Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | S příchodem chladného podzimu žádná dobrodružství nekončí!

NOVINKY | S příchodem chladného podzimu žádná dobrodružství nekončí!

Image

S knižními novinkami se od září doslova roztrhl pytel a já nevím, po které sáhnout dřív. Po léty prověřených autorech nebo mladé krvi? Po zahraničních spisovatelích nebo těch domácích? Určitě ale nepřehlédněte ilustrované novinky, já si tedy rozhodně musím doplnit knihovničku dalším ilustrovaným dílem Harryho Pottera.

Fantasy pro děti a mládež

Leigh Bardugo – Zjizvený král
Série: Nikolaj Lantsov 1
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 03.10.2019

Zkroť své démony… nebo jim dej to, co chtějí! Nikolaj Lantsov, král Ravky, vždycky statečně čelil osudu. Nikdo netuší, co všechno vytrpěl během krvavé občanské války, a tak by to taky mělo zůstat. Na oslabených hranicích země se však začínají šikovat nepřátelé a on opět musí dokázat nemožné – naplnit prázdné pokladnice, získat spojence a zastavit zkázu, která zemi hrozí. V jeho nitru však den ode dne sílí démon, který může zničit vše, co už mladý panovník vybudoval. Nikolaj se chce temné magie zbavit, proto se s věrnou pomocnicí, větrostrůjkyní Zojou, vydává na velmi riskantní cestu. Podaří se jim vyřešit záhadu královy tajemné choroby? Najdou lék, který ho zachrání, a s ním i celou Ravku?

Suzanne Rogerson – Ztracené město
Série: Zarua 1
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 03.10.2019

Čarodějova učně Paddrena trápí podivné vize, ve kterých se objevuje město na pokraji vyhlazení. Když zemře jeho mistr a Řád čarodějů odmítne tuto násilnou smrt vyšetřovat, Paddren se zaváže, že vraha odhalí. Pátrání ho zavede na cestu plnou nájemných zabijáků, sekt a nestvůr stvořených krvavou magií. Ale jeho nic nezastaví. Vize, které ho spojují se vzpomínkami dávno mrtvého čaroděje, jsou klíčem k rozluštění mnoha hádanek. A on je hodlá vyřešit.

Anna Brightová – Pozorovatelka
Série: Pozorovatelka 1
Nakladatelství: Cooboo
Datum vydání: 24.10.2019

Selah čekala celý život na svůj šťastný konec. Jako jediná dcera vládce Potomacu zná svou povinnost: najít si dokonalého partnera, který jí pomůže zabezpečit budoucnost jejího lidu. Ten den konečně nadešel. Ale poté, co jí její nejbližší přítel z dětství veřejně poníží svým odmítnutím, navrhne její matka nevídané řešení. Selah se musí vydat na plavbu přes Atlantik, kde na ni očekává několik vhodných nápadníků – a pokud se nevrátí domů zasnoubená, neměla by se vracet vůbec. Před budoucí princeznou se tak otvírá jedinečné dobrodružství, při kterém uvidí vše od zahrad anglických zámků po norské fjord. Ale plány její matky nejsou jediným tajemstvím, které se skrývá neviděné v podpalubí… a v sázce je možná mnohem víc než jen šťastný konec.

Ukázka z knihy Zjizvený král

 • Kat Shepherdová – Strašidla na hlídání (1): Půlnoční královna (Fragment)
 • Anca Sturmová – Magický expres (Fragment)
 • Lucy Coatsová – Šelmy z Olympu (2): Hlídač podsvětí (Fragment)
 • Rick Riordan – Percy Jackson (1): Zloděj blesku (ilustrované vydání)(Fragment)
 • Soman Chainani – Škola dobra a zla (5): Křišťál času (Cooboo)
 • Alan Gratz – Bouřňákův ostrov (Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harry Potter (4): Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání)(Albatros)
 • Liz Braswell Disney: Co kdyby…: Starý jako čas sám (Egmont)
 • Oksana Bula – Tukoni: Jedlička se narodila (Host)
 • Petra Machová – Dračí město (2): Pouto stínu (Host)
 • Sara B. Elfgren – Norra Latin (Naše nakladatelství)

Sci-fi pro děti a mládež

Mats Stransberg – Konec
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 03.10.2019

Je ti sedmnáct let. Je léto a svět vypadá úplně normálně. Jenže ty víš, k čemu se schyluje. K Zemi se řítí kometa Foxworth a zhruba za měsíc, přesně 16. září ve 4.12 ráno, bude po nás. Čtyři miliony let evoluce přijdou nazmar.
Co uděláš s časem, který ti zbývá? Koho chceš mít vedle sebe, až nastane konec? Jaké to je přesně vědět, který den a v kolik hodin umřeš?
Konec je apokalyptický román o dvou osamělých mladých lidech ve světě, jemuž brzy odzvoní. Jsou spojeni tragédií, která přerůstá v posedlost. Podaří se jim nalézt odpovědi, ještě než nebe zbělá a oceány se vypaří?

Ukázka z knihy Konec

Fantasy

Jonathan French – Šedí bastardi
Série: The Lot Lands 1
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 31.10.2019

Taková je víra poloorků obývajících zemi Lot. Patří k bratrstvům známým jako kopyta; tito bývalí otroci střeží svůj neutěšený kraj na hřbetech obřích divokých prasat, speciálně šlechtěných k boji. Jsou tím jediným, co stojí mezi dekadentním srdcem ušlechtilého Hispartského království a divokými tlupami čistokrevných orků.
Šakal střeží svůj kraj spolu s Šedými bastardy, jedním z osmi kopyt, která přežila kruté obléhání Lotu. Protože je mladý, prohnaný a velice ctižádostivý, navrhuje sesadit tyranského zakladatele Bastardů, válečníka zvaného Claymaster. Šakalův nebezpečný pokus o puč podpoří Kaňour, zuřivý kříženec s větším množstvím orkské než lidské krve, a Nádherná, jediná jezdkyně ze všech kopyt.
Když kvůli příchodu cizího čaroděje vyjde podlá zrada najevo, Šakalovy plány končí ve zmatku a nejistotě. On sám se ocitá v sedle se zajatou elfskou dívkou, jejíž přítomnost začne narušovat jeho spojenectví. S blížícím se anarchickým krvavým rituálem Měsíce zrádců se Šakal musí rozhodnout, komu zůstane věrný, a najít si své místo ve světě, který odměňuje jen zlomyslné.

Michael Poore – Deset tisíc životů
Nakladatelství: Naše nakladatelství
Datum vydání: 29.10.2019

Milo se probudil u vody, jako už bezmála desettisíckrát. Smrt tam seděla s ním, s překříženýma nohama. Byla tam pokaždé, když se probral, dívala se na něj těma svýma slzícíma, citlivýma očima, zahalená do dlouhých černých vlasů. Ne že by tam musela být. Mohla ho prostě zhasnout a nechat ho, ať se vzbudí sám. Nikdy to ale neudělala. Ani jednou.
„Suzie,“ zašeptal. (Neměla ráda, když se jí říkalo „Smrt“. Není se čemu divit.)

 • J. R. R. Tolkien – Pád Gondolinu (Argo)
 • Pierson Chris – DragonLance: Taladas (3): Stín plamene (Fantom Print)
 • Kristýna Sněgoňová – Zřídla (Epocha)

Sci-fi

Vilém Koubek – Organická oprátka
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 03.10.2019

Ve světě zdevastovaném konfliktem mezi lidmi a stroji je jedinou jistotou smrt. To si alespoň dosud myslel veterán Rust, a proto se stal hrobařem. Poklidné zakopávání mrtvol se však desítky let po válce začne komplikovat: z tajemných skrýší totiž vylézají mechanické noční můry, které kdysi přivedly lidstvo na pokraj vyhubení. Jsou to stvoření tak strašlivá, že se jim osady, které cíleně vymýtili jakoukoli technologii, nemají šanci ubránit.
Rust by obyvatele své vesnice ochránit dokázal, oni jej však namísto žádosti o pomoc veřejně oběsí. Svým bláhovým činem si nejenže podepíšou rozsudek smrti, ale také funebráka odsoudí k vražednému zmrtvýchvstání, při němž se mu do cesty připletou dávné kulty, robotické hrůzy, láska i šílená strojová božstva.

David Koepp – Parazit
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 12.10.2019

Před třiceti lety Roberto Diaz a Trina Romano, odborníci na bioterorismus, nechali uprostřed západoaustralské pustiny srovnat se zemí celou vesnici, když zjistili, že její obyvatele krutě pozabíjela parazitická houba či plíseň, která se sem dostala z vesmíru v jedné z nádrží, jež do tohoto Bohem zapomenutého koutu zeměkoule spadla spolu se zbytky vesmírné stanice Skylab, ale ta ji na oběžnou dráhu vynesla právě ze Země. Zapeklitá situace. Jediné, co ji dokáže zastavit, je chlad. Jeden vzorek si odveze do USA a nechá ho uložit ve vojenském podzemním skladišti pro možné budoucí válečné účely.
Ale globální oteplování je tady, a tak se houba dostane ven a začne se rychle šířit přes těla lidí a zvířat, kteří pak umírají strašnou smrtí. Hrozí zničení celého světa. Jedině Roberto Diaz ví, co je ta potvora zač, a s pouhými dvěma komplici vytáhne do zdánlivě prohraného boje.

Doug Naylor, Rob Grant – Červený trpaslík – Omnibus
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 30.10.2019

Rob Grant a Dough Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí.

Ukázka ze seriálu Červený trpaslík

 • James Luceno – Star Wars: Darth Plagueis (Egmont)
 • Josiah Bancroft – Knihy Babylonu (1): Cesta do Babylonu (Host)
 • Becky Chambersová – Poutníci (3): Zpráva o životě vesmířanů (Host)
 • Jeff Vandermeer – BORNE (1)(Argo)
 • Frederik Pohl – Heechee (2): Za modrým horizontem událostí (Argo, Triton)
 • Martha Wells – Z deníků Robokata (2): Proces změny (Naše nakladatelství)
 • Michael Atamanov – Obránce perimetru (4): Hra bez pravidel (Fantom Print)

Audioknihy

Robert Holdstock – Les mytág
Série: Les mytág 1
Nakladatelství: Tympanum
Datum vydání: říjen 2019

Steven Huxley se po válce vrací do rodného domu na okraji zdánlivě nevelkého lesa na anglickém venkově. Jeho otec, pro něhož se stalo zkoumání neprostupného hvozdu bezmála posedlostí, za podivných okolností zemřel. A bratr Christian se změnil skoro k nepoznání. Čím víc se les brání Stevena pustit dovnitř, tím víc ho jeho tajemství přitahují. Kdo jsou postavy a stíny, které z podivně bezhraničního lesa vystupují? A existuje z něj cesta zpět? Jedno z nejoriginálnějších děl britské fantasy s předmluvou Neila Gaimana.

Stephen Davies, Luke Pearson – Hilda a pidilidi
Nakladatelství: OneHotBook
Datum vydání: říjen 2019

Modrovlasá rozumbrada Hilda je dobrodružka a průzkumnice, která má na světě ze všeho nejradši svůj skicák, liškolouška Větvíka, maminku a všechny obry, trolly, hafíky a skřítky, co žijí u nich v údolí. Zničehonic však v domku, v němž doposud spokojeně bydlela s maminkou, vypukne spoušť. Miniaturním elfům, kteří dolinu také obývají, totiž dochází trpělivost s tím, jak jim obě dupou nad hlavou, a tak se je snaží vystrnadit. Hilda se s nimi za pomoci elfa Alfura rozhodne promluvit, jenže pidilidi jsou velcí byrokraté a do toho situaci poněkud zkomplikují obři…
Seznamte se s dřevěným skřítkem Poleňákem, který rád lehává u krbu, zjistěte, jak lepkavý je trolí hlen, které vtipy mají rádi duchové, a proč obři odletěli do vesmíru.

 • Philip Pullman – Jeho temné esence (1): Zlatý kompas (Tympanum)
 • Anthony Ryan – Stín krkavce (3): Královna ohně (OneHotBook)

Komiksy

 • Janne Kukkonen – Lapka (2): Poklad tří králů (Fragment)
 • Frances Durkinová – Histronauti: Egyptské dobrodružství (Fragment)
 • Beni Bodker, John Kenn Mortensen – Vánoční bestiář (Argo)
 • Jason Aaron, Mike del Mundo – Thor (1): Bůh hromu znovuzrozený (Crew)
 • Kolektiv autorů – Batman: Evropa (Crew)
 • Kolektiv autorů – Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman (5): Srdce Amazonky (Crew)
 • Tite Kubo – Bleach (5, 6) (Crew)
 • Vicente Segrelles – Žoldnéř (2): Tajemná formule (Crew)
 • Kolektiv autorů – Mladí Titáni do toho! (2): Boj o pizzu (Crew)
 • Scott Snyder, Greg Capullo – Znovuzrození hrdinů DC: Temné noci: Metal (Crew)
 • Joss Whedon, John Cassaday – Astonishing X-men (1): Nadání (Crew)
 • Hubertus Rufledt, Helge Vogt – Alisik (4): Smrt (Crew)
 • G. Willow Wilsonová, Adrian Alphona – Ms. Marvel (2) (Crew)
 • Kóhei Horikoši – Moje hrdinská akademie (1) (Crew)
 • Fabien Nury, Mathieu Lauffray, Mario Alberti, Zhang Xiaoyu, Tirso – Modrá Crew (13): Legie (1, 2) (Crew)
 • Gerard Way, Gabriel Bá – Umbrella academy (3): Hotel zapomnění (Crew)
 • Hadžime Isajama – Útok titánů (21) (Crew)
 • Kolektiv autorů – Assassins Creed: Průvodce světem (Crew)
 • Brian Buccellato, Francis Manapul – Batman Detective Comics (7): Anarky (BBart)

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Jojo, říjen je plný. Zjizveného krále už mám, Harryho objednaného a na něj se těším nejvíc. Určitě neminu Pád Gondolinu. A zaujala mě i spousta dalších :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz