Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Logan: Wolverine

Image

Logan i jeho svět stárne a tak chce svůj život v poklidu dožít bez dalších šarvátek. Osud se ovšem rozhodne, že si pro něj připraví něco jiného, než po čem stárnoucí mutant touží.

Příběh

Už je to 25 let, kdy se narodil poslední mutant a díky několika událostem ti zbylí pomalu vymírají. Wolverine se snaží živit jako taxikář a přitom se stará o Charlese Xaviera. Ten je vážně nemocný a díky jeho mutaci jsou jeho záchvaty nebezpečné nejen pro něj, ale především pro jeho okolí.

Jenže tento strnulý život v ústraní v honbě za penězi a léky se má brzy změnit. Wolverina totiž kontaktuje žena, která potřebuje pomoc pro její dceru a nikdo jiný není prý vhodnější než on. Jenže jak se později ukáže, o malou Lauru má zájem mnoho nebezpečných lidí a ona právě teď stojí na prahu jeho skrýše.

 

Můj pohled

Jestli čekáte další pokračování ve stylu X-menů, budete překvapeni. Film nabírá temnějšího rázu a my sledujeme poslední zbytky našich dřívějších hrdinů, kteří se snaží na stará kolena přežívat, jak se dá. Jejich sláva a dobré časy jsou ty tam.

Charles je chatrný stařík, který chvílemi o sobě neví a dokáže nadělat kolem sebe pěkný nepořádek. I na Wolverina se dostalo a jeho regenerační schopnosti najednou nejsou, co bývaly. Jakoby svět pro mutanty definitivně končil, protože už je prostě nepotkáváme na ulicích.

 

První část filmu nás nějakou dobu seznamuje s aktuální situací, ale akce se dočkáme. Bude jí opravdu nemálo, drápy rozpářou nepočítaně lidí a té krve bude opravdu přemíru. Jakoby zestárnul nejen Logan, ale i celý film se nese v duchu příběhu pro dospělé.

Ačkoliv je postava Wolverina ve filmu dominantní, přesto (nebo díky jeho stárnoucí postavě) místy na sebe strhuje pozornost mladá dívenka Laura. Celý film protíná hned několik jejích epických výstupů, kdy se nebojí se svojí vyřídilkou postavit i samotnému Loganovi, jen aby dosáhla svého. Škoda jen, že se jí nedostává více prostoru.

Závěrečné hodnocení

Zatajený dech, smích a (možná) slzy. Film má sice pomalý nástup, ale jakmile se rozjede, postaví vás před celou škálu emocí. Když se nad tím tak rozmýšlím, vlastně doteď ani nevím, zda to skončilo dobře nebo špatně. Wolverine sice není to, co dříve býval, ale ještě stále dokáže používat své drápy a zanechá za sebou nejednu krvavou kaluž, takže žádnou pohádku pro děti rozhodně nečekejte.

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Logan: Wolverine
Akční, sci-fi, drama
USA, 2017, 137 min
Režie: James Mangold
Povídková předloha: James Mangold
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Kamera: John Mathieson
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elizabeth Rodriguez, Richard E. Grant a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Babeta jede napsal:

  Stárnoucí či nestárnoucí, já bych si rozhodně říct dala :D ;) Těším se na film, díky :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz