Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

IBoy

Image

Tom se probudil z kómatu po těžkém úrazu hlavy a objevuje u sebe novou schopnost. Když se vám život převrátí na ruby, jak se k dané situaci postavíte?

Příběh

Tom je obyčejný středoškolák, má svoji oblíbenou dívku, s kterou by chtěl vybudovat něco více. Jenže to vše se mění, když navštíví Lucy a je svědkem vloupání a znásilnění. Utíká pryč a při telefonátu na polici je postřelen maskovanými muži.

Probouzí se v nemocnici, kde je informován o nezvyklé situaci – střípky mobilu mu uvízly v mozku a není možné je odstranit. Od té chvíle je ku svému okolí zamlklejší, ale popudlivější a začíná každý večer odcházet ven.

Tom se ovšem nemění jen navenek, ale něco nové nachází i uvnitř sebe. Jako by se najednou mohl napojit na všechna elektronická zařízení ve svém nejbližším okolí. Využívá tak své nově nabyté schopnosti a začíná pátrat po násilnících, kteří ublížili jeho vysněné dívce.

 

Můj pohled

Jelikož superhrdinů není nikdy dost a stanou se jimi vlastně jen díky souhře okolností (pokud nemají hodně peněz – což není tento případ), zloduši mají pořád napilno. Tentokrát se jeden takový superhrdina vyloupl v chudší čtvrti ovládané mafií.

Stačí jen vhodný podnět a mladý hoch se rozhodne odkrýt a dopadnout celý gang, nic víc, nic méně. Příběh nabídne také klišé jako mrtvou matku, neznámého otce a hrdiny vyrůstajícího u babičky. Ale také dámu v ohrožení, která si zaslouží obranu.

Temnější atmosféra příběhu je příjemná, na druhou stranu jsem nějak nemohla přijít na chuť hlavní postavě. Působí od pohledu nesympaticky, uzavřeně a vlastně to ani není superhrdina, protože jako bych v něm cítila pouze potřebu pomstít svoji vysněnou slečnu.

Zajímavá myšlenka superschopnosti ovládání elektroniky a především mladý hrdina má cílit na dnešní mládež. Jako by se film snažil vzkázat, že sílu můžeme uvnitř sebe nalézt každý. Na druhou stranu ačkoliv vládne hlavní hrdina netradiční mocí, sledujeme jej i v situacích, kdy je silnějšími sražen na kolena, protože žádná moc není absolutní.

Závěrečné hodnocení

Tak nějak se kolem nás motá spousta filmů o superschopnostech a hrdinech a já mám pocit, že tento hrdina není až zajímavý. Nemluvě o tom, že své schopnosti získá díky střípkům mobilu ve své hlavě, tak hlavně nějak na tom uťápnutém človíčku, kterého žene pomsta, nevnímám nic zajímavého.

Moje hodnocení: 4/10

Základní údaje

iBoy
Akční, sci-fi
Velká Británie, 2017, 91 min
Režie: Adam Randall
Knižní předloha: Kevin Brooks
Scénář: Joe Barton
Kamera: Eben Bolter
Hudba: Max Aruj
Hrají: Bill Milner, Maisie Williams, Miranda Richardson, Rory Kinnear a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Walter Slovo napsal:

  Představ si, kdyby mu při nešťastné (a možná dost trapné) nehodě uvízla v hlavě tříska ze špejle od nanuku! Co by z něj bylo? Super-zmrzlinář? :D Čemu se to Arya zapůjčila?

  • Dragell napsal:

   Třeba bychom se dočkali zmrzlinové invaze :D
   Já právě přes její jméno dohledávala zvědavě filmy, abych zkoukla nějakou novinku a takhle to dopadlo.

 • Eliz napsal:

  Podle mě Netflix vede, má fakt dobré snímky! :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz