Yiri Kus, Jiří Dvorský a Ondřej Hrdina

FANTASTICKÁ OSTRAVA 2022 | Yiri Kus, Jiří Dvorský a Ondřej Hrdina aneb na kus řeči s ilustrátory

Také si často říkáte, kdo stojí za těmi krásnými knižními obálkami nebo ilustrovanými deskovými hrami? Pak nyní máte možnost nakouknout za oponu, protože na Fantastické Ostravě se nechalo vyzpovídat trio ilustrátorů, tedy Yiri Kus, Jiří Dvorský a Ondřej Hrdina.

Všichni tři zde měli své stánečky s ukázkou kreseb, které jste si samozřejmě mohli koupit a klidně i nechat podepsat. Ani já neodolala a jeden plakátek jsem zakoupila do své knihovny. Ondřeje Hrdinu jsem dokonce načapala ve chvíli, kdy kreslil, a tak jsem jej mohla pozorovat při práci. To jsou ovšem mé nezapomenutelné zážitky a jediné, co vám dokážu zprostředkovat, je právě záznam z besedy s nimi a ten naleznete níže.

Záznam z besedy s ilustrátory

Pokud tyto ilustrátory neznáte, ráda vás přesměruji, kde můžete jejich práce obdivovat. Níže naleznete nejen webové stránky, ale také jejich sociální sítě. Pokud byste chtěli zapátrat po vlastní ose více, někteří z nich sídlí na DeviantArtu nebo třeba ArtStation.

Yiri Kus – web | IG | FB
Jiří Dvorský – web | FB
Ondřej Hrdina – web | IG | FB

Mohlo by vás zajímat
Fantastická Ostrava za dva dny stihla pohostit mnohé zajímavé osobnosti na poli fantastiky a to nejen představit jejich tvorbu, ale také je vyvést na pódium a řádně vyzpovídat nebo jim dát prostor v zajímavých přednáškách. Pokud chcete nahlédnout na další ze záznamů, které byste rozhodně neměli minout, pokračujte na články, kde je zpovídán Jan Kotouč, který zde pokřtil knihu Bitva o české země. Na pódiu také zaujaly dvě spisovatelky Vendula Brunhoferová a Zuzana Hartmanová, jež se rozpovídaly o psaní knih a nechaly nás nakouknout trochu do zákulisí. Jako přednášku si pak můžete můžete pustit záznam z toho, jak natočit film s nulovým rozpočtem.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *