Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Deskoherní novinky
  • NOVINKY | Do světa Zaklínače přibudou nové kousky, překvapí především manga s japonskou mytologií

NOVINKY | Do světa Zaklínače přibudou nové kousky, překvapí především manga s japonskou mytologií

Image

Také vás tak uchvátil svět Zaklínače, ať již původními knihami, nebo z nich vzešlými hrami či nejnovějším seriálem? Pak mám pro vás pěknou dávku příjemných novinek, protože se chystá spousta nových věcí a některé z nich dorazí již letos.

Komiks Zaklínač: Nářek čarodějnice

Máte v oblibě komiksy ze série Zaklínač? Pak jste možná postřehli, že k pěti již česky vydaným svazkům ve světě přibyl již šestý – Nářek čarodějnice od dvojice Bartosz Sztybor a Vanesa R. Del Rey. Pokud se těšíte na jeho českou lokalizaci, pak nebudete čekat dlouho, neboť nakladatelství Crew šestý svazek Zaklínače ohlásilo již na květen letošního roku.

Jako vždy i tentokrát se bude jednat o samostatný uzavřený příběh. Podíváme se na zoubek čarodějnici, jak vlastně napovídá samotný název. Nemilosrdné procesy uvrhávající podezřelé ženy na hranici nevymizely. Otázkou je, co když se opravdu připletete k něčemu opravdu neočekávaně zlému.

Zaklínač: Nářek čarodějnice Zaklínač: Nářek čarodějnice Zaklínač: Nářek čarodějnice

Zaklínač: Nářek čarodějnice Zaklínač: Nářek čarodějnice Zaklínač: Nářek čarodějnice

Manga The Witcher: Ronin

Aby těch obrázkových příběhů nebylo málo, skrze Kickstarter se podařilo vybrat a uskutečnit jeden japonský projekt, mangu nesoucí název The Witcher: Ronin, kterou má na svědomí CD Projekt Red, spisovatel Rafal Jaki a ilustrátor Hataya.

The Witcher: Ronin vypráví příběh inspirovaný japonským světem a jeho folklórem místo naší Evropskou mytologie. Geralt jakožto lovec monster zde stopuje mýtickou Paní sněhu Yuki Onna.

Příběh je členěn na čtyři kapitoly vyvedené na stovce celobarevných stran, kde budeme opět sledovat Geralta v jeho pátrání po monstrech, jeho smrtících soubojích a složitých morálních rozhodnutích, to vše v netradičním manga stylu, který podporuje vybrané prostředí pro děj.

První kapitolu mangy můžete po přihlášení ochutnat na stránkách Dark Horse. Již nyní je k zakoupení například v anglickém jazyce. Co se týče české lokalizace, nechejme se překvapit, zda se podaří nakladatelství Crew, které u nás komiksy se Zaklínačem vydává, získat práva pro překlad a vydání i tohoto zaklínačského počinu.

Kuchařka The Witcher Cookbook

Teď ovšem o něčem, co je v plenkách ještě v anglickém jazyce. Chystá se totiž oficiální zaklínačská kuchařka The Witcher Cookbook pod záštitou CD Project RED. Její vydání je plánováno na 25. října letošního roku a na 240 stranách nabídne 80 receptů převzatých herním světem Zaklínače.

A jak to vypadá s překladem do češtiny? To je zatím otázka budoucnosti, ale vzhledem k tomu, že u nás již vyšla přeložena kuchařka ze světa WoW u nakladatelství Fantom Print, tak se nechejme překvapit, zda se pustí i do tohoto počinu.

Seriál Zaklínač: Pokrevní pouto

Ale teď od knih k televizním obrazovkám. Netflix již před rokem a půl oznámil natáčení The Witcher: Blood Origin, tedy v české lokalizaci Zaklínač: Pokrevní pouto. Ke konci roku 2021 bylo natáčení dokončeno a po finálních úpravách se letos můžeme těšit na tento nový seriál.

Jedná se o prequel k seriálu Zaklínač, jehož dvě série jste taktéž mohli sledovat na Netflixu. Vydáme se o tisíc let zpátky, mezi elfy a do dob bez Zaklínačů. Střet elfů, lidí a monster nám poodhalí něco více z tohoto universa v šesti připravovaných epizodách.

Seriál Zaklínač, 3. série

Ovšem vraťme se k originálnímu seriálovému Zaklínači. Jak se říká do roka a do dne. Dne 31. března 2022 začalo natáčení již třetí série Zaklínače, kde se opět uvidíme se známými tvářemi, jako je Geralt (v podání Henryho Cavilla) nebo Ciri (v podání Freyy Allan).

Natáčení již započalo v Itálii u jezer Laghi di Fusine. Aktuálně by se štáb měl přesouvat na Slovinsko a hrad Predjama. Plánováno je také dále natáčení v okolí chorvatské Puly a na ostrově Krk.

Desková hra Zaklínač: Starý svět

Další z projektů, na který se vybíralo na Kickstarteru, je desková hra Zaklínač: Starý svět. Ponoříte se do příběhů lovců monster, jejichž osud je teď ve vašich rukou. Kontinent je po Konjunkci sfér okupován krvežíznivými monstry a jen zaklínači si s nimi mohou poradit.

Vašim úkolem tak bude cestovat po mapě, plnit úkoly, činit rozhodnutí a samozřejmě lovit tato monstra. Nechybí ani deckbuilding, takže je jen na vás, zda se zaměříte na zaklínačův útok, obranu nebo znamení. A ideálně vytvoříte mocná karetní komba.

Hra bude vycházet na přelomu roku 2022/2023 a počítá se i s českou lokalizací, kterou zaštiťuje vydavatelství ADC Blackfire.

Hra The Witcher: A New Saga Begins

A nesmím zapomenout ani na herní oznámení připravovaného již čtvrtého Zaklínače pod názvem The Witcher: A New Saga Begins. Sice ještě není znám jakýkoliv časový rámec či plánované datum vydání (vždyť CD Projekt RED teprve na hře začali pracovat!), ale už teď máme pár střípků ze zákulisí.

Například navázání spolupráce s Epic Games, od nichž si zakoupili licenci na Unreal Engine 5. Díky tomu nás čeká jistě bohatý otevřený svět. Jak se tvůrci dodatečně vyjádřili, nejedná se tímto o exkluzivitu pro Epic Games a tak by měla být hra dostupná i na dalších platformách jako je např. Steam či GOG.

Také vykoukl tento zajímavý ilustrativní obrázek (vizte níže), který vnesl mezi hráče spoustu otázek. Jak ale vyplynulo z následných rozhovorů CD Projektu RED, nejedná se o medailonek vlka, ale rysa. Dočkáme se tedy nové zaklínačské školy a tentokrát nikoliv v hlavní roli s Geraltem. Podle všeho předchozí tři hry jsou již brány jako uzavřený příběh a hlavně se nemá na třetí díl jak navázat. To je také důvod, proč hra nenese název Zaklínač 4.

The Witcher: A New Saga Begins

Novinek ze světa Zaklínače je opravdu požehnaně. Tak na kterou z nich se nejvíce těšíte vy? Nebo budete hltat každý střípek z tohoto unikátního univerza čerpajícího především ze slovanské mytologie?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz