Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Knižní prosinec plný akce vás nenechá ukolébat k zimnímu spánku

NOVINKY | Knižní prosinec plný akce vás nenechá ukolébat k zimnímu spánku

Image

Venku sněží, blíží se Vánoce a na co se tedy můžeme připravit pod stromeček? Připravte se na české i zahraniční stálice, které zahřejí jak srdce dospělého, tak dítěte.

Knižní novinky

Jindřich Rohlík – Led, oheň a fůra větru
Série Brány Skeldalu, 3. díl
Fantasy
Nakladatelství Straky na vrbě
Datum vydání: 3.12.2018

Dobrodružství nabírá grády! Ať chtěji nebo ne, musejí se naši hrdinové ponořit do chladných hlubin ledových jeskyní a moc si přejí, aby jim alespoň chvíli bylo o něco tepleji. Samozřejmě jen do té doby, než se před nimi objeví sopka dštící lávu. Proti tomu je Větrná hora, kde se cestou coby nevyžádaný bonus naučí létat, už jen takový gryfí pšouk.
Divadelní principál Filip je stále vystrašený, Elvíra pořád kouzelná a válečník Wahargem ještě furt nasraný (promiňte, to ta dračí krev). Malí lidé z ostrova jsou ze všeho tak trochu vyjukaní a tak trochu těhotní… Zkrátka, čeká Vás v pořadí již třetí porce dobrodružné zábavy při putování k magickým Branám Skeldalu.

Juraj Červenák: Hradba západu
Série Dobrodružství kapitána Báthoryho, 5. díl
Fantasy
Nakladatelství Brokilon
Datum vydání: 17.12.2018

Uherské vojsko utrpělo drtivou porážku u Parkánu. Hordy osmanských válečníků pod velením samotného velkovezíra překročily Dunaj a obklíčily pevnost Újvár – Nové Zámky. Tu v křesťanském světě nazývají Hradba západu a vědí, že pokud padne, bude ohrožena celá říše. Obránci jsou odhodláni bojovat do posledního dechu, čelí ale mnohonásobné přesile.
Na zdech otřásajících se pod tureckou dělostřelbou stojí i kapitán Kornel Báthory. Více než o pevnost se však obává o osud svého syna Michala, přítele Voronina a milované Juliany. Ti se ztratili kdesi v zemi zachvácené nepřátelským drancováním. Navíc jejich stopu zachytila obávaná baronka Rónayová, přezdívaná Vlčice.

Neil Gaiman – Koralina
Fantasy
Nakladatelství Polaris
Datum vydání: 5.12.2018

Den poté, co se nastěhovali do nového domu, se Koralina vydala na průzkum…
V novém bytě Koralininých rodičů je dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď – až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevře a najde za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci.
Až na to, že je jiný: psi tady nejí nic jiného, než čokoládu, kočky umí mluvit a místo pravých ji tam přivítají jiní rodiče. Její jiná matka je navlas podobná té skutečné – až na to, že má pavoučí prsty a oči jako černé knoflíky – vaří jí samé dobroty, je na ni něžná a přemlouvá jí, aby u ní zůstala. Koralině se však stýská po pravých rodičích a chce se k nim vrátit – a tehdy se krásný sen změní ve skutečnou noční můru.

Ukázka z knihy Koralina
Ten večer Koralina dlouho nemohla usnout. Poslouchala, jak přestává pršet, až se jí konečně přece začaly oči zavírat. Už skoro spala, když odněkud zaslechla t-t-t-t-t-t. Posadila se.
Odněkud se ozvalo kreeee…
…aaaak
Vstala z postele a vyhlédla do chodby, ale nic zvláštního neviděla. Vešla do předsíně. Z ložnice rodičů vycházelo hluboké chrápání – to byl tatínek – a občas rozespalé zamumlání – to byla maminka.
Koralina uvažovala, že se jí to asi jen zdálo, ať už to bylo cokoliv.
Něco se pohnulo.
Nebylo to víc než stín a rychle to běželo tmavou předsíní, jako skvrnka světla.
Doufala, že to není pavouk. Pavouci jí naháněli hrůzu.
Ten černý tvar vběhl do salónu a Koralina jej trochu nervózně následovala. Pokoj byl temný. Jediné světlo sem dopadalo z chodby a Koralina, stojící ve dveřích, vrhala obrovský a neforemný stín. Jako by na koberci ležela dlouhá a hubená obří žena.

Komiksové novinky

Steven Moffat, Mark Gatiss, Jay. – Studie v Růžové
Série Sherlock, 1. díl
Detektivní
Nakladatelství Crew
Datum vydání: prosinec 2018

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího.
Toho shodou okolností shání i Sherlock Holmes, detektivní poradce – jediný na světě, alespoň to sám tvrdí! – a veskrze podivuhodný člověk, který při přemýšlení hraje na housle, někdy celé dny nepromluví ani slovo a jeho dedukční schopnosti pravidelně zachraňují reputaci Scotland Yardu. Jejich setkáním pak začíná nejen jedno z nejslavnějších přátelství v dějinách literatury, ale též vynikající japonská adaptace neméně vynikajícího britského seriálu „Sherlock“.

Kolektiv autorů – Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
Dobrodružné, fantasy, pro děti
Nakladatelství Egmont
Datum vydání: 13.12.2018

Cože?! Ve vesnici nepoddajných se zase něco děje! Po jednom nepříjemném pádu ze stromu se Panoramix rozhodne, že je načase pojistit budoucnost. S pomocí Asterixe a Obelixe se rozhodne vybrat svého nástupce, kterému předá tajemství kouzelného lektvaru!

František Kotleta, Jana Kilianová – Hustej nářez
Akční fantasy/sci-fi
Nakladatelství Epocha
Datum vydání: 20.12.2018

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali

Anthony Del Col, PJ Kaiowa – Origins
Série Assassins Creed, 5. díl
Sci-fi, dobrodružné, historické
Nakladatelství Crew
Datum vydání: 4.12.2018

Egypt – bouřlivá poslední léta éry Ptolemaiovců.
Nebezpečný tajný spolek začíná prosazovat svoji moc, Aya, původem z Alexandrie, se proto rozhodla zasvětit svůj život vybudování Bratrstva, které by mu mohlo vzdorovat.
Jeho členové, známí jako „Skrytí“, pracují ve stínech a zabíjejí ty, kteří by se mohli pokusit ovládnout svobodnou vůli lidí.
Za svoji základnu si Aya zvolila Řím a vybrala si nový cíl – diktátora Julia Caesara, který stále víc prahne po moci…
Vydejte se na cestu k samotným začátkům asasínského Bratrstva ve vzrušujícím dobrodružství autorů Anthonyho Del Cola (Kill Shakespeare) a PJ Kaiowy (Pacific Rim), založeném na veleúspěšné videohře z dílny Ubisoftu.
Obsahuje Assassin’s Creed Origins č.1–4.

Ukázka z komiksu Assassins Creed: Origins
  

Audioknižní novinky

Peter May – Hadohlavec
Interpreti: Jana Plodková, Martin Myšička
Série Čínské thrillery, 4.díl
Krimi, thriller
Nakladatelství OneHotBook

Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací do Spojených států. Když je v jižním Texasu nalezen kamion plný mrtvých Číňanů, je případu přizvána nejen ona, ale z politických důvodů také pekingský detektiv Li Jen, který momentálně působí na čínském velvyslanectví ve Washingtonu. Li je odhodlaný zjistit, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze kdesi v Americe, jenže musí opět pracovat se ženou, jež utekla z Číny i z jeho života. Společně dostanou za úkol odhalit, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. V průběhu vyšetřování odhalí, že uprchlíci se stali nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu, jenž se může zakrátko stát osudným celému lidstvu.

Neil Gaiman – Američtí bohové
Interpret: Kajetán Písařovic
Fantasy
Nakladatelství Tympanum
Datum vydání: prosinec 2018

Probouzí se síly staré jako lidstvo samo. Schyluje se k bouři, jakou Amerika dosud nepoznala…
Stín se dostává po třech letech z vězení. Milovaná manželka Laura je po smrti a všechny jeho vyhlídky se rázem smrskly v chladnou prázdnotu. Cestou na pohřeb, v letadle zmítaném bouří, Stína osloví postarší muž jménem Středa a nabídne mu, aby vstoupil do jeho služeb. Stín nejprve odmítne, ale po noční pijatice, krvavé rvačce se Středovým přítelem Mákem Sweeneym a poté, co se stane svědkem několika neuvěřitelných kousků, které nebezpečně připomínají skutečná kouzla, nakonec na Středovu nabídku kývne. A stává se součástí toho nejpodivnějšího poselstva, jaké kdy křižovalo Ameriku. I Nový Svět má své bohy. A ti rozhodně – alespoň prozatím – nejsou mrtví…

Podělte se o článek s přáteli

4 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  V prosinci se chysta spousta veci, i kdyz je to urcite nejslabsi mesic roku… A ja si sama nic nevybrala, alespon nebudou zadne nakupy :-D

  • Dragell napsal:

   Já si brousím zuby na Assassins Creed, mám doma předchozí komiksy, tak musím pokračovat, jsou vážně výborné :) Ale je fakt, že teď se dokonce vyplatí šetřit – na Vánoce :D

 • Hustej nářez mám už dááávno předobjednaný, tak se těším, že konečně dorazí :) A rozhodně i z toho zbytku bych si vybrala ;)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz