Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Venom

Image

Ve vesmíru asi nejsme tak úplně sami. Pořád si říkáme, že tam někde ve hvězdách musí žít nějaká ta mimozemská civilizace. Bude s námi chtít žít v míru nebo bude chtít naši Zemi napadnout? No a když jste šťouravý novinář, občas se může stát, že si to zjistíte na vlastní kůži, protože oni už jsou tady.

Příběh

Země se začíná postupem často stále více zalidňovat a nechybí mnoho k tomu, aby bylo toto číslo pro naši planetu neúnosné. A právě to si uvědomuje Carlton Drake, který vysílá rozličné výpravy do vesmíru, aby objevil nové možnosti pro lidstvo.

Jenže pak se na Zemi zřítí jedna z jeho vesmírných expedic, které z uzavřených boxů unikne něco doposud neznámého. Naštěstí další tři mimozemské bytosti jsou nadále lapeny, před veřejností utajeny a nadále zkoumány v laboratořích. Což o to, že jsou zapotřebí i lidské „pokusné krysy“, které ne vše přežijí, Carlton má přeci peníze a moc, o čemž se přesvědčí novinář Eddie Brock.

Ten právě přes svoji přítelkyni zjišťuje, že ne všechno v téhle firmě s vesmírným výzkumem je v pořádku. Carltona napřímo konfrontuje se všemi informacemi, ovšem nedočká se ničeho jiného než vyhození z práce sebe, své přítelkyně, která se s ním navíc rozchází. To ještě netuší, do čeho se namočil, protože tyhle podivné experimenty si k němu opět najdou cestu.

 

Můj pohled

Co mi zde chybělo, byl nějaký pořádný záporák. Na téhle pozici se ve filmu prostřídá několik charakterů, každý se svým zákeřným plánem, ale mám ten pocit, že takto roztroušeně dojem příliš neudělali, jako by jim něco tak trochu chybělo nebo nedostali patřičný prostor na to se více projevit.

Celý příběh ovšem zvesela táhli Venom s Eddiem, kteří se svým osobitým humorem přečkali řadu akčních momentů, dopravních honiček i přestřelek (i když Eddie trochu pochroumaně). Ačkoliv oba jsou tak trochu sví, Venom by ničil, Eddie se žene bezohledně za svým, není to tedy žádná partička klaďasů k pohledání, ale jejich touha po životě je zavede právě proti těm zlým. Přiznám se, že v první chvíli mi v hlavní roli Tom Hardy moc neseděl, ale velmi brzy ukázal, že tahle role mu byla ušitá na míru.

 

Přístupnost je zde řešena poměrně nízko, na 12+ let, ve filmu tak neuvidíte žádnou krev, až mne to mnohdy překvapilo vzhledem k velkému počtu akčních scén. Podíváte se totiž na takovou pěknou otevřenou zlomeninu, Venom si rád ukousává hlavy a nesmí chybět i velké masakry davů, kdy jen vidíme odvržené postavy do pozadí. Přiznám se, že v některých chvílích jsem se viděla na místě natáčení, jak tam blaženě rozlévám z kýblů prasečí krev (já vím, dneska by to bylo digitální, ale představa je holt představa). Opravdu to tomu chybělo.

Při sledování se mi vybavilo hned několik mých oblíbených hororů. Co si budeme povídat, film má parádně nadupanou temnou atmosféru a Venom byl pro mě takovou kombinací Predátora (ujetost na hlavy nepřátel), Vetřelce (parazit, který rád využije lidi) a Silent Hill (až uvidíte mimozemského velitele v akci, pochopíte). Škoda jen, že se do toho Marvel neopřel, nezacílil na trochu starší publikum, protože takový Deadpool nebo Logan: Wolverine to zkusil a uspěl.

Co rozhodně stojí za pozornost, je hudba, která vás doprovází celým filmem a některé songy vám budou v hlavě znít i po opuštění kina. Film jsem neměla možnost vidět v originálním jazyce, holt to v kině už nějak nevyšlo, ale musím uznat, že i český dabing se mi tentokrát líbil a nelitovala jsem tohoto rozhodnutí.

 

Závěrečné hodnocení

Otevřené zlomeniny, masakry lidí, ukusovaní hlav a parádně temná atmosféra – možná si říkáte, že to musí být nadupaný film pro dospělé, ale opak je pravdou. Přístupnost od 12 let (a to si nejsme jistá, jestli bych na to takové dítě pustila), naprostá absence krve, hlavně ať na to můžou koukat i ti menší. V tomhle vidím ten největší průšvih Venoma, ale i přesto jsem si ho užila. Ani Eddie Brock, ani Venom nejsou nějací klaďasi a superhrdinové, mají své záporné stránky, ale přesto se postaví nejednomu záporákovi a provedou vás filmem se svým osobitým humorem. Žádné hluboké myšlenky zde nehledejte, je to prostě super akční oddechovka, kterou vás provede Venom svým vlastním stylem.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Venom
Akční sci-fi
USA v roce 2018
112 min
Režie: Ruben Fleischer
Scénář: Scott Rosenberg, Jeff Pinkner, Kelly Marcel, Will Beall
Kamera: Matthew Libatique
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Jenny Slate a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • K napsal:

  Na filmu jsme byli s kamarádem. A na to, že mě Marvelovky nijak zvlášť nebaví, tenhle film jsem si opravdu užila.

  • Dragell napsal:

   Mě přítel nechce ani na Marvelovky brát, většinou tam najdu něco, co se mi nezdá, ale musím říct, že taky tentokrát paráda :)

 • Lucy Lillianne napsal:

  uz se tesim az to taky uvidim :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Reklama – moje tipy

  Nekroskop prodej

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
  od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Simon Jimenez - Ztracení ptáci

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz