Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Goodreads Choice Awards 2019 (2): Komiksy a knihy pro děti a mládež

Goodreads Choice Awards 2019 (2): Komiksy a knihy pro děti a mládež

Image

Zajímají vás čtenářsky nejoblíbenější komiksy a dále pak také knihy z žánru fantasy a sci-fi pro děti a mládež za rok 2019? Pak jste tady správně, protože dnes se podíváme na knihy oceněné Goodreads Choice Awards 2019, které zároveň vyšly nebo se jich již brzy dočkáme v českém jazyce.

Rick Riordan - Hrobka nemrtvýchRick Riordan – Hrobka nemrtvých

Série: Apollónův pád 4
Žánr: Fantasy pro děti a mládež
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 12. března 2020

Utrpení olympského boha Apollóna, zakletého v těle smrtelníka Lestera Papadopoulose, nekončí! Na tábor římských polobohů v Sanfranciském zálivu se chystají zaútočit všehoschopní římští imperátoři. Díky obří armádě, ochočeným nestvůrám a ničivým zbraním mohou tábor Jupiter vymazat z povrchu zemského. Navíc mají mocného spojence – ani živého, ani mrtvého, ale o to nebezpečnějšího. Pokud má tábor tuhle blížící se apokalypsu přežít, bude potřebovat Apollónovu pomoc. Přičte mu nejvyšší vládce nebes Zeus jeho statečné skutky k dobru? Odpustí mu konečně jeho selhání a vrátí mu jeho božskou existenci?

Soman Chainani - Křišťál časuSoman Chainani – Křišťál času

Série: Škola dobra a zla 5
Žánr: Fantasy pro děti a mládež
Nakladatelství: CooBoo

Sofie, Agáta a jejich přátelé musí najít způsob, jak přemoci hrozivé zlo, které lži překrucuje v pravdu a snaží se přepsat jejich příběhy.
Falešný král si uzurpoval kamelotský trůn, Tedrose odsoudil k smrti a Sofii donutil k tomu, aby se stala jeho královnou. Agátě se jako jediné podařilo utéct. Teď musí spolu se studenty Školy dobra a zla vymyslet, jak dostanou Tedrose zpátky na trůn a zachrání Kamelot. A to dříve, než jejich pohádky dospějí k smrtícímu konci.

Holly Black - Podlý králHolly Black – Podlý král

Série: Krutý princ 2
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: CooBoo

První lekce zní: zatvrď se.
Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější.
Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?

Cassandra Clare - Královna povětří a temnotyCassandra Clare – Královna povětří a temnoty

Série: Temné lsti 3
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: #booklab

Po dramatických událostech Pána stínů hrozí lovcům stínů občanská válka. Rodina Blackthornových se ocitá přímo uprostřed konfliktu, který by mohl roztrhat svět na kusy. Zatímco se mladší sourozenci Blackthornovi vracejí do Los Angeles, aby se tam pokusili vypátrat příčiny záhadné nemoci kosící rasu čarodějů, Julián s Emmou musejí podniknout nebezpečnou misi do říše sličného lidu a získat Černý spis mrtvých. To, co na dvorech odhalí, by však mohlo zničit celý svět a otevřít cestu k temné budoucnosti, kterou si do té chvíle nedokázali ani představit.

Leigh Bardugo - Zjizvený králLeigh Bardugo – Zjizvený král

Série: Nikolaj Lantsov 1
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: Fragment

Zkroť své démony… nebo jim dej to, co chtějí! Nikolaj Lantsov, král Ravky, vždycky statečně čelil osudu. Nikdo netuší, co všechno vytrpěl během krvavé občanské války, a tak by to taky mělo zůstat. Na oslabených hranicích země se však začínají šikovat nepřátelé a on opět musí dokázat nemožné – naplnit prázdné pokladnice, získat spojence a zastavit zkázu, která zemi hrozí. V jeho nitru však den ode dne sílí démon, který může zničit vše, co už mladý panovník vybudoval. Nikolaj se chce temné magie zbavit, proto se s věrnou pomocnicí, větrostrůjkyní Zojou, vydává na velmi riskantní cestu. Podaří se jim vyřešit záhadu královy tajemné choroby? Najdou lék, který ho zachrání, a s ním i celou Ravku?

Brigid Kemmerer - Temné a osamělé prokletíBrigid Kemmerer – Temné a osamělé prokletí

Série: Temné a osamělé prokletí 1
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: CooBoo

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.

Shelby Mahurin - Holubice a hadShelby Mahurin – Holubice a had

Série: Holubice a had
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 13. dubna 2020

Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je.
Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství.
Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout.
A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.

Roshani Chokshi - Zlatí vlciRoshani Chokshi – Zlatí vlci

Série: Zlatí vlci 1
Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 15. června 2020

Všichni o nich pochybovali. Avšak oni vstoupí do dějin.
Paříž, rok 1889. Město je na vrcholu pokroku. Světová výstava vdechla ulicím nový život, ale vytáhla na světlo i pradávná tajemství. Lovec pokladů a zámožný hoteliér Séverin MontagnetAlarie ví o všem, co se v metropoli šustne, a proto ho také osloví mocný Babylonský řád. Séverin by jindy pro členy řádu nehnul ani prstem, jenže odměnou je poklad, o kterém se mu ani nesnilo: jeho právoplatné dědictví.
A tak v honbě za starodávným artefaktem dává dohromady skupinku nepravděpodobných odborníků: konstruktérku s nesplaceným dluhem, historika, který přišel o domov, tanečnici s temnou minulostí a svého bratra ve zbrani.
Společně se vydávají na dobrodružnou cestu do jiskřivého a nebezpečného nitra Paříže a to, co objeví, možná změní běh dějin — pokud se jim podaří zůstat dostatečně dlouho naživu.

Astrid Scholte - Čtyři mrtvé královnyAstrid Scholte – Čtyři mrtvé královny

Žánr: Fantasy pro mládež
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 2. dubna 2020

Čtyři mrtvé královny. Tři dny na dopadení vraha. Dvě milostné aféry. Jeden šokující zvrat. Šestnáctiletá Keralie vypadá jako neviňátko, ve skutečnosti je ale jednou z nejschopnějších zlodějek a lhářek v Quadaře. Varin je jejím dokonalým protikladem – poctivým a bezúhonným občanem, pro něhož má pravda cenu zlata. Kdyby Keralie tušila, že krádeží na objednávku zaplete sebe i jeho do spiknutí, které skončí smrtí královen všech čtyř regionů Quadary, tu práci by nepřijala. Teď už je ale pozdě. Pokud chtějí ulehčit svému svědomí, musí přijít na to, kdo za rafinovanými vraždami stojí. Zemí se šíří panika a vrah je pořád jeden krok před nimi. A jde i po nich… Naprosto dokonalá fantasy detektivka, kterou nedokážete odložit!

Neal Shusterman - The TollNeal Shusterman – The Toll (prozatím nemá český název)

Série: Smrtka 3
Žánr: Sci-fi pro mládež
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: podzim 2020

Jsou to tři roky, co Rowan a Citra zmizeli, kdy se k moci dostal smrtka Goddard a co se Nimbus se uzavřel přede všemi kromě Graysona Tollivera.
V tomto výbušném závěru od bestsellerové autora Neala Shustermana ze série Smrtka jsou testovány ústavy a staří přátelé jsou přivedeni zpět z mrtvých.

Lauren Myracleová, Isaac Goodhart - Ve svitu MěsíceLauren Myracleová, Isaac Goodhart – Ve svitu Měsíce

Série: Catwoman
Žánr: komiks, superhrdinské
Nakladatelství: Crew
Datum vydání: 3. března 2020

Selina Kyleová je tvrdší, než sama tuší. Patnáct let snášela řetěz špatných známostí své matky. Když se Dernell, matčin současný vyvolený, ukáže krutější než všichni ostatní, Selina přehodnotí svůj vztah k domovu. Žádným způsobem nedokáže sdílet střechu nad hlavou s Dernellem. A protože Dernell se nikam nechystá, musí jít Selina. Jedna z nejprodávanějších autorek podle New York Times Lauren Myracleová (ttyl) a kreslíř Isaac Goodhart přinášejí příběh o tom, jak přežít ve světě, který tě vypudil z domova, a jak najít spojence v nejméně očekávaných chvílích.

Gerard Way, Gabriel Bá - Hotel zapomněníGerard Way, Gabriel Bá – Hotel zapomnění

Série: Umbrella Academy 3
Žánr: Komiks, superhrdinské
Nakladatelství: Crew

Po uvedení seriálu na Netflixu se cenami ověnčená komiksová série vrací!
Gerard Way (My Chemical Romance, Doom Patrol) a Gabriel Bá (Two Brothers, Daytripper) si získali uznání na projektech, které nerealizovali společně, a nyní se konečně vracejí k další kapitole z bizarních životů členů bývalého dětského superhrdinského týmu. Sir Reginald Hargreeves, jenž čelil rostoucím počtům šílenců se superschopnostmi toužícími utkat se v boji s jeho zázračnými dětmi, přišel s ultimátním řešením. Jenže nyní se jejich minulost vrací, aby je strašila.


Podívejte se také na první část tohoto výběru čtenářů z celého světa, tentokrát česká vydání fantasy, sci-fi a hororových knih oceněných v Goodreads Choice Awards 2019.

Pokud se nebojíte číst v cizím jazyce, nezapomeňte nahlédnout na kompletní seznam oceněných knih na Goodreads.com.

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Tesim se na dalsiho Riordana, ale uz aby to bylo cele… Zjizveneho krale uz mam doma, ale budu cist, az budou vsechny dily a do Temnych lsti se konecne muzu zacist, kdyz je mam vsechny. :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz