Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky: březen 2017

Image

Co pro nás připravil měsíc březen na knižních pultech? Ať už máte rádi fantastiku, možná holdujete čtení pro mládež či máte rádi napětí, to vše vás v nových knihách čeká.

Golden Christie – Kacířství

Série: Assassin’s Creed 9
Žánr: Sci-fi
Datum vydání: 1. 3. 2017

Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup. Jenže Simon je rovněž neukojitelně zvědavý a fascinovaný představou, že by historické dění zažil na vlastní kůži, prostřednictvím svého předka, Gabriela Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Když se zúčastní pilotního projektu nově vytvořeného Animu, odhalí Simon něco, na co nebyl připraven: Jak hluboko do minulosti konflikt mezi templáři a asasíny vlastně sahá. A co všechno je Gabriel ochotný udělat pro ženu, kterou miluje a které si hluboce váží. A přijde také na nejnebezpečnější pravdu ze všech: Kdo je kacíř… a kdo skutečný věřící.

Goodreads: 4.11/5

Nepřehlédněte
RECENZE FILMU: Assassin‘s Creed

Jakub Hrdoun – V pavoučí síti

Žánr: Dystopická fantasy, young adult
Datum vydání: 6. 3. 2017

Tobiáš už má dost života v bídě. Když dostane nabídku, která by mu pomohla leccos změnit, přijme ji. Stane se členem rozsáhlé zlodějské organizace, která okrádá Královský lom – zdroj bohatství a blahobytu pro hrstku vyvolených.

Práce pro organizaci má však i stinné stránky. Stávají se nehody, které spolu zdánlivě nesouvisí. Tobiáš však přijde na to, že je tomu právě naopak. Nebezpečné pátrání ho přivede na stopu temného spolku, který sužuje celé město a má na svědomí bezpráví a bídu…

Ukázka

Tobiáš se rozhlédl po ulici.
Nikde neviděl nikoho podezřelého. Hodlal se městem pohybovat po těch nejlidnatějších ulicích. Nervózně nahmatal dýku, kterou měl zastrčenou pod opaskem.
Není to zrovna nejpříjemnější pocit, mít na krku nájemného vraha, pomyslel si a zavřel dveře.
Právě doma nastražil několik pastí, díky kterým by měl dopředu vědět, jestli na něho Yjo číhá uvnitř. Těžko říct, jestli to k něčemu bude, ale za pokus to stálo.
Nejvíc Tobiáše vyvádělo z míry to, že netušil, jak se ho Yjo pokusí odstranit. Existovaly desítky způsobů, kterého ho napadaly, ale bál se že právě ten, na který se Yjo chystá, mu nějak unikl.

J. K. Rowlingová – Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénář

Žánr: Fantasy
Datum vydání: 13. 3. 2017

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Goodreads: 4.44/5

Ukázka

 

Eugen Ovidiu Chirovici – Kniha zrcadel

Žánr: Krimi
Datum vydání: 16. 3. 2017

Literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis s názvem Kniha zrcadel a je z něj nadšený. Autor knihy Richard Flynn popisuje svá studia na Princetonské univerzitě koncem osmdesátých let a svůj vztah se studentkou psychologie Laurou, chráněnkou slavného profesora Josepha Wiedera. Jedné noci těsně před Vánoci roku 1987 byl Wieder ve svém domě brutálně zavražděn, avšak policie jeho smrt nikdy neobjasnila.

Peter Katz je přesvědčen o tom, že kompletní rukopis odhalí, kdo čin před pětadvaceti lety spáchal. Jenže chybí konec! Katz začne po autorovi a zbytku rukopisu pátrat, ale zjistí, že Flynn umírá v nemocnici a rukopis není k nalezení. Přesto chce vraždě přijít na kloub, a proto případ předá svému kamarádovi, investigativnímu novináři Johnu Kellerovi, aby se pokusil tehdejší události rekonstruovat.

Ukázka

Ten rukopis ke mně dorazil v lednu, kdy se všichni v agentuře ještě vzpamatovávali z povánoční kocoviny.
Zprávě se podařilo nezapadnout do spamu a objevit se v doručené poště, kde se zařadila mezi desítky dalších nevyřízených mailů. Dopis, který jsem přelétl očima, mě zaujal, a tak jsem si ho i s přiloženou ukázkou rukopisu vytiskl a celý štos jsem zastrčil do zásuvky psacího stolu. Pracoval jsem zrovna na nějaké smlouvě, takže jsem si na text až do konce měsíce nevzpomněl. Objevil jsem ho teprve o prodlouženém víkendu kolem svátku Martina Luthera Kinga v hromadě rukopisů, které jsme během volna hodlal přečíst.

Natalja Ščerba – Srdce času

Série: Časodějové 2
Žánr: Fantasy, young adult
Datum vydání: 23. 3. 2017

Dva světy – Ostala a Eflara se nezadržitelně přibližují k sobě. Časovou propast mezi nimi může zvětšit jen legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a ostatní klíčníci se proto vydávají na místo, kde tajemná květina roste, a společně čekají, až rozkvete.
Mezi klíčníky však propuká nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor – nepřítel hodinářů, nečekaně souhlasí, že jim pomůže uskutečnit jejich plány. Má však své vlastní zájmy, které si nechává pro sebe.
Dokáže přátelství a láska pomoct klíčníkům, aby se spojili a zachránili Elfaru? Ochrání Vasilisu před strašlivou kletbou, kterou na ni uvalil Černoklíč?

Goodreads: 4.16/5

Ukázka

Nakonec to Vasilisa nevydržela.
„A proč nebydlíš v hlavní věži?“
„Protože ještě nejsem blázen,“ usmála se Zachara. „Hlavní věž je předurčená k časodějnictví, přebývá v ní ten nejsilnější duch času. Ráno můžeš jít po schodech dolů, aby sis vyčistila zuby, a ve chvilce nepozornosti se najednou ocitneš v patnáctém století, protože ses dostala do silného časového proudu. Astragor tě samozřejmě zachrání, ale do té doby můžeš zažít pěkný horor! Třeba Roka, když byl asi v našem věku, to jednou zaneslo na nějaké královské náměstí v době poprav. Zničehonic se objevil na popravišti ve svém obvyklém černém obleku a všichni jej považovali za ďáblova syna!“

Nepřehlédněte
RECENZE KNIHY: Časodějové 1: Klíč k času

Joelle Charbonneau – Stačí jen chtít

Žánr: Thriller, young adult
Datum vydání: 23. 3. 2017

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní.
Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí.
Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti.
Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město?

Goodreads: 3.75/5

Ukázka

VÁŠ POŽADAVEK BYL ZPRACOVÁN.
NOVÁ LEDVINA PRO BRATRA ČEKÁ NA VYŘÍZENÍ,
Nic víc, Žádný prostor pro komentáře. Žádné kousavé poznámky. Ale počkat. Dole v rohu se objevila hvězdička spolu s textem, který jsem tam předtím neviděla.
* VÁŠ PROFIL JE MOMENTÁLNĚ SKRYT PŘED OSTATNÍMI UŽIVATELI.
Takže nikdo neuvidí, o co jsem požádala.
Proč? Přešla jsem ze svého profilu na profil jiného člena požadujícího nové lyže. Stránka se mi okamžitě zobrazila. Celý anonymní profil i s velkým personalizovaným pozadím v podobě velkého žlutého smajlíka. U jeho požadavku svítil stav Čeká na vyřízení. Žádná hvězdička dole v rohu.

Peternelle van Arsdale – Bestie je zvíře

Žánr: Fantasy, young adult

Jako dítě se Alys rýmovačkám o Bestii smála a strach, který vyvolávaly příběhy o čarodějnicích, ji mrazil jen příjemně. Pak ale jednoho dne přišly. Ty dvě. A s celou vesnicí a dosavadním bezstarostným životem byl konec. Spolu s ostatními dětmi prchá Alys do sousedního Defaidu, kde ji čeká těžké dospívání ve světě svázaném neúprosnými pravidly. Defaid i jeho okolí zachvacuje panika před tím, co má prý na svědomí tajemná Bestie. Jenže utrpení, které si lidé dokážou působit navzájem, si s tím nadpřirozeným v ničem nezadá. A Alys navíc cítí, že má k hvozdu a Bestii podivně blízko…

Goodreads: 3.71/5

Heitz Markus – Oneiros

Žánr: Thriller, horor

V Lipsku střeží majitel pohřebního ústavu strašlivé tajemství, v Minsku provádí bezohledná vědkyně smrtící experimenty, v Paříži narazí airbus do letištního terminálu… Vyšetřování neštěstí začíná okamžitě – výsledky jsou ovšem záhadné. Všichni cestující byli mrtví už předtím, než letadlo zasáhlo budovu. Co policie ale nezjistí, je skutečnost, že existuje jeden přeživší – muž, jenž v sobě nosí vražednou kletbu… Konstantin Korff, majitel pohřebního ústavu z Lipska, přichází tomuto pasažérovi rychle na stopu, stejně jako vědkyně z Minsku – neboť tito tři lidé v sobě nosí stejnou kletbu. Kletbu, která z nich činí hrozbu pro každého v jejich okolí.

Goodreads: 3.85/5

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz