Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Ta pravá chvíle na přečtení některé knižní novinky

NOVINKY | Ta pravá chvíle na přečtení některé knižní novinky

Image

Spousta z nás uvízla doma, ať již na home officu nebo kvůli uzavření škol a kancelářím. A právě teď je ta nejlepší chvíle na to vyplnit volný čas čtením nových knih. Pojďme se tedy podívat, co vše si pro nás nakladatelství připravila.

Vzhledem ke krizové situaci ne vždy zvládají třetí strany platit za prodané výtisky nakladatelstvím. Pokud si tedy v této době plánujete koupit knihy, prosím, nakupujte je přímo u nakladatelství. K těm se tak rovnou dostanou vaše peníze, z kterých budou moci financovat vydání dalších titulů. Tento váš drobný krok může dokonce rozhodnout o tom, zda budou jednotlivá nakladatelství dále pokračovat, neboť nad nimi teď visí existenční otazník. Děkuji.

Fantastika pro dospělé

Karolina Francová – Světlý král
Série: Purpurová noc (3)
Nakladatelství: Brokilon
Datum vydání: duben 2020

Z Rudé věže vládne státu pevnou rukou Jan Rener, mladý a progresivní mág, který obstál v mezinárodním válečném konfliktu a ochránil zemi i před samotným Tisíciletým démonem. Zdá se, že všechna nebezpečí jsou konečně zažehnána a před Českem se zaslouženě otevírá zářná budoucnost světové velmoci. A přece stačí malá chyba a na jediný zdroj magie na světě si náhle dělá nárok i někdo jiný, mnohem silnější, zkušenější a nelítostnější, než kdy byl Jan Rener.
Přichází prastarý mág…
…a jemu v patách kráčí nepřítel ještě hrozivější.

Roman Bureš – Říše
Nakladatelství: Fantom Print
Datum vydání: duben 2020

Druhá světová válka skončila vítězstvím nacistického Německa. Ihned v roce 1945 začala stavba Hitlerova valu, známého pod prostým názvem Zeď, který přetnul euroasijský kontinent od severu k jihu. Území na východní straně využívala Luftwaffe jako střelnici. Koktejl jaderných, biologických a chemických zbraní vrátil bývalé Rusko do středověku, zároveň však způsobil nové mutace. A to nejen fyzické, ale také mentální… Podaří se vojákům SEALs unést jednoho výjimečně nadaného jedince? Mohou jeho telekinetické schopnosti zabránit vypuknutí třetí světové války mezi USA a Velkoněmeckou říší? A jak se žije ve stále se zmenšujícím protektorátu Čechy a Morava? Nový vůdce Reinhard Heydrich pokračuje v odsunu zbývajících Slovanů na východ, ale co odsun vlastně znamená – vyhnání za Zeď, nebo rovnou smrt?

Jonathan Green – Oz
Nakladatelství: Mytago
Datum vydání: 2020
Gamebook

Oz je zvláštní kniha. Je to brána do jiného světa, podivuhodné Země Oz. Kromě knihy samotné budeš potřebovat tužku, gumu a dvě kostky (nebo balíček hracích karet). S těmito věcmi spolu s jednoduchými pravidly převezmeš roli jedné z postav z Čaroděje ze země Oz od L. Franka Bauma. Tvým úkolem bude ve zbrusu novém dobrodružství znovu zachránit svět.
Štvána Zlou čarodějkou z Východu, kde žijí Okřídlené opice, a doprovázana svými přáteli Strašákem, Plecháčem a Lvem, vydává se Dorotka do Smaragdového města. Svedeš odhalit tajemství Zlého čaroděje ze Země Oz, zatímco tvůj nepřítel nikdy nespí? Ty sám budeš rozhodovat o tom, kudy se vydat, jaké nebezpečí cestou podstoupit a s jakými nepřáteli bojovat.
To, zda ve svém dobrodružství uspěješ, nebo dojdeš neblahého konce “tam někde za duhou”, závisí na tvých rozhodnutích. Jsi připravený vrátit se do Země Oz?

Ukázka ilustrace z gamebooku Oz

Další knižní tituly

 • Dan Abnet – Warhammer 40 000: Magos (Polaris)
 • Dan Abnet – Warhammer 40 000: Eisenhorn (1): Xenos (Polaris)
 • Adam Christopher – Stranger Things: Temnota na okraji města (Fobos)

Fantastika pro děti a mládež

Mats Söderlund – Hrozba
rie: Potomci (1)
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 13.04.2020

Jejich přítomnost ucítila nejdřív v zádech. Kousek se pootočila. Skupina vzpřímených postav s rozčepýřenými vlasy a těžkými batohy na zádech se brodila bystřinou a voda jim přitom obtékala kolem stehen. Nejen že je viděla, ale také slyšela ozvěnu jejich kroků, cítila pach jejich šatů, potu, dechu. Běželi přímo k ní.
Jennin otec během jednoho výletu do hor beze stopy zmizí. Až o mnoho let později se Jenny dozví, co se ten den skutečně stalo. Ukáže se, že její rodina je součástí něčeho mnohem většího – starodávného tajemství předávaného z generace na generaci. Rodiče to ale Jenny během celého jejího dospívání tajili. Kdo – nebo co – je Jenny?
Román Hrozba je první knihou trilogie odehrávající se v blízké budoucnosti, ve které jsou klimatické katastrofy na denním pořádku a nedostatek vody přinutil nemalou část lidské populace přestěhovat se. Hypermoderní společnosti nepřetržitě připojené na internet začíná docházet, že v lidových pověrách a starých pověstech je ukryto víc moudra, než by kdo řekl.

Shelby Mahurinová – Holubice a had
Série: Holubice a had (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 09.04.2020

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. První ze dvou dílů čarodějnické fantasy.
Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky

Gita Trelease – Okouzlená
Série: Enchantée (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 06.04.2020

Dekadentní příběh o lásce, magii a revoluci.
Paříž je v roce 1789 město plné křivolakých uliček plných žebráků, zlodějů, revolucionářů – a mágů… Camillini rodiče zemřeli na neštovice a ona se musí starat o svou mladší sestřičku, a ještě u toho ukočírovat svého rozmařilého a nestálého bratra. Zprvu jí pomůže la magie ordinaire – drobná, každodenní magie. Camille dokáže na krátkou dobu proměnit jakékoli kousky kovu ve zlato a koupit za ně jídlo a léky. Zlaté mince ale nevydrží věčně, a když se bratr vypaří i se všemi rodinnými úsporami, je nucena zkusit jinou cestu a vydat se na temnější místo, kde je k mání víc peněz: na dvůr Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty. S pomocí temné magie se přemění v tajemnou baronku de la Fontaineovou a vrhne se do víru Versailles a hazardních her, aby zajistila živobytí pro sebe i pro sestru. Čím déle se pohybuje u dvora, tím méně pohrdá hýřící šlechtou. A když se vrací zpátky do Paříže, setkává se s pohledným mladíkem, který létá v balonu a který jí dává naději, že láska a svoboda pro ni nejsou nedostupné veličiny. Provozovat magii však taky něco stojí. Čím déle hraje Camille svou hru, tím víc kolem ní obchází smrtelné nebezpečí. Když vypukne revoluce, musí se rychle rozhodovat, na kterou stranu barikády se postaví, dřív než Paříž shoří.

Ukázka z knihy Holubice a had

Další knižní tituly

 • Kiera Cassová – Zaslíbená (1): Zaslíbená (CooBoo)
 • Holly Webbová – Magická zvířata (5): Ptačí triky (Fragment)

Komiksy

Alejandro Jodorowsky – Papež ukrutný
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 16.04.2020

Je srpen roku 1503 a umírá papež Alexandr VI., vlastním jménem Rodrigo Borgia. To je ta pravá chvíle pro zapřisáhlé nepřátele Borgiů, rod della Rovere, aby se intrikami a sliby, jež nehodlají dodržet, pokusili papežský stolec obsadit sami. Giulianovi della Rovere se to také zdaří a stane se z něj papež Julius II. Tím ale boj mezi rody nekončí…
Českému čtenáři důvěrně známý Alejandro Jodorowsky má v úmyslu zachytit bouřlivé dějiny Vatikánu v patnáctém a raném šestnáctém století ve volné trilogii, kterou započal sérií Borgia a v níž pokračuje zde. Také pro tento příběh ze středověké Itálie využil služeb italského kreslíře. Theo (Theo Caneschi, Toskánsko 1973) je specialista na historické komiksy: jeho Hliněný trůn se odehrává za stoleté války, po Delabym převzal kresbu zatím posledního dílu série Murena, která se odehrává ve starém Římě.

Paul Jenkins, Andy Kubert – Wolverine: Zrození
Nakladatelství: Crew
Datum vydání: duben 2020

V tom, co dělá, je nejlepší. Ale kým skutečně je a odkud pochází, to zůstávalo zahaleno tajemstvím. Až dosud. Staňte se svědky šokujícího příběhu mutanta, z něhož se stane Wolverine. Tajemství jeho neuvěřitelného zrození je konečně odhaleno.

Nobuaki Kanazawa, Hitori Renda – Královská hra
Série: Královská hra (3)
Nakladatelství: Crew
Datum vydání: duben 2020

Počet žáků třídy se povážlivě snižuje a každý další úkol je děsivější. Časový limit stále odtikává… a navíc to vypadá, že tajemný Král se skrývá mezi přeživšími žáky. Kdo z nich to je? A o co mu jde?

Ukázka z knihy Papež ukrutný

Další knižní tituly

 • Mike Carey, Peter Gross – Mezi řádky (10): Válečné příběhy (Crew)
 • Bill Willingham, Mark Buckingham – Mýty (16): Supertým (Crew)
 • Jody Houserová, Edgar Salazar – Stranger Things: Šestka (Crew)
 • Stan Sakai – Usagi Yojimbo (33): Skrytí (Crew)
 • Dan Slott, Valerio Schiti – Tony Stark: Iron man (1): Muž, který stvořil sám sebe (Crew)
 • Donny Cates, Geoff Shaw – Thanos (3): Thanos vítězí (Crew)
 • Masaši Kišimoto – Naruto (47): Naruto (Crew)
 • Jeff Smith – Kůstek (5): Vládce východního pomezí (Crew)
 • Sui Išida – Tokijský ghůl (5): Re 5 (Crew)
 • Hadžime Isajama – Útok titánů (23): Útok titánů (Crew)

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz