Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Po stopách starých válečníků s železem v ruce

NOVINKY | Po stopách starých válečníků s železem v ruce

Image

Venku začíná jaro a tak je to taková příhodná doba na nějaký ten pěkný boj – no kdo by přeci chtěl bojovat v zimě, v mrazu. A tak si můžete tentokrát vybrat z mladých, starých, velkých i malých či dokonce zvířat. Tak kterápak kniha si vybojuje místo ve vaší ruce?

Fantasy

Nicholas Eames – Králové Wyldu
Série: Králové Wyldu (1)
Nakladatelství Host
Datum vydání: 23. 4. 2019

Sláva nikdy nezestárne.
Clay Cooper a jeho skupina kdysi bývali ti nejlepší z nejlepších — nejobávanější proslulí žoldnéři na této straně Heartwyldu.
Dny jejich slávy však již dávno pominuly. Každý z nich si šel svou cestou. Zestárli, ztloustli, opíjeli se, nebo všechno najednou. Najednou se však u Clayových dveří objeví jeho bývalý parťák Gabriel s prosbou o pomoc — aby se společně zúčastnili mise, ke které by se upsali jen ti nejstatečnější, nebo naopak ti nejhloupější.
Gabrielova dcera je uvězněna ve městě vzdáleném přes půl světa a obléhaném Heartwyldskou hordou. Nastal čas znovu svolat skupinu.

Daniel Polansky – Stavitelé
Nakladatelství Fragment
Datum vydání: 16. 4. 2019

Zjizvená tvář. Zlomené křídlo. Ukradená země. Jejich poslední práce nedopadla dobře… Léta plynou, šrámy se hojí, vzpomínky ale čím dál víc hořknou. Zvířata z Kapitánovy družiny přežila, musela se ale začít držet při zemi. Pomalu si budovat nový život a snažit se zapomenout na prohranou válku. Nyní se ale všechno změní. Kapitán cítí ve vouskách, že čas pro pořádnou odplatu konečně dozrál.

Kevin Hearne – Útok obrů
Série: Seven Kennings (1)
Nakladatelství Argo
Datum vydání: 12. 4. 2019

MATKA A VÁLEČNICE
Tallynd je vojačka, která už přežila tu nejtěžší bitvu – smrt manžela. Nyní se však ocitá v předních liniích boje proti invazi obrů, jejichž cílem je vyhladit celé království, včetně jejích dvou synů – toho jediného, co jí zbylo. Nikdy nebylo víc v sázce. Pokud Tallynd selže, z jejích synů nikdy nevyrostou muži.
UČENEC A ŠPEH
Dervan je historik toužící po prostém a klidném životě. Když však dostane za úkol zapisovat vyprávění tajemného barda, který by klidně mohl být agentem nebo dokonce nájemným vrahem ve službách nepřátelského království, zaplete se do víru intrik. A navíc, čím déle bard vypráví, tím víc v Dervanovi vzrůstá neblahé tušení, že on sám má s jeho příběhem něco společného, něco, co ho možná donutí vyzradit svá nejskrytější tajemství.
VZBOUŘENEC A HRDINA
Abhiho rodina se odnepaměti živila lovem, on však touží po něčem jiném. Vydává se na cestu za sebepoznáním a brzy zjistí, že jeho osudem je cosi mnohem většího, než by ho kdy napadlo. Mocné kouzlo, kterým je nečekaně obdařen, by mohlo být klíčem k porážce obrů, pokud ovšem dříve nezničí jeho samotného.
Vítejte v magickém světě hrůz a zázraků. V příběhu o odvaze a válce o holé přežití, v němž se osudy jednotlivých postav nejrůznějším způsobem proplétají a ve kterém se z obyčejných lidí stávají hrdinové a z jejich životů legendy…

Ukázka z knihy Útok obrů

Bard stál na hradbách, obrácený čelem k poloostrovu posetému stany, mezi nimiž vířilo obrovské moře uprchlíků. Rozpřáhl doširoka paže, jako by chtěl všechny, které sem naplavila válka, obejmout. Když pak promluvil, zvolna se přitom
otáčel a do úvodního oslovení zahrnul i obyvatele města za hradbami: „Dobří
lidé Pelemynu, já jsem Fintan, bard bohyně Kaelin.“ Pohledy všech lidí u hradeb
se na něj okamžitě upnuly a lidé ve vzdálených koutech města nakláněli hlavy,
aby jim neuniklo jediné slovo jeho odtělesněného hlasu. Utichaly rozhovory, začínala působit jiná kouzla. Bardova rozzářená tvář vzbuzovala přátelství a pozvedala náladu. I ten žejdlík vodovatého piva z bezejmenného výčepu, který jsem držel v ruce, měl najednou říz jako legendární fornská piva. Vůně čerstvých jídel
zesílily a pluly s vánkem, zatímco jiné, už ne tak libé pachy nemytých těl a tlejících odpadků slábly a zanikaly.
„Mým povoláním je vyprávět příběhy,“ pokračoval bard. Úsměv v jeho tváři
pohasl a nahradil ho vážný výraz. „A to, co jsem viděl, vám nemůže vyprávět nikdo jiný. Velká válka, kterou právě prožíváme, je skutečně strašlivá. Děs mě neopouští, v noci se budím zbrocený potem – to vám ale jistě nemusím vykládat.“
Ne, to opravdu nemusel. Většina lidí na Poli přeživších měla na sobě pořád tytéž šaty, ve kterých uprchli z domova. Teď už je měli všichni špinavé a otrhané
a pod očima jim zely nafialovělé jámy – svědectví o ztraceném spánku, o ztracených blízkých, zkrátka… o ztrátě.

– strana 15, Den první: BARD ZAČÍNÁ

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Nathan Long – Ulrika the Vampire (1): Z krve zrozená (Polaris)
 • Peter Newman – Tulák (3): Sedma (Host)

 

Terry Pratchett – Ježibabin vysavač
Série: Children’s Circle Stories (2)
Nakladatelství Talpress
Datum vydání: 17. 4. 2019

Nejobyčejnější místa se proměňují v dobrodružné scenérie – tak se třeba z Walesu stává britský Divoký západ – a nejobyčejnější každodenní předměty ožívají v rukou z Pratchettovy fantazie zrozených tvorů a mění se třeba i ve zbraně hromadného ničení – například když se tři sta skřítků pokusí řídit nákladní auto. Ať už budeme vysoko v oblacích s Voříškem putovat vzducholodí, nebo pronikat spolu s trolly do hlubin oceánu a zemského nitra, bude nás neustále doprovázet autorův vtip a laskavý humor. S jediným výsledkem. Na konci každé povídky budeme chtít další pokračování.

Katherine Arden – Dívka ve věži
Série: Winternight Trilogie (2)
Nakladatelství Dobrovský
Datum vydání: 1. 4. 2019

Dvůr moskevského velkoknížete sužují šarvátky o moc a zvěsti o nepokojích. Neznámí zbojnící drancují venkov, vypalují vesnice a unášejí dívky. Kníže se svými věrnými společníky vyrazí z města, aby nájezdníky porazili, a po cestě se setkává s mladíkem na nádherném koni.
Pouze Saša, mnich s válečnickým výcvikem, v „chlapci“ rozpozná svou mladší sestru, kterou její vesnice považuje za mrtvou nebo za čarodějnici. Když se Vasja se svými mimořádnými jezdeckými schopnostmi a nevysvětlitelnou mocí prokáže v bitvě, Saša si uvědomí, že musí zachovat její tajemství – jeho sestra je možná tím jediným člověkem, který může zachránit město před hrozbou z říše lidí i fantazie.

Kateřina Šardická – Zmizení Sáry Lindertové
Nakladatelství Fragment
Datum vydání: 23. 4. 2019

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona…

Ukázka z knihy Zmizení Sáry Lindertové

  

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Clara Benedict – Aura (1): Dar (Dobrovský)
 • Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové (4): Mapa dní (Jota)
 • Sarah J. Maasová – Catwoman: Zlodějka duší (CooBoo)
 • Laini Taylorová – Snílek Neznámý (2): Múza nočních můr (CooBoo)
 • Andrew Beasley – Krotitelé záhad (1): Pomsta prastaré mumie (Fragment)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (5): Výkupné za Eraka (Egmont)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (6): Čaroděj na severu (Egmont)

  

  

Sci-fi

James Smythe – Organon
Nakladatelství Host
Datum vydání: 9. 4. 2019

Sci-fi z budoucnosti bližší, než by se mohlo zdát.
Rok 1997. Sedmnáctiletá Laura Bowová vytváří jednoduchou umělou inteligenci – Organon, který má zpočátku jen plnit roli vrby pro její adolescentní frustrace a nahrazovat jí nejlepší kamarádku. Ale jak Laura dospívá, Organon se proměňuje spolu s ní a zná ji líp, než zná ona sebe samu.
Svět se mění k nepoznání a lidské životy jsou stále více ovládány technologiemi. Jistá nadnárodní korporace vyvíjí umělou inteligenci podobnou Organonu, ovšem bez bezpečnostních pojistek a jakýchkoli morálních zásad. Laura se musí rozhodnout, jestli chce Organon představit světu. Je si vědoma toho, že pokud by se dostal do špatných rukou, mohly by být jeho schopnosti zneužity. Ale co když je Organon jediná věc, která dokáže lidstvo zachránit, dřív než samo na sobě napáchá nevratné škody?
Organon je silný příběh o lásce, ztrátě a naději. Děsivý a dojemný pohled na to, kým jsme a kým bychom mohli být, kdybychom si to dovolili.

Adrian J. Walker – Poslední pes na zemi
Nakladatelství Dobrovský
Datum vydání: 15. 4. 2019

I psi mají své dny…
A pro Linekera, šťastného mongrela z Peckhamu, je nejideálnějším dnem ten, kdy nastává konec světa. Konečně totiž může ukázat majiteli, jak užitečný dokáže být. Reg, spisovatel s arachnofobií a posedlostí pro fotbal, plánuje vyčkat blížícího se konce světa ve svém bytě a sledovat záznamy slavných fotbalových bitev. Pouliční nepokoje za okny ho nevzrušují. Ale když u schodů před domem spatří opuštěného chlapce, v Regovi se cosi pohne a spolu s Linekerem vyrazí ven zachránit nejen vyděšeného kluka, ale i je samotné…

Annalee Newitzová – Autonomie
Nakladatelství Host
Datum vydání: 8. 4. 2019

Jak můžeme dosáhnout svobody ve světě, kde je možné vlastnit vše?
Země, rok 2144. Vědkyně a léková pirátka Jack je něco jako farmaceutický Robin Hood s ponorkou. Nelegálně kopíruje patentované léky a dodává je těm, kteří si je jinak nemohou dovolit. Její poslední lékové hacknutí však způsobilo velké problémy — lidé podléhají závislosti na práci, množí se nebezpečné situace a přibývají mrtví.
Jack je pronásledována velmi nezvyklou dvojicí: agentem Federace Eliaszem a jeho robotickým parťákem Paladinem. Ti se společně snaží vypátrat její úkryt a přitom mezi nimi vzniká mimořádně silná vazba, které ani jeden z nich úplně nerozumí.
Základem všeho je jedna klíčová otázka: Lze ve společnosti, kde může být vlastněno všechno včetně lidí, dosáhnout svobody?

Trailer ke knize Autonomie

Další tituly vycházející tento měsíc

 • Neal Shusterman – Smrtka (2): Nimbus (Yoli)
 • Amie Kaufmanová, Jay Kristoff – Illuminae (3): Obsidio (CooBoo)
 • Marie Lu – Warcross (2): Divoká karta (CooBoo)

  

Tak do jakých knih se pustíte tento měsíc? Pokud se chystáte na Svět knihy tak jako já, rozhodně by vám neměl uniknout titul Zmizení Sáry Lindertové, vítězná kniha literární soutěže Hvězda inkoustu, protože právě ona bude v rámci Světa knihy pokřtěna. Máte už vůbec nějaké plány ohledně Světa knihy?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz