Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Ostravský knižní veletrh 2017

Image

Jako každý rok i letos jsme se dočkali 3.-5. března malého knižního veletrhu na Černé louce, který byl spojen s veletrhem svatebním a dovolenkovým.

I zde zasáhly vyšší síly a nástup EET nakonec opozdil začátek veletrhu. Když se ale konečně otevřela pokladna, návštěvníci brzy mizeli směrem jednotlivých veletrhů za jedno vstupné. Já samozřejmě zamířila na ten knižní, kde mne už od 10 hodin lákala beseda.

 

Letos byl veletrh na stánky s nakladateli chudší. Mé oblíbené nakladatelství Fantom Print jsem bohužel nenašla, tak doufejme, že je to jen letošní dočasná situace a další rok se s nimi potkáme znovu. Pro mne příjemnou informací bylo, že by se následující rok mělo objevit i nakladatelství Epocha se svým stánkem.

Toto nakladatelství nedávno vydalo Josefovi Pecinovskému druhý díl Arestonu – Útěk z Arestonu. A právě s touto knižní sérií pan Pecinovský na veletrhu vystoupil formou besedy. Díky opoždění u pokladny se nakonec beseda posunula o čtvrt hodiny a o to více se bohužel ukrátil její čas. Areston byl ovšem posluchačům lákavě představen, rozebrány originální nápady autora, komplexnost tohoto vězeňského světa a jeho fungování.

 

Po několika dotazech jsme ovšem byli zastaveni časem kvůli programu, a tak jsem si šla blíže prozkoumat veletrh. Pouze s Arestonem v batohu a milými zážitky jsem ovšem neodcházela. Zastavila jsem se ještě u stánku Knižního vesmíru, kde jsem se nakoupila spoustu knižních drobností a -neočekávaně- další knížku. Tento stánek se snažil návštěvníkům vynahradit nepřítomnost Fantom Printu, a tak měli nějakou fantastiku a knihy dalších žánrů u sebe.

Za mne nakonec příjemně strávené dopoledne, které většinou končím ještě na dovolenkovým veletrhu, kde si koupím klobásu a sýr – ta vůně se totiž vždy táhne všude a neodoláte.

 

Tak třeba se mezi knihami na ostravském veletrhu setkáme opět za rok. Je sice maličký, ale o to blíže jste ke svým oblíbeným vydavatelům.

Podělte se o článek s přáteli

4 Komentáře
 • Kája napsal:

  Přestože bydlím u Ostravy, na knižním veletrhu jsem tam byla později než na Světě knihy v Praze. V Ostravě to není zdaleka tak velkolepá událost, takže jsem byla dost zklamaná. Více mě zaujala svatební výstava. :D

  • Dragell napsal:

   V Ostravě je to malinké, s Prahou se to vůbec nedá srovnávat, ale pokud bydlíš poblíž Ostravy, tak je to fajn příležitost kouknout se po nových knihách a případně autorských besedách :)

 • Veru napsal:

  Pro mne letošní ročník velkým zklamáním. Nevynechala jsem zatím ani jediný ročník, ale …stánků velice málo, chyběl Fantom Print, Host, což mě velmi mrzelo, knih po skromnu, spíše jsme narazili na všelijaké blbiny, které ani s knížkami nesouvisí. Jediný stánek, který mne zaujal byl Knižní vesmír, kde jsem si s radostí koupila dvě knihy. Znala jsem jejich e-shop ještě před tím a tak mě jejich přítomnost velice potěšila. Doufám, že příští rok to bude lepší, protože to, co bylo letos …achich ouvej.

  • Dragell napsal:

   Také jsem občas byla zaražená, co všechno dokázali na knižní festival procpat. Já jsem byla mile překvapená tou besedou, většinou tam v programu nemůžu nic objevit, a tak jdu alespoň po knihách. Ale jinak další rok, co se stánků týče, by měla nějaká nakladatelství přibýt, tak snad další ročník příjemně překvapí :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz