Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Assassin’s Creed

Jablko ráje, tajemný artefakt, který má ze světa vymýtit všechno zlo, je stále v hledáčku jedné výzkumné organizace. A možná právě díky vyspělé technologii se opět podaří ponořit zpět do minulosti a vydat se po stopách tohoto ztraceného zázraku.

Příběh

Příběh prolamují dvě dějové linie. V přítomnosti sledujeme počínání Calluma Lynche, který je odsouzen a popraven. Mimo oficiální záznamy ale přežívá, aby jistým lidem posloužil v jejich projektu Animus. Je to vlastně takový přístroj vnášející daného člověka do potřebné minulosti do kůže jeho předka.

Callum se tak dostává do 15. století, kde žil asasín Aguilar de Nerha a společně s bratrstvem asasínu ochraňoval mýtický artefakt Jablko ráje. Callumovou úlohou je tak prožít některé momenty života jeho předka, pomocí kterých se má dopídit, kam je Jablko ukryto.

Jelikož s jedná o období španělské inkvizice a souboj mezi asasíny a templáři je nelítostný, nemá to Callum v minulosti lehké. Otázkou zůstává, je správné vynést na světlo světa artefakt, který byl záměrně chráněn a ukrýván?

Trailer

Můj pohled

Předně bych měla objasnit, že na film jsem šla neznalá hry. Od filmu jsem tak nic neočekávala, na druhou stranu jsem se obávala, jak dokáže nastínit pozadí celé slavné série nám neznalcům. A překvapivě se to povedlo velmi dobře. Možná právě proto, že tento film nemá až tak silný příběh.

To, na co naopak sází, je vizuální prožitek doplněný kvalitním soundtrackem. Dokonalého prožitku se nám tak dostane nejen během nádherného obkroužení nad středověkým městem, ale také při mnoha akčních scénkách, které protkávají četná místa příběhu.

I přes množství digitálních úprav se režisér snažil vsadit na co nejreálnějším ztvárnění a pokud bylo možno, vše bylo natočeno s herci a kaskadéry, včetně neuvěřitelných skoků z budov. Překvapivě si budete více libovat v minulosti oproti takové víceméně sterilní přítomnosti – ačkoliv co od takové věznice, které věznitelé věznice neříkají, čekat?

Assassin’s Creed

Závěrečné hodnocení

Film má dvojaké přijetí, někteří jsou nadšení, jiní zklamaní. Já se ovšem přidávám mezi ty nadšené, kteří si celý film užili a na střety a honičky hleděli se zatajeným dechem. Jak by ne, když vizuální prožitek dokreslovala výborná hudba.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Assassin’s Creed
Akční, sci-fi
Velká Británie, Francie, Hong Kong, USA, 2016, 115 min
Režie: Justin Kurzel
Scénář: Michael Lesslie, Bill Collage, Adam Cooper
Kamera: Adam Arkapaw
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Charlotte Rampling, Michael Kenneth Williams, Denis Ménochet, Ariane Labed, Khalid Abdalla a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Reklama | Co mě zaujalo jinde

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

Čtenářský klub – společné čtení

V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
 
 |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
Xiran Jay Zhao - Železná vdova