Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Goodreads Choice Awards 2021 (1) | Nejlepší knihy pro děti a mláděž

Goodreads Choice Awards 2021 (1) | Nejlepší knihy pro děti a mláděž

Goodreads Choice Awards 2021 pro děti a mláděž

Rok se s rokem sešel a je tu další výběr toho nejlepšího čtení z celosvětového hlasování všech čtenářů na portále Goodreads. Z nejlepších knih pro děti a mládež jsem vám udělala výběr těch, které si již nyní můžete užít v češtině, případně ve slovenštině. Tak pojďte nakouknout, co parádního u nás vychází!


Victoria Schwab - Bridge of SoulsVictoria Schwab – Cassidy Blake (3): Bridge of Souls
Ačkoliv třetí díl této série ještě není ve vydavatelském plánu, nakladatelství #booklab se již této série chopilo a níže můžete vidět medailonek k druhému dílu.

Victoria Schwab – Tunel kostí
Série: Cassidy Blake (2)
Nakladatelství: #booklab

Královna hrůzostrašných příběhů Victoria Schwabová přináší další napínavou zápletku, která zaručeně nadchne všechny milovníky fantasy.
I v druhém dílu série lovkyni duchů Cassidy Blakeovou pronásledují problémy… a to ještě víc než obvykle. Cass se svými rodiči (a samozřejmě i nejlepším kamarádem, duchem Jacobem) tentokrát zamíří do Paříže, kde Blakeovi natáčí další díly pořadu o nejstrašidelnějších místech světa. Bylo by fajn jíst jeden croissant za druhým a užívat si výhled z Eiffelovky, kdyby v podzemních katakombách nečíhalo děsivé nebezpečí. Když Cass omylem probudí mocného poltergeista, zjistí, že to není žádný obyčejný duch a zbavit se ho bude možná nad její síly, pokud včas nevymyslí, jak na něj. A času je zoufale málo…
Vydejte se s Cass do světa duchů, přízraků a zjevení a odhalte tajemná zákoutí světů, o kterých jste neměli ani tušení.

B. B. Alston - Amari a Noční bratřiB. B. Alston – Amari a Noční bratři
Série: Supernatural Investigations (1)
Nakladatelství: Jota

Epické dobrodružství vynalézavé hrdinky s nelegální magickou schopností. Vydejte se s Amari na stáž Úřadu pro nadpřirozené záležitosti pátrat po jejím bratrovi Quintonovi, nejlegendárnějším tajném agentovi všech dob… Objevte nadpřirozený svět plný kouzel, zkoušek, nebezpečí, dobrodružství, všelijakých tajemných udělátek a bytostí, které vás překvapí.
Amari Petersová je obyčejná dvanáctiletá holka, která žije se svou maminkou v chudé čtvrti. Jenže poslední dobou to doma vůbec nemá lehké. Její bratr Quinton, ten nejchytřejší a nejstatečnější člověk, jakého zná, totiž před půl rokem beze stopy zmizel a nikdo neví, kde může být.
Jenže potom Amari doma ve skříni najde podivný kufřík a v něm pozvánku na letní tábor na jakémsi záhadném Úřadě pro nadpřirozené záležitosti, kam ji posílá právě její zmizelý bratr. Amari vůbec netuší, co je to za místo, ale je si jistá, že odpověď na to, co se s Quintonem stalo, se musí skrývat právě tam.
A tak se Amari vydává do nadpřirozeného světa, kde ji čekají strašidla, sněžní muži, tajemní agenti a nová kamarádka drakodlačice, ale také náročné zkoušky, tajemné věštby a souboj s nejmocnějším čarodějem, jaký kdy žil… Dokáže Amari najít svého bratra a zachránit nadpřirozený svět?
Opravdu nápaditý a třaskavý start nové vzrušující série, kterou bude stát za to sledovat!

Leigh Bardugo - Vláda vlkůLeigh Bardugo – Vláda vlků
Série: Nikolaj Lantsov (2)
Nakladatelství: Fragment

Některá srdce bijí silněji než ostatní. Závěrečný díl série Zjizvený král.
Mohutná fjerdská armáda se připravuje na tažení do Ravky. Aby král Nikolaj Lantsov dokázal nepřátelské šiky porazit, musí zapojit veškerou svou vynalézavost, šarm i svého vnitřního démona. Přesto se neobejde bez pomoci ostatních: Zoja i Nina stojí při něm a jsou odhodlány zachránit svou zemi za každou cenu. Král, generálka a agentka musejí v nekonečné temnotě najít cestu vedoucí k budoucnosti – jinak zanikne všechno, na čem jim kdy záleželo.

Cassandra Clare - Železné putoCassandra Clare – Železné pouto
Série: Posledná hodina (2)
Nakladatelství: #booklab
Plánované vydání: 2022
Poznámka pod čarou: Kniha doposud vyšla ve slovenském jazyce u nakladatelství Slovart, pro české vydání si musíte počkat do následujícího roku.

Druhý diel novej série zo sveta Tieňolovcov, ktorej výnimoční hrdinovia si získali srdcia čitateľov na celom svete!
Na prvý pohľad sa zdá, že Cordelia Carstairsová má všetko, po čom kedy túžila. Je zasnúbená s Jamesom Herondaleom, do ktorého je od detstva zaľúbená. Naplno sa ponorila do nového života v Londýne so svojou najlepšou priateľkou Lucie Herondaleovou a s Jamesovými sympatickými kamarátmi z Veselej zbojníckej družiny. Čoskoro sa znova stretne s milovaným otcom. A patrí jej Cortana, legendárny meč hrdinov. Realita je však oveľa pochmúrnejšia. Jamesove a Cordeliino manželstvo je lož, ktorá má zachrániť Cordelii povesť. James je zaľúbený do záhadnej Grace Blackthornovej, ktorej brat Jesse zomrel pred mnohými rokmi pri hroznej nehode. Cortana Cordeliu páli v rukách vždy, keď sa jej dotkne. Cordeliin otec je zatrpknutý a nahnevaný. A na londýnskych Tieňolovcov útočí sériový vrah, ktorý vraždí pod rúškom tmy…

Rainbow Rowell - Any Way the Wind BlowsRainbow Rowell – Simon Snow (3): Any Way the Wind Blows
Série aktuálně vychází u nakladatelství Yoli, kde doposud vyšly dva díly a snad se dočkáme vydání i dalšího. Níže můžete načíst medailonek druhého dílu ze série Simon Snow.

Rainbow Rowell – Nezdárný syn
Série: Simon Snow (2)
Nakladatelství: Yoli

Baz a Simon si mysleli, že vítězství nad Zlořádem Pletichou všechno spraví. Že to spraví láska… Jenže brát tohle vítězství jako konec byla chyba. Žádný konec není. Dějou se zlé věci, pak se přestanou dít, ale v hlavě dělají lidem paseku dál. Když Baz, Simon a Penny odjedou na prázdniny do Ameriky, doufají, že změna prostředí jim prospěje. Penny se setká se svým klukem, Simon se projede kabrioletem po nekonečné dálnici a Baz, ten chce jen vidět Simona znovu šťastného a neshořet na tom zatraceném slunci. A možná při tom i všichni zachrání Agátu, která už je zřejmě zase v nesnázích. Jenomže Amerika je jiný svět a Simon už není nejmocnější kouzelník světa mágů. Vlastně je jen obyčejný člověk (ano, s křídly a ocasem, ale stejně). Záchranná výprava se tak rychle může proměnit v boj o holý život. Co lepšího se ale dá o prázdninách dělat, když jste Simon Snow?

Holly Black - Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhyHolly Black – Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy
Série: Krutý princ (3,5)
Nakladatelství: CooBoo

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem.
V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.

Sabaa Tahir - Nebe po bouřiSabaa Tahir – Nebe po bouři
Série: Jiskra v popelu (4)
Nakladatelství: Host

Dlouho očekávaný závěr bestsellerové tetralogie Jiskra v popelu
Po staletí uvěznění džinové útočí a zanechávají po sobě krvavou spoušť ve městech i vesnicích. Pro Temnonoše je však pomsta na lidských nepřátelích pouhým začátkem.
Po džinově boku stojí velitelka Keris Veturie, která se prohlásila za císařovnu a požaduje hlavy všech, kdo se její vládě vzpouzejí. Na předních místech tohoto seznamu samozřejmě figuruje Krkavec — Helena Aquilla — a její zbývající příbuzní.
Laia ze Serry je odhodlaná zastavit blížící se apokalypsu, a veškerou energii proto napře ke zničení Temnonoše. Přitom však probudí starobylou sílu, která ji může dovést k vítězství, nebo také k nepředstavitelné zkáze.
Hluboko v Místě čekání se Strážce duší usilovně snaží zapomenout na život a na lásku, které opustil To by však znamenalo přehlížet hory mrtvých, které za sebou nechává Temnonoš a jeho džinové. Aby Strážce duší dodržel svou přísahu, musí vyhlédnout za hranice své říše a ujmout poslání, jež může zachránit — ale také zničit — všechno, co dosud poznal.

Adrienne Young - NamesakeAdrienne Young – Fable (2): Namesake
Ačkoliv u nás tato série ještě nevychází, již nyní připravuje nakladatelství Fragment vydání prvního dílu na začátek následujícího roku. Viz níže.

Adrienne Young – Mezi zloději
Série: Fable (1)
Nakladatelství: Fragment
Plánované vydání: 20.1.2022


Obstojí mladá dívka ve světě, kde se hraje podle mužských pravidel?
Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její matka zemře v bouři a vlastní otec ji vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí dívka začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí matka předala. Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku?
Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její máma zemře v bouři a vlastní otec ji bez jediného slova vysvětlení vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí předala matka.
Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku? Pokud se jí to má podařit, bude muset odolat nejen útokům dravých konkurentů, ale také přežít nevyzpytatelné bouře, které bičují Úžiny…

Victoria Aveyard - Zachráň svet alebo ho navždy pochovajVictoria Aveyard – Zachráň svet alebo ho navždy pochovaj
Série: Ničiteľ ríše (1)
Nakladatelství: Motýľ
Poznámka pod čarou: Kniha v češtině doposud nevyšla, ale můžete si ji užít ve slovenštině.

Zvláštna temnota začína rásť v Allwarde.
Corayne an-Amarat, ukrytá vo svojom malom mestečku na okraji mora, to sama cíti. Za chvíľu ale zistí pravdu: Je poslednou z pradávnej línie a je jedinou, ktorá môže zachrániť svet pred jeho zničením. No nebude v tom sama. Keď sa na mesto spustí temnota, spojí sa s jedinečnou skupinou, ktorú tvoria:
Šľachtic, ktorý si musí vybrať medzi domovom a cťou
Nesmrteľník, ktorý chce pomstiť porušenie sľubu
Vrah, vyhnanec, ktorý baží po krvi
Pradávna čarodejnica, ktorej hádanky ukrývajú zlovestný podtón
Kováč s tajomnou minulosťou
Nájomný vrah, ktorý si potrebuje vyrovnať účty
Všetci sa spoja proti krutému nepriateľovi, ktorý je neporaziteľný a je odhodlaný zničiť všetky kráľovstvá.

Shelby Mahurin - Bohové a monstraShelby Mahurin – Bohové a monstra
Série: Holubice a had (3)
Nakladatelství: CooBoo

Láska, která bude planout navěky! Třetí a závěrečný díl populární fantasy romance.
Zlo si vždycky hledá cestu. My mu ji jen nesmíme ukázat.
Lou strávila celý svůj život na útěku. A teď poté, co jí Morgane zasadila drtivý úder, přišel čas získat zpátky to, co jí právoplatně patří.
Ale tohle už není Lou, kterou její přátelé znali. Tohle už není Lou, která si získala chasseurovo srdce. Temnota ji pohltila a tentokrát bude potřeba víc než jen láska, aby ji z jejích spárů získali zpět.
A zatímco Lou bojuje se svými démony a čarodějnice, chasseuři a duchové země se připravují na závěrečnou bitvu, Reid čelí příšerné volbě: zničující oběť, nebo smrt všech, kteří jsou mu drazí?
Milenci, kterým hvězdy nepřáli, svedeni k sobě osudem či prozřetelností, životem i smrtí, bohy nebo možná monstry. Tohle všechno skončí v plamenech.

Lexi Ryan - Prázdné slibyLexi Ryan – Prázdné sliby
Série: Prázdné sliby (1)
Nakladatelství: CooBoo

Brie víly nenávidí a odmítá s nimi mít cokoli společného, i kdyby to mělo znamenat, že bude hladovět a žít na ulici. Ale když je její sestra prodána sadistickému králi dvora temných víl, aby tak splatila dluh, udělá Brie cokoli, aby ji získala zpátky. Klidně uzavře dohodu s králem samotným: ukradne pro něj tři kouzelné předměty ze Světlého dvora.
Získat přístup mezi světlé víly, to se však snadněji řekne, než udělá. Brie má jedinou možnost: bude předstírat, že je potenciální nevěstou prince Ronana. Brzy se do něj však doopravdy zamiluje. Je ale odhodlaná nenechat se rozptylovat tím, co jí říká srdce, a přijme pomoc od skupinky odpadlíků z řad temných víl, kteří mají vlastní tajné cíle. Brie tak začne trávit spoustu času s jejich záhadným vůdcem Finnem… odolávat jeho svůdnému šarmu není o nic snadnější.
Brie je teď chycena mezi dvěma nebezpečnými dvory a musí se rozhodnout, komu věnovat svou věrnost a své srdce. Zvolí si správně?

Brigid Kemmerer - A Vow So Bold and DeadlyBrigid Kemmerer – Cursebreakers (3): A Vow So Bold and Deadly
Ačkoliv tento díl série Temné a osamělé prokletí u nás ještě nevyšel, série již vychází pod křídly nakladatelství CooBoo, tak doufejme, že se od nich dočkáme českého překladu i tohoto dílu. Níže si můžete přečíst medailonek k druhému dílu.

Statečné a zlomené srdce
kniha od: Brigid Kemmerer
Série: Temné a osamělé prokletí (2)
Nakladatelství: CooBoo

Kletba byla zlomena, ale princ Rhen čelí ještě temnějším problémům. Povídá se, že není opravdovým dědicem. Ačkoli má Rhen po boku Harper, jeho strážce Grey není nikde k nalezení a zůstalo po něm více otázek než odpovědí. Od doby, co Grey porazil Lilith, je na útěku. Netouží zpochybňovat Rhenův nárok na trůn – dokud Karis Luran nezačne hrozit, že se Uhlíkova zmocní silou. Její vlastní dcera Lia Mara s matčiným plánem nesouhlasí, ale dokáže přesvědčit Greye, aby se Rhenovi pro dobro království postavil?


Tak která kniha si vás získala? Máte některou ze zmiňovaných sérií rozečtenou či dokonce to nejlepší už přečteno nebo se pro vás seznam stal inspirací pro nové knižní přírůstky do knihovničky? Pro více tipů nezapomeňte nahlédnout do dalších knižních topů v žánru fantasy a sci-fi oceněných v Goodreads Choice Awards 2021.

  

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz