Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • NOVINKY | Vykročení do nového roku s tou správnou knihou

NOVINKY | Vykročení do nového roku s tou správnou knihou

Knižní novinky leden 2022

Už netrpělivě vyhlížíte, co si pro nás nakladatelství připravila pro nový rok? Pojďte nakouknout na knižní novinky, které se pomalu ale jistě objevují na pultech našich oblíbených knihkupectví.


Sci-fi

Tereza Kadečková - O dracích a SedmiTereza Kadečková – O dracích a Sedmi
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: leden 2022

O dracích a Sedmi je fantastika, více sklouzává do cyberpunku a otírá se o sci-fi. V téhle zemi mají města dvě patra, nahoře žijí ti majetní, dole doslova spodina společnosti. Ale vlastně nikomu není ani tak zle – protože berou léky. Zázrak vyléčí úplně všechno a je dokonalou prevencí. Jenže vám taky zničí imunitní systém, takže jak ti nahoře, tak ti dole, jsou na něm závislí.
Když Zázrak dojde… a o tom je ten příběh. Jak se spodina vypořádá s tím, že vrchnost si léky schraňuje všechny pro sebe.

Hank Green - Nádherně pošetilá snahaHank Green – Nádherně pošetilá snaha
Série: Carlové (2)
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 26.1.2022

V pokračování knihy Naprosto pozoruhodná věc se znovu setkáváme s hrdiny z prvního dílu – Andy po April převzal štafetu hvězdy sociálních sítí, Miranda se vrátila ke svému výzkumu na Berkeley a Peter Petrawicki vybudoval nový technologický start-up, se kterým se chystá dobýt svět. Jen Maya několik měsíců po Aprilině zmizení dál truchlí a nedokáže se smířit s tím, že by měla být April skutečně mrtvá. Nakonec se rozhodne, že se ji navzdory všemu a všem vydá hledat.
Na pozadí těchto příběhů sledujeme svět, který se po odchodu Carlů zmítá v chaosu, ekonomické recesi a společenské krizi – svět, který se nezadržitelně řítí do záhuby. Naši hrdinové mají poslední šanci tuto dystopii zvrátit a zachránit lidstvo před zničením.

Vilma Kadlečková - Mycelium: Led pod kůžíVilma Kadlečková – Led pod kůží
Série: Mycelium (2)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 31.1.2022
Knižní série vychází nově v pevné vazbě

Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?!

Mohlo by vás také zajímat

Cavan Scott - Star Wars: Vrcholná Republika: Sílící bouřeCavan Scott – Vrcholná Republika: Sílící bouře
Série: Star Wars
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 20.1.2022

Hrdinové z éry vrcholné Republiky se vracejí, aby čelili obávanému nepříteli v pokračování dramatických událostí z příběhu Světlo rytířů Jedi. Po velké katastrofě v hyperprostoru a hrdinství Jediů Republika začíná znovu růst a přivádí další světy pod společný prapor. Duch jednoty se pod vedením kancléřky Liny Soh šíří do galaxie a Jediové na nově otevřené stanici Maják Hvězdosvit jsou jeho předvojem. Na oslavu kancléřka plánuje republikový veletrh, výkladní skříň možností rozšiřující se mírumilovné Republiky. Stellan Gios, Bell Zettifar, Elzar Mann a další Jediové navštíví veletrh jako vyslanci harmonie. Ale kromě očí galaxie se k této události obrací i zuřivost Nihilů. Jejich vůdce, Marchion Ro, má v úmyslu tuto jednotu zničit. Na slavnost dopadne jeho bouře a rozsévá chaos a pomstu. Zatímco se Jediové ze všech sil snaží zastavit krveprolití a řádící Nihily, musejí čelit skutečné hrůze, kterou jejich nepřítel plánuje rozpoutat po celé galaxii – takové, před níž je nemůže zaštítit ani Síla.

Ukázka z knihy Mycelium: Led pod kůží

Přečtěte si prvních 15 stran z knihy Led pod kůží (PDF)

Dále vychází

  • Kolektiv autorů – Marvel Avengers: Příběhy superhrdinů (Egmont)
  • Kolektiv autorů – Marvel Spider-Man: Spider-Manův příběh (Egmont)

Fantasy

Lynette Noniová - Královna rebelů: RanhojičkaLynette Noniová – Ranhojička
Série: Královna rebelů (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 27.1.2022

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série.
Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo. Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné. Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren – nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…

Adrienne Youngová - Fable: Mezi zlodějiAdrienne Youngová – Mezi zloději
Série: Fable (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 18.1.2022

Obstojí mladá dívka ve světě, kde se hraje podle mužských pravidel? Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její máma zemře v bouři a vlastní otec ji bez jediného slova vysvětlení vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí předala matka. Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku? Pokud se jí to má podařit, bude muset odolat nejen útokům dravých konkurentů, ale také přežít nevyzpytatelné bouře, které bičují Úžiny…

Jeff VanderMeer - KuňkadleníJeff VanderMeer – Kuňkadlení
Série: Prapodivné potíže (1)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 31.1.2022

Čerstvě osiřelý šestnáctiletý mladík zdědí panské sídlo po svém podivínském dědečkovi. Spolu s domem však musí přijmout i povinnost, že pořídí soupis nepřeberných kuriózních sbírek, jež jeho předek nashromáždil v rozlehlých sklepeních. Jonathan si přizve na pomoc dva spolužáky a srdnatě se pustí do díla. Záhy však zjistí, že šlo jen o záminku, jež ho má dovést k jeho pravému poslání – a tím není nic menšího než ochránit náš svět před vpádem černé magie. Ta se totiž zhoubně šíří alternativním univerzem, do nějž vedou jedny ze dveří ukrytých v podzemí. Ve světě jménem Aurora je všechno vzhůru nohama, historické události i postavy se v něm bláznivě pomíchaly, Alt-Evropu drancuje okultistický diktátor Aleister Crowley a jeho moc stále sílí…

Roger Zelazny - Země změnRoger Zelazny – Země změn
Série: Prokletý Dilvish (2)
Nakladatelství: Straky na vrbě
Datum vydání: 18.1.2022

Sedmi mužům se kolem zápěstí černaly okovy, od nichž vedly řetězy. Ty byly každý zvlášť přikované k úchytům zapuštěným do vlhkých zdí kamenné kobky. Ve výklenku vpravo od vchodu skomírala jediná olejová lampa. Na vysokých stěnách tu a tam visely další páry řetězů zakončených prázdnými železy. Špinavou podlahu pokrývala páchnoucí sláma. Všichni přítomní byli zarostlí, nemytí a otrhaní. Bledé tváře jim hyzdily hluboké vrásky a oči upírali ke vchodu…
Uchvátil vás Prokletý Dilvish? Chcete vědět, kdo je doopravdy Black? Zajímají vás osudy temného čaroděje Jeleraka? Přečtěte si další břitkou fantasy z pera Rogera Zelaznyho, tvůrce jediného pravého světa – Amberu! Čeká na vás Země změn…

Ukázka z knihy Fable: Mezi zloději

Dále vychází

  • Leigh Bardugo – Šest vran (1): Šest vran (Fragment)
  • Leigh Bardugo – Šest vran (2): Prohnilé město (Fragment)
  • Jan Hamouz – Ptačí srdce (2): Třetí ucho (Host)

Mohlo by vás také zajímat


Jak hodnotíte knižní novinky pro start letošního roku? Zaujal vás některý z titulů? A dáte přednost raději českým nebo zahraničním spisovatelům? Jedno začíná být ovšem jisté, série Mycelium letos konečně vyjde v kompletním vydání a ještě k tomu nově v pevné vazbě, tak kdo se těší?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz