Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Pozor tam dole! Tentokrát můžete rozproudit své čtení v dračí společnosti

NOVINKY | Pozor tam dole! Tentokrát můžete rozproudit své čtení v dračí společnosti

Margaret Rogersonová - Vespertina: Temná kněžka

Měsíc se s měsícem opět sešel a já vám přináším knižní inspiraci na čtení v podobě knižních novinek, které se pro nás v následujících dnech chystají. Čeká nás především spousta úžasných pokračování, ale jestliže nechcete naskočit do již rozjetých sérií, jistě se pro vás najdou i příběhové jednohubky.


Fantasy pro děti a mládež

Sebastien de Castell - Pád ArgosanůSebastien de Castell – Pád Argosanů
Série: Divotvůrce
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 16.5.2022

Prequel k oblíbené sérii Divotvůrce
Rudý jekot: děsivá nákaza šířená sedmi mystickými verši, které udělají ze svých obětí nestvůrné, nemyslící ničitele. Ferius, na útěku před svým vlastním neodpustitelným zločinem, na vlastní kůži pozná, co dokáže způsobit. Poté, co ji v poslední chvíli zachrání svérázná argosanská poutnice, zahájí Ferius napínavé pátrání po tajemné Cestovatelce, pravděpodobné šiřitelce Rudého jekotu, které ji zavede na podivná místa, o jejichž existenci předtím neměla ani tušení.
V sázce je osud celého kontinentu. Aby ho Ferius zachránila, musí objevit hranice argosanských způsobů, které si tak zoufale touží osvojit.

Mohlo by vás zajímat

Margaret Rogersonová - Vespertina: Temná kněžkaMargaret Rogersonová – Temná kněžka
Série: Vespertina (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 24.5.2022

Artemisia se chce stát Šedou sestrou, členkou řádu, který se stará o klidný přechod duší zemřelých na onen svět. S mrtvými tráví čas raději než s živými, kteří si za jejími zády šuškají o jejích zjizvených rukou a pohnuté minulosti. Když klášter přepadnou vojáci, rozhodne se Artemisia vyvolat na jeho ochranu prastarého ducha spjatého se svatou relikvií, která je zde uložena. Je to však přízrak, nevyzpytatelná bytost, která ji může posednout, jakmile přestane být ostražitá. Na pokraji svých sil se brzy ocitá na prahu smrti. Pokud chce zůstat mezi živými, potřebuje pomoc vespertiny – kněžky znalé v umění ovládat relikvie. Kde ji však najít, netuší. Proto se obrátí s prosbou o pomoc na toho nejpovolanějšího – přízrak samotný. Pouto mezi nimi roste a prastaré zlo začne vyplouvat na povrch. Dokáže mu Artemisia čelit? Zradí všechno, čemu dosud věřila, nebo to bude přízrak, kdo zradí ji? Temná fantasy od autorky bestselleru Kouzla rodu Thornů.

Ukázka z knihy Vespetina: Temná kněžka

Margaret Rogersonová - Vespertina: Temná kněžka Margaret Rogersonová - Vespertina: Temná kněžka Margaret Rogersonová - Vespertina: Temná kněžka

Robert Anthony Salvatore - Barva drakůRobert Anthony Salvatore – Barva draků
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 24.5.2022

Kouzla nejsou jen iluze!
Ovládnout magii není snadné a Maggie si to moc dobře uvědomuje. Její schopnosti jsou nestálé a nevyzpytatelné a ona nemá nikoho, kdo by jí je pomohl zvládnout a umožnil tak splatit dluh, který se táhne jejím životem jako rudá čára. Pak ale potká Griffina, královského šampiona nechvalně proslulého lovem draků – obávaných bestií, které sužují celé království. Ani jeden z nich netuší, jaký osud v sobě oba nosí, ani to, že jejich setkání uvede do pohybu události, které změní nejen jejich životy, ale i osud celého království…

Rainbow Rowellová - Kam tě vítr zavaneRainbow Rowellová – Kam tě vítr zavane
Série: Simon Snow (3)
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: květen 2022

Simon Snow na své cestě napříč Amerikou zjistil jedno: S magií už nechce mít nic společného. Chce být obyčejný člověk, najít si obyčejnou práci a žít obyčejný život. Potíž je v tom, že má křídla a jeho kluk je upír. Než se ale stačí po návratu do Anglie obojího zbavit, zaplete se do dalšího magického dobrodružství, o které vůbec nestojí. Někdo nový o sobě tvrdí, že je Vyvolený a že zachrání kouzelnický svět před nebezpečím. Simon s Bazem budou muset ještě jednou do akce, tentokrát ale bez věrné kamarádky Penny. Ta má svých problémů dost. Přivezla si totiž z Ameriky prokletého normála a její máma z toho vůbec není nadšená. Navíc uhlídat Sheparda, který k sobě i v Londýně přitahuje všechny myslitelné magické bytosti jako magnet, je pořádná dřina. Aspoň že Agáta tentokrát nepotřebuje, aby ji někdo zachraňoval. Nebo ano?

Lucie Ortega - Tma pod srdcemLucie Ortega – Tma pod srdcem
Série: Světla nad močálem (2)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 31.5.2022

Po událostech z předchozího léta bojuje Lena s návratem depresí, nevyřešeným vztahem s matkou i pocitem viny. Ze všeho nejvíc chce za minulostí udělat tlustou čáru. Nečekaná žádost o pomoc ji však přivede zpět do Lukášova penzionu, kde odhalí znepokojivé tajemství. Kvůli němu se vydává přes Temný Nav k Ostrovu neviňátek, aby našla duši nenarozeného dítěte. Kostějovo království je ale nebezpečnější než kdy dřív a Leně by se velmi hodila Divišova pomoc. Dokáže duši neviňátka najít a přivést zpět do světa živých? Odolá nové hrozbě, která se šíří Temným Navem? Je dobré srdce dar, nebo prokletí? Pokračování slovanské fantasy Světla nad močálem.

Ukázka z knihy Barva draků

Robert Anthony Salvatore - Barva draků Robert Anthony Salvatore - Barva draků Robert Anthony Salvatore - Barva draků

Dále vychází

 • Sarah J. Maasová – Půlměsíční město: Rod země a krve (CooBoo)
 • Brigid Kemmererová – Temné a osamělé prokletí (3): Odvážná a smrtící přísaha (CooBoo)
 • Kerstin Gierová – Stříbrná kniha snů (2): Druhá stříbrná kniha snů (CooBoo)
 • Danielle Paige, Kass Morgan – Vrány (2): Monarchové (CooBoo)
 • Leigh Bardugo – Zjizvený král – komplet 1.-2. díl (Fragment)
 • Pedro Manas – Anna Kadabra: Úplňkový klub (Fragment)
 • Chris Colfer – Země příběhů (2): Návrat Kouzelnice (Fragment)
 • Chris Colfer – Příběh magie (3): Příběh kouzelnictví (Fragment)
 • Chris Colfer – Země příběhů (4): Za hranice království (Fragment)
 • Jon Drake – Útok monster: Poslední město (Fragment)
 • Rick Riordan – Percy Jackson (2): Moře nestvůr (Fragment)
 • Natalie Mae – Laskavý jed (2): Krutá milost (Fragment)
 • Dori Butlerová Hillestad – Strašidelná knihovna: Schovávaná s duchy (Fragment)

Fantasy

Jay Kristoff - Říše upíraJay Kristoff – Říše upíra
Série: Říše upíra (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 31.5.2022

Temná fantasy sága začínající ve chvíli, kdy přichází konec lidstva
Od posledního východu slunce uplynulo již dlouhých dvacet sedm let. Téměř tři desetiletí vedli upíři válku proti lidstvu; budovali své věčné království, zatímco ničili svět lidí. Nyní zbývá už jen několik nepatrných jiskřiček světla v moři temnoty. Gabriel de León, napůl člověk, napůl monstrum a poslední stříbrosvatý – bratr Stříbrného řádu, který se věnuje obraně říše před nočními stvořeními – je vše, co stojí mezi nestvůrami a koncem světa. Nyní je těmito nestvůrami uvězněn a donucen vyprávět svůj příběh – příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o ztracené víře a přátelství, o Válkách víry, o Věčném králi a o hledání poslední naděje. Svatého grálu.
Získaná ocenění: Instant New York Times bestseller, 2021

Mohlo by vás zajímat

Jiří J. Linhart - Mágové a šarlatániJiří J. Linhart – Mágové a šarlatáni
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: květen 2022

Střež se jich! Stojí na jednom z několika útržků ze starých knih, které Karel našel na půdě rodinného domu. Obsah slov z dávných časů jej vtahuje do pátrání po jejich autorovi, záhadném F. F. Při hledání stop vedoucích k rozluštění tajemství Karlovi zdatně sekunduje jeho přítelkyně Eliška. Čím víc však o tajuplném muži zjišťují, tím častěji jsou nuceni připustit, že na světě možná existuje ještě jedno řemeslo, na něž lidé už dávno zapomněli… To, které provozuje cech čarodějů. Objevují příběh mladého tovaryše čarodějného řemesla, který se kdysi vydal na pouť evropským kontinentem, aby naplnil svůj osud a zabezpečil přežití magie v dobách, kdy takzvaný rozum získal převahu nad přírodou a jejími silami. V dobách, kdy nastal soumrak magie.

Tad Williams - Říše travTad Williams – Říše trav. Svazek 1
Série: Poslední král Východního Ardu (2)
Nakladatelství: Laser books
Datum vydání: 16.5.2022

Triumfální návrat do světa Východního Ardu a trilogie Jasný osten, Žal a Trn, jednoho z nejmilovanějších a nejoceňovanějších fantasy cyklů, který inspiroval Christophera Paoliniho (Eragon) i George R. R. Martina (Hra o trůny). Nejvyšší král Východního Ardu, Simon, kdysi porazil draka a odvrátil hrozbu nemrtvého prince Sithů, Inelukiho, známého jako „Král bouří“. Jenže to bylo před dávnými časy. Staří přátelé zestárli nebo zemřeli, zatímco mocní nepřátelé zesílili. Východní Ard souží magií vyvolaná nemoc a děsivé nestvůry…

Mohlo by vás zajímat

Marek Dvořák - Bastard bohůMarek Dvořák – Bastard bohů
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 3.5.2022

Mystický fantasy román ze světa, který nenávratně mizí
Časy se mění. Tam kde se dřív rozkládala nehostinná divočina, rostou místo vykácených stromů osady. Kámen byl nahrazen kovem, na mořích přibývá lodí a sever, vždy divoký a zuřivý, již nemá sílu odolávat nájezdům nepřátel. Poslední barbarské kmeny se vrhají do marného boje proti pokroku a civilizaci a umírají v zapomnění.
Judok a Lugh, dva válečníci z prastarého kmene Černých běžců, začínají chápat, že jejich doba už minula. Snaží se vzdorovat, ale změna je jako rozbouřená řeka — nejde ji zastavit. Jakou cenu ještě mají jejich tradice? Jakou mocí disponují jejich zapomenutí bohové? Za co má vůbec smysl zemřít?
Jenže osud má navzdory jejich pochybám a modlitbám své vlastní plány a ani ten nejlstivější šaman nyní netuší, co ho čeká. Dokážou se oba hrdinové ubránit všem nástrahám a vybojovat si své místo v novém světě?

Ukázka z knihy Říše upíra

Jay Kristoff - Říše upíra Jay Kristoff - Říše upíra Jay Kristoff - Říše upíra

Dále vychází

 • Kolektiv autorů – Kniha magie (Argo)
 • Samantha Shannonová – Kostičas (4): Když spadne maska (Host)
 • S. T. Joshi – Cosi z hloubi (Carcosa)
 • Miroslav Pech – Rytíř (Golden Dog)
 • Glen Krisch – Museum snů (Golden Dog)

Sci-fi

Blake Crouch - Temná hmotaBlake Crouch – Temná hmota
Nakladatelství: Laser books
Datum vydání: 16.5.2022

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ Book Reporter. „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…

Justina Ireland - Ze stínůJustina Ireland – Ze stínů
Série: Star Wars – Vrcholná Republika
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 19.5.2022

Nejtemnější tajemství je nejtěžší vynést na světlo… Sylvestri Yarrow prožívá smolné období, jehož konec není na dohled. Po matčině smrti se ze všech sil snaží udržet rodinný přepravní podnik, ale kvůli vršícím se dluhům a stupňujícím se útokům Nihilů na nic netušící lodě jí hrozí, že přijde o vše, co jí po matce zbylo. Obrátí se o pomoc na hlavní svět galaxie Coruscant, ale tam se ocitne vtažena do sporů mezi dvěma nejmocnějšími rodinami Republiky o část vesmíru v pohraničí. Zaplést se do rodinné politiky je to poslední, co Sylvestri chce, ale příslib splacení velké části dluhu stačí, aby projevila zájem… Mezitím je povolána na Coruscant i rytířka Jedi Vernestra Rwoh, nemá však tušení, proč nebo kým. Ona a její padawan Imri Cantaros přilétají na hlavní svět spolu s mistrem Cohmacem Vitusem a jeho padawanem Reathem Silasem – a jsou požádáni, aby pomohli v majetkovém sporu v pohraničí. Jenže proč? Co je tak důležitého na prázdné části vesmíru? Odpověď dovede Vernestru k novému pochopení svých schopností a zavede Sylvestri zpět do minulosti… a k pravdám, které se nakonec vyjeví ze stínů.

Brian Herbert a Kevin J. Anderson - Lady z CaladanuBrian Herbert, Kevin J. Anderson – Lady z Caladanu
Série: The Caladan Trilogy (2)
Nakladatelství: Baronet
Datum vydání: 24.5.2022

Lady Jessica, matka mladého Paula a konkubína vévody Leta, byla až donedávna pilířem rodiny Atreidů. Volba, jíž se před lety dopustila, se brzy podepíše na vývoji celého Impéria, prozatím se však lady z Caladanu musí vypořádat se svým vztahem k Bene Gesseritu. Už jednou se k němu obrátila zády a nyní se musí rozhodnout, zda její věrnost k prastarému řádu převáží nad láskou k Letu Atreidovi a synu Paulovi.
Události na Wallachu IX a v celém Impériu se odvíjejí tak bouřlivě, že nad nimi ztrácí kontrolu dokonce i samotné Sesterstvo. Osudy lady Jessiky a její rodiny visí na vlásku…
Druhá část třídílné série z vesmíru Duny se odehrává v době bezprostředně předcházející klíčovým událostem legendárního románu Franka Herberta, v bouřlivých časech, než šlechtický rod Atreidů přestěhoval své operace z domovské planety Caladan na neznámý pouštní svět Arrakis.

Mohlo by vás zajímat

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (8): Program apokalypsy (Argo)
 • Becky Chambersová – Poutníci (4): V jednom zapadlém koutě galaxie (Host)
 • František Kotleta – Legie (5): Aga (Epocha)

Možná jste to odhadli správně už podle nadpisu, tento měsíc u mě totiž vedou draci a první knihou, kterou rozhodně chci přečíst, je Barva draků. Pro mě zajímavých kousků se ovšem najde více, třeba taková Říše upíra. A co boduje tentokrát u vás?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz