Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky za červenec 2022

Knižní novinky za červenec 2022

Nový měsíc je tady, tak pojďte nakouknout, co se na vás připravuje v obchodech za a na co se můžeme už nyní těšit. Opět jsem pro vás připravila nástin fantasy a sci-fi knižních novinek, tak neváhejte číst dál.


Knižní fantasy novinky

Andrew J. Graff - Vor utkaný z hvězdAndrew J. Graff – Vor utkaný z hvězd
Nakladatelství: Kontrast
Datum vydání: 20.7.2022

V ruce se vám ocitá pozoruhodná kniha – mnohovrstevnatý dobrodružný román pro dospělé, jehož hlavními hrdiny jsou dva dospívající chlapci, kteří věří, že spáchali zločin, a tak před rukou zákona prchají do divočiny, a dále skupinky dospělých, kteří se vydávají na výpravu za jejich záchranou.
Střet s krásnou, ale nemilosrdnou přírodou přináší všem určitou formu vnitřní katarze, aby z nich posléze vykřesal jejich lepší já. Jako velmi citlivý pozorovatel lidské duše dává autor čtenáři nahlédnout pod povrch věcí a místy nenásilně pracuje i s prvky nadpřirozena. Protáhne ho lesem plným nečekaných nástrah i divokou řekou a nezapomíná přitom příběh okořenit svým laskavým humorem.

Victoria Aveyardová - Uchvatitelé říšíVictoria Aveyardová – Uchvatitelé říší
Série: Uchvatitelé říší (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 21.7.2022

Zachraň svět, nebo ho znič. Epická fantasy od autorky bestselleru Rudá královna.
Allwardem se šíří podivná temnota. Cítí to dokonce i Corayne an-Amaratová, která žije až v zapadlém městečku na pobřeží. A brzy objeví pravdu: je posledním žijícím potomkem prastarého rodu a jedinou nadějí na záchranu světa. Ale nebude na to sama. I když tma houstne, hodlá se ke Corayne připojit banda nepravděpodobných hrdinů. Společně se postaví krutému nepříteli – a utkají se s armádou, kterou si nikdo neuměl představit ani v těch nejhorších snech.

Ukázka z knihy Uchvatitelé říší

Victoria Aveyardová - Uchvatitelé říší Victoria Aveyardová - Uchvatitelé říší Victoria Aveyardová - Uchvatitelé říší

Tad Williams - Říše trav, svazek 2Tad Williams – Říše trav, svazek 2
Série: Poslední král Východního Ardu (2)
Nakladatelství: Laser-books
Datum vydání: 8.7.2022

Království Východního Ardu žila po desetiletí v míru, ale nyní se hrozba nové války rozrůstá do hrozivých rozměrů. Simon a Miriamele, královští manželé, čelí nebezpečí ze všech stran. Jejich spojenci v Hernystiru uzavřeli smlouvu se strašlivou královnou Nornů a umožnili jejím armádám přejít do zemí smrtelníků.
Starobylý, mocný Nabban je na pokraji krvavé občanské války a zuřivé kočovníky z Thrithingských plání zatím dohnaly pověrčivost a odvěká nenávist k útokům na okolní města. Země a národy pod ochranou Nejvyššího krále se mezi sebou hašteří a hrozí, že bitvy, krveprolití i znovu probuzená temná magie roztrhají civilizaci na kusy.
Ale zatímco se království Východního Ardu rozpadají kvůli strachu a chamtivosti, pár nepravděpodobných hrdinů a hrdinek bude bojovat o vlastní životy a osudy, aniž by si uvědomovali, že právě na nich závisí přežití celého světa.

Mohlo by vás zajímat

Maria V. Snyderová - Studie stínůMaria V. Snyderová – Studie stínů
Série: Hledači duší (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 14.7.2022

Kdysi býval v sázce jen její život… První díl nové fantasy série.
Když Jelena bývala pouhou ochutnavačkou, byl její život jednodušší. Přežila a stala se klíčovou součástí rovnováhy sil mezi soupeřícími zeměmi Ixií a Sitií. Teď svou magii využívá k tomu, aby udržela mír a ochránila svůj vztah s Valekem. Najednou se však v obou zemích začíná ozývat odboj a Valekova práce i jeho život jsou v nebezpečí. Jelena se snaží odhalit své nepřátele a zároveň čelí nové výzvě: její magii cosi blokuje. A ona musí najít způsob, jak udržet naživu nejen sebe, ale i všechny a všechno, co je jí drahé.

Ukázka z knihy Studie stínů

Maria V. Snyderová - Studie stínů Maria V. Snyderová - Studie stínů Maria V. Snyderová - Studie stínů

Dále vychází

 • J. K. Rowlingová – Bradavická knihovna BOX (Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a Kámen mudrců ilustrované vydání (1)(Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a vězeň z Azkabanu ilustrované vydání (3)(Albatros)
 • Jody Revensonová – Harry Potter: Sbírka létajících košťat (Slovart)
 • Dori Butlerová Hillestad – Strašidelná knihovna (2): Na půdě je duch (Fragment)
 • Dori Butlerová Hillestad – Strašidelná knihovna (3): Duch za oponou (Fragment)
 • Dori Butlerová Hillestad – Strašidelná knihovna (4): Duch přichází v pět (Fragment)
 • Christopher Paolini – Příběhy z Alagaësie (1): Poutník, čarodějnice a červ (Fragment)
 • Tanya Stewnerová – Alea – dívka moře (3): Tajemství oceánů (Fragment)
 • Sarah J. Maasová – Skleněný trůn (1)(CooBoo)
 • Monika Peetzová – Srdce času (2): Soví noc (CooBoo)
 • John Flanagan – Bratrstvo (1): Vyděděnci (Egmont)
 • John Flanagan – Bratrstvo (5): Hora štírů (Egmont)
 • John Flanagan – Bratrstvo (8): Návrat Temudžajů (Egmont)
 • Leigh Bardugo – Griša: Světlo a stíny (1)(Fragment)
 • Amanda Foody – Stínová hra (2): Král bláznů (KING COOL)
 • J. R. Ward – Bratrstvo černé dýky: Vězeňský tábor (2): Vlk (Baronet)

Mohlo by vás zajímat


Knižní sci-fi novinky

Brian Freeman - DvojníkBrian Freeman – Dvojník
Nakladatelství: Laser-books
Datum vydání: 13.7.2022

Jedinečný technothriller od mistra neotřelých zápletek a napínavých rozuzlení, vydávaného ve 46 zemích.
Dylanu Moranovi se jedné deštivé noci zhroutil svět: jeho auto pohltila rozvodněná řeka a pod hladinou zůstala jeho milovaná žena. Od té doby se Dylan utápí v žalu, zároveň však zažívá děsivé vize: kamkoli jde, pronásleduje ho… on sám.
Připisuje to prožitému traumatu, pak se však setká s psycholožkou, která mu tvrdí, že Dylan už delší dobu podstupuje speciální léčbu. Ta je založena na myšlence, že každá volba, kterou v životě učiní, stvoří nekonečné množství paralelních světů. V některých je Dylan šťastný. V jiných se stane vrahem…

Agustina Bazterrica - Znamenitá mrtvolaAgustina Bazterrica – Znamenitá mrtvola
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 27.7.2022

Když Agustina Bazterrica v roce 2017 zvítězila se svojí mrazivou dystopií v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností, a její román tak získá na aktuálnosti a naléhavosti.
Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno.
Marcose Teja, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti malého synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci trpícímu stařeckou demencí hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru.
V den, kdy dostane darem mladou ženu, „samici“ určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít.
Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?
Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?

Sarah Gailey - Její ozvěnaSarah Gailey – Její ozvěna
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 13.7.2022

Ještě teď se stydím, že mi tak dlouho trvalo, než jsem to všechno pochopila.
Bylo to nabíledni, měla jsem to přímo před nosem, ale trvalo mi tak dlouho, než mi došlo, koho jsem si vlastně vzala.
Trvalo mi tak dlouho, než jsem ho začala nenávidět.
Pro Evelyn Caldwellovou to měl být večer na počest jejího vědeckého bádání. Ocenění výzkumu klonování jí mělo pojistit kariéru, ale Evelyn má najednou jiné starosti. Její manžel Nathan ji opustil kvůli mladšímu, lepšímu a novějšímu modelu. Kvůli ženě, která je nyní těhotná, přestože to mělo být nemožné. A navíc je jí povědomá. Příliš povědomá na to, aby to byla náhoda. Je to žena, která nikdy neměla existovat.
Martine, Evelynina kopie vytvořená na základě oceněného výzkumu klonů, je trpělivá, jemná a poslušná. Je vším, čím si vědkyně přísahala, že nikdy nebude. A má poměr s jejím manželem. Teď je ten nevěrný podrazák mrtvý a obě Caldwellovy manželky musí tuto nečekanou situaci řešit. Ještě že je Evelyn na špinavou práci zvyklá.
Její ozvěna je strhující román o vraždách, zradách a pomstách. O hledání vlastní identity a o volbách, ke kterým společnost ženy nutí. Autorka poutavě prolíná napínavé prvky z vědecké laboratoře s hlubokou sebereflexí a sebepoznáním intimního života hlavní hrdinky.
Kontroverzní i eticky aktuální téma zaujalo natolik, že se objeví na filmovém plátně dílem Annapurna Pictures.

Kim Liggettová - Prokletý rokKim Liggettová – Prokletý rok
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 21.7.2022

Mrazivý román v duchu fenoménu Příběh služebnice
Dystopický příběh ve stylu Příběhu služebnice a Napětí! Dívkám ve vesnici se říká, že mají moc vylákat dospělé muže z náruče jejich manželek, přivést ženy k šílenství žárlivostí. Věří, že na pokraji dospělosti samotná jejich kůže vyluzuje omamnou magickou látku, esenci mládí. A proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány z vesnice do lesa, do divočiny, kde ze sebe tuhle magii musí vypudit a vrátit se očištěné, připravené na manželství. Ale ne všechny z nich se vrátí živé. Šestnáctiletá Tierney Jamesová sní o lepším životě – o společnosti, která nestaví přátele proti sobě, kde mají i ženy svou hodnotu. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, začne si uvědomovat, že v lesích číhá mnohem větší nebezpečí než pytláci, kteří jen čekají na příležitost chytit mladá děvčata a prodat je na černém trhu. Největší hrozbou mohou být nakonec dívky jedna druhé.

Ukázka z knihy Prokletý rok

Kim Liggettová - Prokletý rok Kim Liggettová - Prokletý rok Kim Liggettová - Prokletý rok

Dále vychází

 • Christopher Paolini – Spát v moři hvězd BOX (Fragment)
 • E.K. Johnston – Star Wars: Ahsoka (Egmont)
 • Drew Karpyshyn – Star Wars: Legends: The Old Republic: Revan (Egmont)
 • Drew Karpyshyn – Star Wars: Darth Bane (1): Cesta zkázy (Egmont)
 • Drew Karpyshyn – Star Wars: Darth Bane (2): Pravidlo dvou (Egmont)
 • Drew Karpyshyn – Star Wars: Darth Bane (3): Dynastie zla (Egmont)
 • Timothy Zahn – Star Wars: Thrawn (Egmont)

Mohlo by vás zajímat


Období letních prázdnin a dovolených právě začalo, tak na kterou z knih vsadíte a bude vám dělat příjemnou společnost v těch slunných dnech třeba dokonce na pláži u moře? Bude to chtít nějaký ten mrazivý thriller se sci-fi šmrncem?

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Úplně mě dostala obálka knihy Znamenitá mrtvola. Tak dokonale realistickou a morbidní obálku jsem ještě neviděla xDD Po té se schávlně podívám, jestli obal působí natolik realisticky i v knihkupectví :D

  • Dragell napsal:

   Já se přiznám, že když na mě tahle knížka poprvé vyskočila v reklamě na FB, tak jsem v tom tu knihu vůbec neviděla :D Na živo jsem zatím neměla odvahu a naposledy jsem byla kouknout na komiksy, ať potěším své oko :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz