová – Kouzelníci z pradávna
Série: Kouzelníci z pradávna (1)
Nakladatelství Slovart
Datum vydání: 14. 3. 2019

Kdysi dávno pradávno byla magie skutečná a temné hvozdy byly plné kouzelných tvorů. Jenže pak přišli válečníci…
První díl nové knižní řady z pera Cressidy Cowellové, autorky knihy Jak vycvičit draka. Příběh kouzelnického chlapce a mladé válečnice, kteří byli vychováni, aby jeden druhého k smrti nenáviděli.
Zar je chlapec z kmene kouzelníků, ale nemá magické schopnosti, a udělá cokoliv, aby je získal. Čára je dívka z kmene válečníků, ale vlastní zakázaný kouzelný předmět, a udělá cokoliv, aby to utajila. Zdá se, že osud se proti nim spikl a Zar s Čárou musí zapomenout na svoje odlišnosti, aby se dostali do temného sklepení pod válečnickým hradištěm. Právě tam procitá cosi, co spalo stovky let…

Ukázka z knihy Cressida Cowellová – Kouzelníci z pradávna

 

 

Zloději dýmu – Sally Greenová
Nakladatelství Cooboo
Datum vydání: březen 2019

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?

Petra Slováková – Střípky času
Nakladatelství Host
Datum vydání: 18. 3. 2019

Kdyby Jana neměla schopnost cestovat zpátky časem, byla by obyčejnou středoškolačkou.
Jana se musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Nejednou při své cestě bezohledně poruší časové předivo, a upoutá tak na sebe pozornost bytostí střežících kontinuitu.
Když si při jednom z přesunů opět nedává pozor, málem přijde o život. Před jistou smrtí ji zachrání policejní vyšetřovatel, který jí posléze nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost ovládat. Zjišťuje, že existují i mnohem silnější bytosti, než je ona — čarodějové, kteří si podmanili město a vedou mezi sebou tajné války.
Brzy se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Vše se navíc zkomplikuje, když jí jeden z čarodějů, pravá ruka největšího nepřítele, zachrání život. A tento jeho čin nebyl ani zdaleka náhodný. Petr ji totiž dobře zná, zatímco Jana ho nikdy neviděla. I když v čase se může stát cokoliv…

Spisovatelka Petra Slováková představuje svoji novou knihu Střípky času

Další tituly vycházející tento měsíc

 • J. K. Rowlingová – Fantastická zvířata (2): Grindelwaldovy zločiny – původní scénář (Albatros)
 • Philip Pullman – Kniha Prachu (1): La Belle Sauvage (Argo)
 • Natalja Ščerba – Časodějové (6): Koruna času (Fragment)
 • Suzanne Collins – Letopisy Podzemě (2): Gregor a zlověstné proroctví (Fragment)
 • John Bellairs – Lewis Barnavelt (2): Postava ve stínu (Naše nakladatelství)

    

SCI-FI PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Timo Parvela, Bjorn Sortland – Virus
Série: Kepler62 (5)
Nakladatelství Host
Datum vydání: 14. 3. 2019

Expediční tým se zabydluje na planetě Kepler62e. Ari tráví hodně času s bráškou Jonim na základně, Marie na vlastní pěst podniká průzkumné cesty po okolí. Po nedávné tragédii, která postihla travní lid, si ani jeden není jistý, zda může ostatním věřit. A co má za lubem vedoucí expedice Olivia? Proč není zděšená, že mezi dětmi opět řádí neznámý virus? Nová planeta navíc výpravu zaskočí náhlou změnou počasí, Marie přesto odmítá zůstat na základně. Spolu s Arim objeví jeskyni a v ní nedobytnou sondu. Skrývá se v ní klíč ke všem záhadám, se kterými si už od výcviku lámou hlavu?

Asa Larssonová, Ingela Korsellová – Draugova oběť
Série: Pax (10)
Nakladatelství Host
Datum vydání: 14. 3. 2019

Ozývá se tep času a vchází temnota. Naposledy!
V neděli se mají Viggo a Alrik odstěhovat z Mariefredu, od Anderse s Lajlou! Za všechno může Iris — kdyby se nenechala chytit černou čarodějnicí, Alrika s Viggem by při vloupání do školy nenatočila kamera. Události však naberou překvapivý spád: Viggo nečekaně zjistí, kde najít řešení záhady nestvůry pod kouzelnou knihovnou! Stihnou zachránit Mariefred a celý svět, než se do knihovny dostane černá čarodějnice? A kdo stojí v pozadí za Maggie Migrénou? Věštecké karty kdysi předpověděly krkavčím bratrům pohromu, které už nemůže nic zabránit. Hladina magie i napětí stoupá, a je to tady — závěrečný souboj!

AUDIOKNIHY

Ursula K. Le Guinová – Čaroděj Zeměmoří
Série: Zeměmoří (1)
Nakladatelství Tympanum
Datum vydání: březen 2019

Zeměmoří je fascinující svět, kde se někteří lidé rodí obdařeni magickým talentem. V obyčejném kovářském synku Dunym rozpozná jeho teta, vesnické čarodějka, velké kouzelnické schopnosti. Když pak krajem prochází mlčenlivý mág Ogion, pošeptá chlapci při obřadu průchodu jeho skutečné jméno – Ged a nabídne mu, že jej vezme do učení. Ctižádostivému a nadmíru zvědavému Gedovi však brzy Ogionova moudrost přestává stačit. Odchází tedy do Velkého přístavu a pak ještě dál, na ostrov čarodějů, aby se zde učil od devíti mistrů. Netuší však, jaký osud mu jeho ctižádost a slepá odvaha připraví…

Marissa Meyerová – Cinder
Série: Měsíční kroniky (1)
Nakladatelství Egmont
Datum vydání: 21. 3. 2019

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky. Cinder je talentovaná mechanička a také kyborg. V Novém Pekingu patří mezi druhořadé občany. Její minulost je zahalena tajemstvím, nevlastní matka ji nenávidí a obviňuje z onemocnění její sestry. Když však osud svede dohromady kroky Cinder a pohledného prince Kaie, dívka se náhle ocitá ve víru galaktického boje o moc a prožívá zakázanou lásku. Lapena mezi povinností a touhou po svobodě, věrností a zradou, musí odhalit tajemství své minulosti, aby zachránila budoucnost světa, v němž žije. V tomto napínavém knižním debutu pro mládež, prvním ze čtyř svazků, představuje Marissa Meyer čtenářům nezapomenutelnou hrdinku a mistrně vytvořený nový svět, který je pohltí.

Ukázka z audioknihy Cinder

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Stephen King – Řbitov zviřátek (OneHotBook)
 • Svetozár Olovrant – Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu (Tympanum)

 

KOMIKSY

Kazu Kibuishi – Výprava v oblacích
Série: Amulet (3)
Nakladatelství Paseka
Datum vydání: březen 2019

Aby zachránila náš svět, musí zachránit ten jejich… Po všem, co prožila v předchozích dvou dílech, se Emily dozvídá, že síla, která ohrožuje říši Alledia, může zničit i její domov. Tajemný Leon Rudovous vede Emily, Navina a jejich výpravu do ztraceného města Cielis, které se má údajně nacházet vysoko v oblacích. Proti nim poprvé stane hrozivý lovec Gabilan, který by sám rád usedl na trůn. Hlas Amuletu zároveň našeptává Emily čím dál nebezpečnější myšlenky a k výpravě se přidává Trellis, syn elfího krále. Je překvapivým spojencem, nebo budoucím zrádcem? Komiksová sága Amulet se stala fenoménem a základním kamenem moderní tvorby pro děti a mládež. Bývá považována za pokračovatelku takových klasik jako Star Wars, Pán prstenů, Alenka v říši divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí Kibuishi ilustroval.

Marissa Meyerová – Iko sama sebou
Série: Iko (2)
Nakladatelství Egmont
Datum vydání: 14. 3. 2019

Druhý díl komiksové série, která se tentokrát soustředí na ráznou androidku Iko, která má jasný přístup ke světu, přátelům i nepřátelům, nás provede také nejistotami a tápáním jejích kamarádů. Když totiž měníte světové uspořádání a snažíte se během toho udržet, nebo dokonce navázat vztahy, nic není jednoduché. Nezlomí Iko všeobecné názory na její „porouchaný“ systém? Přesvědčí Scarlet Vlka, že je pro ni nejdůležitější na světě v jakékoli podobě? A zvládne přímočará Cinder fungovat v politice a udržet si přitom osobní život a přátele? A jak to dopadne s vlčími vojáky? To vše se dozvíte v napínavém doplnění Měsíčních kronik!

Jukito Kiširo – Dobytí Salemu
Série: Bojová anděl Alita (4)
Nakladatelství Comics centrum
Datum vydání: 19. 3. 2019

Epická akční sci-fi o bojovém robotovi, kterého najde jednoho dne doktor na vrakovišti, dospívá ke svému velkolepému finále! Od událostí posledních knih uplynulo už deset let. Alita se dostala mezi ty, proti kterým bojovala a coby agentka pronásleduje šíleného vědce, který rozsévá chaos a utrpení. Jenže ani v poušti, kam se vydává, není zcela osamělá. Narazí na nové postavy… a s nimi přicházejí do jejího života i nové problémy a nová těžká rozhodnutí.
Finále kultovní kyberpunkové mangy!

Pat Mills, Olivier Ledroit – Vzkříšení
Série: Requiem, Upíří rytíř: (1)
Nakladatelství Crew
Datum vydání: 12. 3. 2019

Heinrich doufal, že po smrti najde klid – a ne chaos vzkříšení, světa, kde je čas naruby. Jenže se znovuzrodil jako upír, byl pasován na rytíře jménem Requiem a vzápětí se zapletl do kosmické války, kterou spolu vedou podivní bohové. Je to pozoruhodný konflikt… a Requiem je možná klíčem k jeho výsledku.

Ukázka z knihy Pat Mills, Olivier Ledroit – Requiem, Upíří rytíř: Vzkříšení

  

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Bryan Talbot – Grandville (5): Force Majeure (Comics centrum)
 • Mike Mignola, Christopher Golden, Ben Stenbeck – Baltimore (4): Kostnice (Comics centrum)
 • Jeff Lemire, David Rubín – Sherlock Frankenstein a Legie zla (Comics centrum)
 • Alex Paknadel, Dan Watters, Jose Holder – Assassins Creed: Vzpoura 2 (Crew)
 • Kurtis J. Wiebe, Roc Upchurch, Stjepan Šejić – Krysí Královny (2): Do dáli se vinoucí chapadla N’Rygothova (Crew)
 • Kaiu Širai, Posuka Demizu – Zaslíbená Země Nezemě (2) (Crew)

     

Já jsem moc zvědavá na knihu Střípky času od české autorky, i když zajímavých titulů je tentokrát mnoho a nevím, po čem bych sáhla raději. Každopádně pokud vás zaujala audioknižní Cinder, pak se můžete následující dny těšit nejen na recenzi, ale také další tematické články.
A které tituly oslovily tentokrát vás?

Podělte se o článek s přáteli

6 Komentáře
 • K napsal:

  Spousta skvělých knižek :) Zrovna teď mě nejvíc lákají další Časodějové. Teď jsem dočetla ten poslední, co byl vydán a skončilo to dost napínavě, takže jsem fakt zvědavá, co se bude dít dál :)

 • stuprum napsal:

  Dokud nenatočíš speciální čarodějnický díl o knižních novinkách, nebudu vědět, kterou si mám přečíst…

  • Dragell napsal:

   Jej, tak to slíbit nemůžu, ale já jsem taková čarodějnice sama o sobě v každém videu :D Nemluvě o tom, že si pohrávám s myšlenkou natočit Máš babu – nepopulární názory a to už očekávám, že mě někteří rovnou přijdou upálit :)))

 • Roni napsal:

  Kouzelníci z pradávna mají nááááádherné ilustrace. Tu musím mít. Vůbec jsem o ní nevěděla. Nejsem si úplně jistá tím příběhem, ale už kvůli tomu zpracování si ji pořídím. Moc děkuji za tip :-)

  • Dragell napsal:

   Já je zrovna poslouchám jako audioknihu, jsou takoví rošťáčtí, dobrodružní, spíše pro děti, ale hrozně dobře se to poslouchá :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz