Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

NOVINKY | Ve víru jednorožců

A. F. Steadmanová - Skandar a zloděj jednorožců

A je tady nový měsíc, který přináší na svých křídlech spoustu krásných knižních novinek se spoustou mýtických tvorů. Tak osedláte si tentokrát jednorožce nebo zamíříte do světa andělů?


Fantasy pro děti a mládež

Aisling Fowlerová - Lovkyně příšerAisling Fowlerová – Lovkyně příšer
Série: Zrozená z ohně (1)
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 19.4.2022

Dvanáctka není jen číslo – je to hrdinka, která přemýšlí originálním způsobem a jen tak se nevzdává! První díl dobrodružné fantasy.
Země Oharek je zamořena příšerami. Dvanáctka se vzdala svého jména i identity, aby nastoupila náročný výcvik a naučila se je zneškodnit. Alespoň tak to říká. Pravda je však mnohem hrozivější: trénuje, aby se pomstila těm, kteří jí připravili o rodinu. Když je však její nový domov napaden, ocitne se na nečekané cestě, během níž se její skrytá minulost nevyhnutelně proplete nejen s jejím osudem, ale i s osudem celého světa.

A. F. Steadmanová - Skandar a zloděj jednorožcůA. F. Steadmanová – Skandar a zloděj jednorožců
Série: The Chaos Chronicles (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 28.4.2022

Jednorožci nepatří pohádek — patří do zlých snů.
Tyto smrtelně nebezpečné stvůry může zkrotit jen jezdec, který jim pomáhal se vylíhnout.
Skandar Smith chtěl odmalička jezdit na jednorožci a konečně nastala chvíle podstoupit zkoušku z líhnutí, která rozhodne o tom, jestli mu bude souzeno podílet se na vyklubání jednorožce. Není však připuštěn ke zkoušce, a když navíc tajemná, děsivá postava přezdívaná Jehla ukradne nejmocnějšího jednorožce na světě, ukáže se, že ježdění na jednorožci je mnohem nebezpečnější, než si Skandar kdy uměl představit.
Tváří v tvář magii živlů, urputným bitvám na obloze, prastarým tajemstvím, napínavým závodům a samozřejmě i krvežíznivým jednorožcům začíná Skandarovi docházet, že se se svými přáteli ocitl ve velkém nebezpečí.

V. E. Schwab - Most dušíV. E. Schwab – Most duší
Série: Cassidy Blakeová (3)
Nakladatelství: #booklab
Datum vydání: 29.4.2022

Kdekoli se objeví duchové, tam se vydá i Cassidy… anebo je to naopak?
Cass má pocit, že už lovení duchů celkem zvládá. Přece jen, ona i její nejlepší kamarád, duch Jacob, úspěšně překonali nástrahy dvou strašidelných měst, která navštívili během natáčení pořadu Cassiných rodičů. Nic ji však nemohlo připravit na New Orleans, které svá strašidelná místa vystavuje přímo na odiv. Ve městě plném staré magie, duchařských atrakcí, tajuplných kobek a nespoutané hudby se Cass propadá do děsivých příběhů doslova na každém kroku. A za tím vším číhá protivník, o kterém nikdy netušila, že mu bude muset čelit: služebník samotné Smrti.
Před Cassidy stojí zatím její nejnebezpečnější výzva… a před jejím přátelstvím s Jacobem také.

Ukázka z knihy Most duší

Namina Forna - PozlacenéNamina Forna – Pozlacené
Série: Deathless (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 12.4.2022

Jsou to dívky, nebo démonky? Začátek strhující fantasy, která vám vyrazí dech.
Šestnáctiletá Deka žije ve strachu. Blíží se obřad krve – okamžik, který rozhodne o tom, zda ji přijmou za členku vesnice a ona konečně začne někam patřit. Její nepřirozená intuice, kterou se už teď liší od ostatních, její obavy jen posiluje. Když pak v den obřadu krvácí zlatě – barvou nečistoty – ví, že bude čelit následkům horším než smrt. Potom ji ale navštíví záhadná žena s nabídkou: buď může zůstat ve vesnici a podřídit se svému osudu, nebo odejít a přidat se k alaki – armádě dívek stejných jako ona. Jsou téměř nesmrtelné, mají neobyčejné schopnosti a jako jediné mohou ochránit císaře a celé impérium před hrozbou, která se blíží. Deka si je vědoma nebezpečí, touží však po přijetí, a tak na nabídku kývne. Ale už cestou do hlavního města začne zjišťovat, že nic není takové, jak to vypadá – ani ona samotná…

Adriana Michálková - Nebeská řekaAdriana Michálková – Nebeská řeka
Série: Sedmé nebe
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 19.4.2022

Co když je svět úplně jiný a skrývá temná a děsivá tajemství? Elaine Riversová se třídnímu potížistovi Adamovi vždycky spíš vyhýbala. Přesto ji ale záhadně přitahoval a ona už konečně proč. Šokujícím zjištěním, že Adam je ve skutečnosti Padlý anděl, který si na Zemi odpykává svůj trest, poodhalila přísně střeženou oponu a teď už není cesty zpět. Po Adamovi jde Temnota vyslaná samotným peklem, a pokud mu chce pomoci, v nebezpečí bude i ona. Naštěstí je to někdo, kdo drží ochranná křídla nad ní – její strážný anděl Kassiel. Může mu však věřit? Dokáže do světa andělů proniknout natolik, aby zvládla zastavit Temnotu a zachránila Adamovu duši?

Alix E. Harrowová - Čarodějnice dřívější a budoucíAlix E. Harrowová – Čarodějnice dřívější a budoucí
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 21.4.2022

Čarodějnice neexistují. Zatím.
V roce 1893 nic jako čarodějnice neexistuje. Kdysi na světě žily, v těch divokých, temných dnech před tím, než se začalo s upalováním, ale dnes se čarodějnictví omezuje na talismany pro štěstí a dětské říkanky. Pokud touží moderní žena po jakékoli špetce moci, nechť ji hledá u volební urny a hlasovacích lístků. Ale když se sestry Eastwoodovy – James Juniper, Agnes Amaranth a Beatrice Belladona – připojí k hnutí sufražetek Nového Salemu, začnou hledat zapomenutá slova a způsoby, které by mohly proměnit ženské feministické hnutí v hnutí čarodějnické. Pronásledují je stíny a nemoci, loví je síla, která rozhodně nebude sledovat, jak čarodějnice vůbec žijí – natož aby měly volební právo. Jestli chtějí přežít, sestry se budou muset ponořit do prastarých zaklínadel, vytvořit nová spojenectví a uzdravit pouto, které je k sobě váže. Žádne čarodějnice nejsou. Ale budou.

Ukázka z knihy Pozlacené

Namina Forna - Pozlacené Namina Forna - Pozlacené Namina Forna - Pozlacené

Dále vychází

 • Oldřiška Ciprová – Pohádky pod polštářek (cPress)
 • Dori Butlerová Hillestad – Strašidelná knihovna (1): Ztracený duch (Framgent)
 • Chris Colfer – Země příběhů (1): Kouzelné přání (Framgent)
 • Jody Revensonová – Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství Filmová Magie (Slovart)
 • Kendare Blake – Temné koruny (1): Tři temné koruny (Fragment)
 • Kendare Blake – Temné koruny (2): Jeden temný trůn (Fragment)
 • Kendare Blake – Temné koruny (3): Dvě temné vládkyně (Fragment)
 • Lin Rina – Kroniky prachu (1)(Fragment)
 • Margaret Rogersonová – Kouzla rodu Thornů (Fragment)
 • Holly Blacková – Krutý princ (3): Královna ničeho (CooBoo)
 • Shelby Mahurinová – Holubice a had (1)(CooBoo)
 • Jay Kristoff – Nikdynoc (1)(CooBoo)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (15): Útěk z Falaise (Egmont)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (16): Ztracený princ (Egmont)

Fantasy

Marek Dvořák - Bastard bohůMarek Dvořák – Bastard bohů
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 28.4.2022

Mystický fantasy román ze světa, který nenávratně mizí
Časy se mění. Tam, kde dřív ležela nehostinná divočina, rostou místo vykácených stromů osady. Kámen nahradil kov, na mořích přibývá lodí a sever, vždy divoký a zuřivý, již nemá sílu odolávat nájezdům nepřátel. Poslední barbarské kmeny se vrhají do marného boje proti pokroku a civilizaci a umírají v zapomnění.
Judok a Lugh, dva válečníci z prastarého kmene Černých běžců, začínají chápat, že jejich doba už minula. Chtěli by tomu vzdorovat, ale změna je jako rozbouřená řeka — nejde ji jen tak zastavit. Jakou cenu ještě mají jejich tradice? Jakou mocí disponují jejich zapomenutí bohové? Za co má vůbec smysl zemřít?
Jenže osud má navzdory jejich pochybám a modlitbám své vlastní plány a ani ten nejlstivější šaman nyní neví, co ho čeká. Dokážou se oba hrdinové ubránit všem nástrahám a vybojovat si své místo v novém světě?

Nicole Jarvis - Světla nad PrahouNicole Jarvis – Světla nad Prahou
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 12.4.2022

Vítejte v temných uličkách staré Prahy, ve kterých zlo nikdy nespí.
V temných uličkách noční Prahy číhají bytosti, o jejichž existenci nemají Pražané ani potuchy. Jen díky nebojácným lampářům – elitním lovcům příšer – je město chráněno před nadvládou upírů, vodníků, bludiček či duchů. Lampář Domek Myška patří mezi ty nejlepší. Poté, co odhalí spiknutí pijavic, které by mohlo rozpoutat zkázu denního světa, se ocitne v boji proti těm, kdo chtějí zneužít alchymii ve svůj vlastní prospěch. Taky se zdá, že jeho krásná přítelkyně Ora Fischerová možná nebude ta, za koho se vydává, a stojí na straně nepřítele. Podaří se jim najít společnou cestu a zachránit Prahu před přílivem monster?

Evan Winter - Hněv drakůEvan Winter – Hněv draků
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 14.4.2022

Nemilosrdná epická fantasy na pomezí Hry o trůny a Gladiátora vypráví o světě zmítaném věčnou válkou a o mladíkovi, který se stane jedinou nadějí svého lidu na přežití. Národ Omehijců bojuje už bezmála dvě stě let ve válce, kterou nemůže vyhrát. Ti, kdo mají štěstí, se rodí s mimořádným nadáním: Jedna žena ze dvou tisíc má schopnost přivolávat draky. Jeden muž ze sta se dokáže magicky proměnit ve větší, silnější, rychlejší stroj na zabíjení. Všichni ostatní jsou podřadní, postradatelní pěšáci, jimž je souzeno pouze bojovat a umírat.
Mladý Tau, muž bez zvláštních schopností, si to uvědomuje, má ale plán, jak přežít: nechá se zmrzačit, předčasně odejde z vojska a usadí se, aby se oženil, opatřil si děti a domov. Jenže k tomu nedostane příležitost. Jeho blízcí jsou brutálně zavražděni a jeho zármutek se rychle mění v hněv. Upne se pouze k myšlence na pomstu a svůj život zasvětí nemyslitelnému cíli. Stane se nejlepším bojovníkem, jaký kdy žil, mužem ochotným zas a znovu zemřít…
Román Hněv draků je úvodním svazkem krvavé, originální a především strhující fantasy série, kterou mnozí označují za „nejlepší fantasy posledních let“.

Roman Bureš - InvazeRoman Bureš – Invaze
Série: Inferium (2)
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: duben 2022

Válka proti vzbouřenému lidskému dobytku skončila, lidé jsou zpět v ohradách masokombinátů a život v Inferiu se vrací do starých kolejí. Rónan se po návratu z Pekla snaží zapomenout a opět žít. Jde mu to však ztěžka, neustále myslí na Amálku. Na židovskou holčičku, kterou sice vyrval ze spárů nacistů, ale záhy ji musel zanechat v Inferiu. Přítomnost nevinné duše v Pekle přitom vychyluje rovnováhu, a zatímco démoni po kontaktu s lidskou technologií modernizují, Satan slábne a chřadne. Je třeba znovu otevřít portál do světa lidí a vrátit Amálku domů.
Avšak démoni netuší, že na tento okamžik čeká Azrael, vrchní velitel vojsk nebeské Demokratické republiky Eden, který se chystá s pluky andělů vtrhnout do Inferia a vzít si zpět vlast svých předků.
Válka démonů s anděly se blíží! Kdo nakonec ovládne Peklo?

Ukázka z knihy Hněv draků

Královna Taifa stála na přídi své válečné lodě Targon, vytažené na břeh, a rozhlížela se po krveprolití v písčinách. Její ostatní lodě zely prázdnotou. Bojovníci a bojovnice z řad Vyvolených už byli na pobřeží, už zabíjeli a umírali. Ve vlnách se přes ni přeléval jejich řev, téměř k nerozeznání od křiku těch, s nimiž bojovali.
Zvedla oči ke slunci, planoucímu vysoko na nebi. Zabíjení neskončí dřív, než se setmí, což znamenalo, že zemře ještě mnoho lidí. Na palubě za sebou zaslechla zvuky Tsioryho kroků a pokusila se v nich nalézt útěchu.
„Má královno,“ pravil.
Taifa kývla, dovolila mu promluvit, od masakru na pobřeží se však neodvrátila. Má-li to být konec jejího lidu, pak jej bude sledovat. To je to nejmenší, co může udělat.

Dále vychází

 • Ben Aaronovitch – Řeky Londýna: Historky z Rozmaru (Argo)
 • Sarah J. Maasová – Půlměsíční město (1): Rod země a krve (CooBoo)
 • Jacka Benedict – Alex Verus (4): Vyvolený (Fantom Print)
 • Jana Švecová – Legenda o Ladě (Fragment)
 • Samantha Shannonová – Kostičas (4): Když spadne maska (Host)
 • Adam Przechrzta – Materia Prima (2): Místodržící (Fobos)

Sci-fi

Anthony Piers - Rozštěpené nekonečnoAnthony Piers – Rozštěpené nekonečno
Série: Začínající Adept (1)
Nakladatelství: Triton
Datum vydání: jaro 2022

Na vyprahlém, znečištěném Protonu, kde lze žít jen díky rozvinuté technologii a kde vládnou všemocní občané, je Stile pouhým nevolníkem – ale i mistrným stratégem ve Hře, nejoblíbenější zábavě protonské populace. Neměnil by. Až do chvíle, kdy se ho někdo pokusí zavraždit. Na útěku Stile nečekaně projde z technologického Protonu do životaplné Fáze, fantasy světa jednorožců, vlkodlaků a magie. Je to realita, nebo sen? Co na tom záleží, když mu jde o krk a potřebuje obstát v obou světech. Tohle bude chtít opravdu promyšlenou strategii…

Adam Skořepa - Cogita a tajemství existenceAdam Skořepa – Cogita a tajemství existence
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: duben 2022

Příběh z daleké budoucnosti, kdy po lidech zůstaly už jen záznamy a simulované světy. Obří hvězdný počítač putující vesmírem jako muzeum na konci dějin v nich poskytuje útočiště mnoha digitálním vědomím. Jedním z nich je androidí dívka Cogita, která se ve své virtuální domovině probouzí ze zvláštního snu.

Ondřej Neff - Hu! Povídky Dědka ČuchákaOndřej Neff – Hu! Povídky Dědka Čucháka
Série: Arkádie (5)
Nakladatelství: Mystery Press
Datum vydání: 19.4.2022

Jedna rána bezzákluzového děla udělala z Kazika Pruse hromádku krvavého šrotu a lékař šarlatán pseudodoktor Kurz z něho udělal kyborga. Tak vznikl Dědek Čuchák, nerozlučný druh Kuby Nedomého, dobrodruha a podvodníka v oboru falešných starožitností. Oba se potloukají pestrým světem habitatů na Měsíci, především v Arkádii, méně už v Alhambře, protože tam je přísná policie.
Kuba Nedomý se nechce do ničeho plést, ale zvědavost ho nezřídka vtáhne do nebezpečných detektivních pátrání. Daleko by se v nich nedostal bez pomoci Dědka Čucháka, který toho moc nenamluví (citoslovce Hu! je často maximum, které z něho lze dostat), zato robotická část jeho osobnosti umí leccos na hranici zázraku. A nezřídka i za touto hranicí.
Tato kniha obsahuje sedm povídek z různých údobí jejich života v Arkádii, jak je popisován v románech Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života a Ultimus, přičemž mezi nimi najdete příběhy napínavé, záhadné, někdy legrační, ale vždycky zábavné.

Dalzelle Joshua - TorpédoborecDalzelle Joshua – Torpédoborec
Série: Expanze (3)
Nakladatelství: Fantom Print
Datum vydání: 7.4.2022

Daršická válečná mašinérie pomalu ztrácí dech, ale válka s těmito nebezpečnými mimozemšťany zdaleka není u konce. Do hry totiž nečekaně zasahuje Přízrak. Mohutně vyzbrojený daršický křižník, který záludně napadá lidské cíle – a to nejen ty vojenské. Přízrak bohužel dělá čest svému jménu, protože je doslova nepolapitelný. Flotila tak tasí svůj největší trumf. Respektive dva trumfy. Kapitána Jacksona Wolfa a Nemesis – nejnovější, nejmodernější torpédoborec, který lidstvo vyvinulo. Lov může začít…

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (7): Zakázané směry (Argo)
 • Isaac Asimov – Nadace (5): Nadace a Země (Argo)
 • Isaac Asimov – Nadace (6): Předehra k nadaci (Argo)
 • Isaac Asimov – Nadace (7): A zrodí se nadace (Argo)
 • Dmitrij Rus – Hraju, abych žil (7): Finále (Fragment)
 • Adam Pýcha – Držet břitvu na tepu doby (Kontrast)

Horor

 • Veronika Fiedlerová – Ozvěny záhrobí (Golden Dog)
 • Robert Cichowlas a Łukasz Radecki – Městečko (Golden Dog)

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Raja Luthriela napsal:

  Z tohoto seznamu mě nejvíc zaujala kniha světla nad Prahou. To bych si někdy ráda přečetla.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz