Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

5 PC her, kterých se dočkáte ještě letos

Planet of Lana

Samozřejmě toho vychází spousta a všichni netrpělivě očekáváme ty velké tituly. Nyní jsem se ovšem rozhodla poukázat na hry, které jste třeba nemuseli postřehnout, ale mohou být zajímavé. V přehledu dostanete rozmanité žánry, takže třeba přeci jen se něco objeví i ve vašem seznamu přání, tak jako v mém.


Planet of Lana

Vývojář: Wishfully
Vydavatel: Thunderful Publishing
Předpokládané vydání: léto 2023
Profil na Steamu

Planeta, která bývala místem nerušené rovnováhy mezi člověkem, přírodou a zvířaty, se nyní stala něčím úplně jiným.
Nesouhlas, který se budoval stovky let, se nakonec projevil ve formě armády bez tváře. Ale tohle není příběh o válce. Je to příběh o živé, krásné planetě a cestě, jak ji udržet takovou, jaká je.

Dobrodružná plošinovka s puzzly a také parťákem k vaší postavičce. Steam mi tuhle hru nabízí jako něco podobného Ori, kterou (nebo kterého) jsem si tuze oblíbila, takže si říkám, proč něco podobného nehledat i jinde? Třeba bude Planet of Lana dalším skákačkovým překvapením, protože už nyní z náhledu srší atmosférou.
Mimochodem, pokud chcete již nyní kousek vyzkoušet, můžete si zahrát na Steamu demo.


Sandwalkers

Vývojář: Goblinz Studio
Vydavatel: Goblinz Publishing
Předpokládané vydání: 2023
Profil na Steamu

Každé desetiletí posílá kmen Mka karavany do Phithi, meteorologického chaosu, který udržuje kmeny Uwando izolované od sebe navzájem a dělá život mimo útočiště téměř nemožný.
Jejich misí je navázat diplomatické a obchodní vztahy, prozkoumat a získat zpět země opuštěné na pospas monstrům a pirátům, a především vysázet nové město stromů, které se může stát útočištěm pro Mka a jejich spojence. Bez ohledu na úspěch nebo neúspěch své mise musí karavany poslat zpět do hlavního města vzpomínky, které získali, pomocí krystosfér nesených cestujícími brouky.

Tentokrát se dostaneme do zpustošené vyschlé krajiny, kterou je potřeba prozkoumat a ideálně živí projít. Rouguelike RPG, kde nehrajete za jednoho, ale rovnou za celou skupinu karavany, která má před sebou nelehký úkol – najít úrodné místo, kde budete moci zasít semínko stromového města. Stát proti vám nebudou jen obvyklí nepřátelé, ale také samotné počasí planety. Jenže nikdo není na všechno sám a po cestě můžete narazit také na další jako vy a je jen na vás, jak se k nim zachováte a zda třeba v jejich případné nouzi pomůžete.


Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly

Vývojář: Toge Productions
Vydavatel: Toge Productions
Předpokládané vydání: 20. dubna 2023
Profil na Steamu

V době, kdy jsou lidé od sebe izolováni, je Coffee Talk místem, kde se můžeme znovu spojit nad šálkem teplého nápoje.
Je čas navštívit svou oblíbenou kavárnu a znovu se spojit s fantasy přáteli nad šálkem nebo dvěma teplého nápoje. Jste barista a vaši zákazníci nejsou vždy lidé, poslouchejte jejich příběhy a ovlivňujte jejich srdce šálkem teplé kávy nebo dvěma.

Kdo mě pozorně čte a nevynechá článek, nejspíše již postřehl recenzi na Coffee Talk epizodu 1, kterou jsem sem vypustila. Tahle pixelová grafika vždycky přitáhne moji pozornost. A o čem Coffee Talk je? V podstatě je to vizuální novela, kde si vyslechnete nad šálkem kávy příběhy druhých. To vše v alternativní realitě, kde nežijí na Zemi lidé, ale všechna možná fantasy stvoření. Prostě taková relaxační jednohubka s výbornou atmosférou.
Pokud už teď chcete ochutnat něco málo z této připravované hry, na Steamu je pro vás připravené demo.


The Inquisitor

Vývojář: The Dust S.A.
Vydavatel: Kalypso Media
Předpokládané vydání: zima 2023
Profil na Steamu

Poté, co byl ukřižován a blízko smrti, se Ježíš stává zcela posedlým hněvem. Prorazí a vypustí násilnou pomstu na všechny nevěřící. Staletí plynnou a nyní armáda fanatiků Inkvizitorů brutálně prosazuje víru v této krvavé církvi.
Jako Mordimer Madderdin, inkvizitor v Boží službě, jste poslán do města Konigstein, které trpí sérií záhad a hříchů. Rozřešte případy a zločiny těch, kteří se provinili proti víře, přičemž odhalte pravdu o temném zlu z jiného světa, které se snaží vstoupit do světa živých.

Tak o téhle hře už jsem také v minulosti mluvila a jsem moc zvědavá. Jedná se totiž o titul inspirovaný knihou, které napsal Jacek Piekara. Ponoříme se do temného světa ovládaného zlem a kočírovaného inkvizitory a právě vy ve svých rukou by jste měli mít osudy všech hříšníků, které budete posuzovat. Už teď mě Steam láká, že by to mohlo být podobného třeba Zaklínači nebo hře Gothic, a právě rozhodovací systém ovlivňující příběh mě velmi láká. Už abych mohla pozvednout meč a vytáhnout proti těm temným silám!


Synergy

Vývojář: Leikir Studio
Vydavatel: Goblinz Publishing
Předpokládané vydání: 2023
Profil na Steamu

Lidé žijí na nepřátelské planetě. Aby zajistili své přežití, musí se naučit přežívat v extrémních povětrnostních podmínkách a v prostředí, které není příznivé pro jejich rozvoj.
Pečlivé a pragmatické hospodaření s prostředky se stalo nezbytným pro přežití lidské rasy, stejně jako morálka populace.

A když předchozí hra přímo sršela temnotou, musíme vše zakončit naopak pestrobarevnou hrou, která nás vezme do vesmíru. Tahle strategie si přímo říká o vystavění města, udržení spokojenosti lidí a celkově zkrocení přírody kolem sebe. Jak sami tvůrci přiznávají, hra byla inspirována například Frostpunkem nebo sérií Anno.


Tak co, zalíbila se vám některá z plánovaných her? Už ji máte v oblíbených? Nebo naopak jsem vás vlastně moc nepřekvapila a vybrané tituly už dávno sledujete?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz