Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

NOVINKY | Nechte si na Vánoce rozproudit krev v těle filmovými novinkami

Image

Ačkoliv jsou Vánoce svátky klidu a míru, na filmovém plátně to není moc poznat, protože do popředí se dostává spousta akční fantasy i sci-fi snímku. Tak který si uloupí vaše srdce v kině tentokrát?

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

CZ premiéra: 20.12.2018
Žánr: Animovaná, dobrodružná komedie

Když druid Panoramix spadne při sběru jmelí ze stromu, rozhodne se, že je čas, aby někomu prozradil tajemství kouzelného lektvaru, který dodává sílu a díky kterému odolává jeho vesnice útokům Římanů. Nakonec se vydává společně se dvěma hrdiny této vesnice – Asterixem a Obelixem na cestu najít mladého druida, kterému by Panoramix mohl prozradit tajemství kouzelného lektvaru.

Poznámka pod čarou: Další pokračování dobrodružství dvojice Asterixe a Obelixe pokračuje, tentokrát v animované podobě, tak jsem zvědavá, jakým dobrodružstvím nás potěší tentokrát

Spider-Man: Paralelní světy

CZ premiéra: 13.12.2018
Žánr: Animované, dobrodružné sci-fi

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Poznámka pod čarou: Kraťas inspirovaný tímto filmem jste mohli zhlédnout na konci filmu Venom po závěrečných titulkách.

Aquaman

CZ premiéra: 13.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční fantasy

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem.

Poznámka pod čarou: Tak tenhle film jistě přiláká všechny dívky a ženy, protože kdo by si nechal ujít Jasona Momoa v hlavní roli?

Smrtelné stroje

CZ premiéra: 6.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční sci-fi

Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna.

Poznámka pod čarou: Film podle knižní série Kroniky hladového města od spisovatele Philipa Reevea, takže pokud chcete nejprve přečíst předlohu, máte nejvyšší čas se do toho pustit

Bumblebee

CZ premiéra: 20.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční sci-fi

Charlie je čerstvých 18 a k narozeninám dostane od majitele autoservisu, kam chodí pomáhat, omláceného žlutého Brouka. Není to ledajaký Brouk, ale Transformer Bumblebee, který se v zapadlém kalifornském městečku ukrýval před světem.

Poznámka pod čarou: Další, tentokrát již šestý film ze světa Transformers, nám ukáže roztomilé autíčko Bumblebee – o to více mě to láká, když jsme měli půjčené auto od kamaráda přezdívané stejně.

Ve spárech ďábla

CZ premiéra: 6.12.2018
Žánr: horor

Otřesný obřad vymítání ďábla se vymkne kontrole a vyžádá si život mladé ženy. O několik měsíců později má Megan Reedová (Shay Mitchellová) službu v noci v pitevně, kam přivezou znetvořené mrtvé tělo. Megan, která je uvězněna sama v podzemních chodbách, začne mít strašlivé vidiny a zmocní se jí podezření, že tělo je posedlé nemilosrdnou démonickou sílou.

Poznámka pod čarou: A pokud se i při vánoční atmosféře chcete bát, nesmí chybět jedno tematické vymýtání ďábla.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz