Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Image

Nahlédněte za oponu, do kouzelnického světa, tam, kam my mudlové nesmíme. Nežijí tam pouze kouzelníci, ale také spousta fantastický zvířat.

Příběh

Grindelwald patří mezi nejmocnější a nejobávanější kouzelníky světa, ale díky bohu je již ve vězení a pod dohledem. Jenže ono se něco zvrtne, protože mocní kouzelníci mají přisluhovače všude a tak, jak slíbil, uniká ze svého vězení, aby dále pokračoval ve svém zlotřilém plánu ovládnout svět a zbavit se nepotřebných mudlů. Protože kouzelníci jakož ti mocnější by se skrývat neměli!

Za svoje předchozí skutky a – dá se říct – výtržnost, má Mlok Scamander zakázáno vycestovat. Jenže jsou to právě fantastická zvířata pobývající ve všech koutech světa, která ho lákají ze všech nejvíce. Ovšem při jeho posledním pokusu o možnost vycestovat dostane nabídku, přidá se ke svému bratrovy bystrozorovi a polapí ve Francii prchajícího Grindelwalda.

Ačkoliv odmítá, stejně se nakonec okolnosti sbíhají směrem Paříž a on odjíždí potají, aby pátral nejen po jednom usouženém a ztraceném stvoření, ale také po lásce svého života. A ono se občas cesty těch odvážných střetnou, i když ne zcela s dobrými úmysly.

 

Můj pohled

Když jdete do kina na Fantastická zvířata, tak ta fantastická zvířata očekáváte a ono to opět funguje a film je jich plný. Potkáme staré známe, jako je třeba hrabák, ale také spoustu nových tvorů, ať už více či méně obávaných. Ale Mlok si umí se všemi poradit (teda alespoň by měl). Zvířata jsou tak jedním z hlavních hybatelů děje, ať již události samy vytvářejí nebo se přímo podílejí na jejich řešení.

Očekávejte tentokrát trochu temnější atmosféru. Už jsme polemizovali, jestli třetí díl bude ještě temnější, tak jak bylo zvykem u Harryho Pottera a ono to tak i vypadá. Celý film Grindelwaldovy zločiny totiž vypadá jako nějaká předehra pro něco velkolepého. Z velké části je to takové pátrání po rodokmenech a příbuzenstvu, které mi místy přišlo lehce zmatené. To vše ale doplňují krátké akční scénky, které nakonec vyústí ve větší finále.

 

Spíše než ale příběhová linie vás uchvátí celkové zpracování filmu. Je to opravdu jedna úžasná podívaná s velkolepými záběry, zběsilými podivnými tvory a světem dvacátého století. Pokud se nerozhodnete šťourat v příběhu a necháte se unášet na vlně obrazů, které jsou vám předváděny, budete z kina odcházet nadšeni.

Film jistě nadchne všechny milovníky Harryho Pottera, neboť v sobě ukrývá nejednu postavu z pozdějších dob a odhaluje nám tak střípky z jejich zajímavé minulosti. Samozřejmě nesmíme zapomenout na kratičký okamžik zavítat i do starých známých Bradavic, kde už v této době učí Albus Brumbál.

 

Dva nejsilnější kouzelníci, jako dobro a zlo, ačkoliv nejdou přímo proti sobě, přeci jen v pozadí tahají za nitky. V roli Grindelwalda se představil Johnny Depp, který i přes svoji historii bláznivých a šílených rolí se vžije do respektovaného záporáka. Naproti němu v roli Brumbála stojí Jude Law, s charismatickou rolí postavy, která dokáže popostrčit i samotného Mloka Scamandera k činnům. Ti dva si v tomhle filmu opravdu dobře v rolích sedli, jsou výbornou dvojicí a já doufám, že se v dalším díle dočkáme i nějakého toho přímého střetu.

Celkově si myslím, že tentokrát hlavní hrdina více prokouknul. Jakmile se atmosféra potemnila, všichni přestali být podivní, tak se dalo díval na Mlokovu zajímavou a netradiční osobnost. A že si ji Eddie Redmayne střihl opravdu dokonale. Musím říct, že právě to mne na prvním filmu trochu mrzelo, neboť všichni se chovali tak nějak nestandardně, až mi to přišlo nepřirozené.

 

Závěrečné hodnocení

Fantastická zvířata to opět rozbalí na plátně, způsobí nějaký ten chaos nebo budou napomáhat v řešení. Poznáme zase nějaká ta nová stvoření, která nás dostanou jako ta nejroztomilejší na světě nebo vyděsí svojí vražedností. Atmosféra je tentokrát temnější, hlavní dějová linie je trošku slabší, ale o to více vás dostane celé to digitální zpracování filmu, které z něj udělá parádní podívanou.

Moje hodnocení: 7/10

Základní údaje

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
Dobrodružné fantasy
Velká Británie, USA v roce 2018
134 min
Režie: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Kamera: Philippe Rousselot
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Eddie Redmayne, Johnny Depp, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • K napsal:

  Je pravda, že dějová linka byla slabší, ale provedení bylo vskutku úchvatné. Navíc se mi líbilo, že divák musel u filmu přemýšlet. A našel si tak své, jak nečtenář knih, tak ten, co Harryho četl. takže bych tomu dala alespoň osmičku ;)

 • Executor napsal:

  Oh, Grindelwaldove zločiny som videl iba raz a môj dojem bol, že to bolo neprehľadné v malom (počas akčných scén), aj vo veľkom (v rozprávaní deja a zápletky). Navyše aj zbytočne natiahnuté v dĺžke filmu. Preto bude ťažké sa k tomu niekedy vrátiť. Ja dúfam, že sa z toho zodpovední tvorcovia poučia. Svetlo tej série je pre mňa jednoznačne v „hrabákovi“. :D

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz