Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Anthony Del Col, Conor McCreery, Neil Edwards – Assassin’s Creed: Zkouška ohněm

Anthony Del Col, Conor McCreery, Neil Edwards – Assassin’s Creed: Zkouška ohněm

Image

Virtuální realita je zajímavá věc, která vám nabídne neuvěřitelná dobrodružství. Když se Charlottě dostane možnosti skrze Animus proniknout do neklidné minulosti svého asasínského předka, neváhá ani chvíli prožít jeho dny.

Příběh

Charlotta De La Cruzová je obyčejná žena, shání práci a ve volném čase je to vášnivá hráčka, která si užívá akce ve svém virtuálním světě. To se ale změní, když je kontaktována bratrstvem asasínů a po někdo ji začne jít po krků.
Prchá a od bratrstva zjišťuje, že v jejím rodokmenu se nachází jeden asasín. Právě Charlottina genetická paměť je důležitým bodem pro další postup bratrstva. Před Charlottou tak stojí výzva v podobě prožití části života svého předka v době salemských procesů.

Styl psaní

Kniha se skládá z pěti sešitů schovávajících se pod názvem Assassin’s Creed: Assassins #1-5. Jsou vydány společně, neboť napříč jimi probíhá Charlottin návrat a prožití doby salemských čarodějnických procesů. Ty se v posledním sešitě uzavírají, a tak kniha působí – s ohledem na minulost – celistvě.

I přesto se jedná jen o další pokračování rozsáhlejšího celku boje bratrstva asasínů a řádu Templářů. V prvním díle totiž bratrstvo pátrá v minulosti především po informaci, zda je jeden z členů zradil či nikoliv a o tom celá první kniha je. Naleznete zde plno stran nabitých akcí v kterémkoliv čase, které čtenáře naprosto uchvátí. I přesto samotný příběh působí v přítomnosti neuzavřeně, jako start něčeho většího. Jako rozjezd utnutý v tom nejnapínavějším, který může lehce zklamat. Naštěstí již vyšla i druhá kniha, která vám dobrodružství zase o něco více prodlouží.

Ačkoliv je oproti běžné psané knize v komiksu daleko méně prostoru, přesto si myslím, že se postavám mohlo dostat více prostoru pro projev vlastního charakteru, díky kterému by čtenáři více přirostly k srdci či bylo více osvětleno jejich jednání. Také mne překvapila velikost bratrstva (nehrála jsem hry, pouze viděla film), která na mne působila spíše neškodně oproti vykreslenému velkému řádu Templářů.

Co mne opravdu příjemně potěšilo, byl závěr knihy, ve kterém byl situován článek. V něm je čtenář seznámen s historií Salemu a salemských procesů formou zajímavého a detailního popisu.

Styl kresby

Kresba je příjemně propracována v černé linii, nehledě na vzdálenost objektů. Černá nejen tvoří ohraničení jednotlivých prvků kresby, podílí se také na stínování a to nikoliv šrafováním, ale většími černými plochami. Strany jsou celobarevné a jsou tónovány především do hnědé barvy. Líbí se mi celkové provedení komiksu, jehož strany jsou měkké a přitom s lesklou ochrannou vrstvou a neohmatávají se.

Kniha přináší jako bonus čtenáři přehled všech obálek jednotlivých sešitů, přičemž některé protkávají přímo příběh o velikosti jedné strany a označují tak předěl jednotlivých sešitů, ze kterých se kniha skládá.

Obálka

Velmi jednoduchá čistá obálka, která přímo kontrastuje s temnějším příběhem uvnitř. Možná bych sáhla po nějaké akčnější, propracovanější, která by možného budoucího čtenáře v obchodě více nalákala.

Ukázka

 

 

Hodnocení knihy

Kniha plná akčních scén výborně propracovaných, která vás se svým příběhem vtáhne také do minulosti do dob salemských čarodějnických procesů. Příjemné počtení, příběh v minulosti uzavřen ovšem ten v přítomnosti působí notně otevřeně kvůli dalším navazujícím dílům, což je škoda. Kresba potěšila, ocenila bych ovšem větší projev charakterů. Na závěr knihy je pro čtenáře připraven zpestřující bonus.

Moje hodnocení: 7/10

Najděte si nejlepší cenu knihy Assassin’s Creed: Zkouška ohněm na trhu.

Závěrečné shrnutí

Autor: Anthony Del Col, Conor McCreery, Neil Edwards
Série: Assassin’s Creed
Díl: 1. Zkouška ohněm
Žánr: komiks, sci-fi, akční, historické
Vazba: měkká
Počet stran: 132
Nakladatelství: Crew
Rok vydání: 2016
Přístupné: 15+
Moje hodnocení: 7/10

Fotografie obálky pochází z goodreads.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz