Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Pacific Rim: Povstání

Image

Trhlina, kterou se dostávali Kaijuové na Zemi, je už dlouho zavřená, ale i přesto se lidé nenechávají uspat klidem a dál se věnují programu Jaegrů. Co když ale právě tohle může být slepou uličkou?

Příběh

Kostry mrtvých Kaiju lemují pobřeží a mnohé oblasti se z útoků nikdy nevzpamatovali. Vznikají tak místa vhodná pro squat, ale také pro menší či větší loupeže a překupníky. Zvláště když se zde povalují i staré stroje – Jaegři, kteří kdysi chránili zemi.

Amara má štěstí a najde přesně to co hledala. Na jednom takovém vrakovišti starých Jaegrů najde poslední součástku, která má zprovoznit její vlastní miniaturu tohoto obraného stroje. Je jednou z těch, kteří věří, že se Kaijuové opět vrátí a je potřeba si zajistit ochranu. Jenže to ještě netuší, že za vraty čeká nezvaná návštěva, která nemá pro její nelegální práci pochopení.

Trailer

Můj pohled

Přesuneme se tentokrát o několik let dál. Naši hlavní hrdinové z jedničky tu nejsou – až na pár výjimek. Země už dávno není ohrožována klonovanými monstry, ovšem strach tu stále je, takže trénink pilotů pokračuje nadále. A není divu, že lidé zvenku, kradou součástky a staví si i své vlastní Jaegry. Právě jeden takový pidi kousek od Amary si jistě oblíbíte, ačkoliv je mu ve filmu věnováno minimum času.

Jenže přichází na řadu i bezpilotní Jaegři, kteří mají brzy nahradit živé piloty ve strojích. To se ale ne každému líbí, což je dobře, protože brzy se ukáže, že právě tyto dálkově ovládané stroje představují největší nebezpečí a poměří síly s lidmi (tedy s Jaegry a jejich piloty). A právě tomuhle je věnována podstatná část příběhu i akce.

 

Překvapivě se mnoha monster mimozemského původu nedočkáme, ačkoliv na jeden epický souboj, při kterém jsem měla pocit déjà vu ze svých dětských let (Power Rangers: Morfujeme!), opravdu dojde. A možná právě tohle je jedna z nejlepších chvil celého filmu, na kterou jste čekali.

Jak v prvním filmu bylo důležité a pro film podstatné, aby si piloti seděli, aby byli kompatibilní, zde mám pocit, že si jako ptáčata hopsají, kam se jim zlíbí. A není to jediná mezera v příběhu, neboť hned u několika věcí budete dumat, budou se vám zdát nedotažené nebo dokonce nefunkční. (Ovšem v rámci nespoilerování si na to každý musí přijít sám.)

A jak to bude s pokračováním? Podle závěrečné scény filmaři počítají s tím, že bude a dle naznačení se konečně dostaneme na planetu oné obávané mimozemské rasy.

 

Závěrečné hodnocení

Tentokrát nás čeká slabší příběh s nějakými těmi dírami, které se nepodařilo zalátat. Tak jak měla jednička svá pevná pravidla, tady už se na to nebere zřetel. Pokud se těšíte na souboje monstra vs. stroje, pak bohužel ten je zde pouze jeden a Jaegři bojující proti sobě nepřinesou takový zážitek. Na pokoukání jednou fajn, ale nemám potřebu zhlédnout znovu.

Moje hodnocení: 5/10

 

Základní údaje

Pacific Rim: Povstání
Pacific Rim: Uprising
Sci-fi, akční
USA v roce 2018
111 min
Režie: Steven S. DeKnight
Scénář: Kira Snyder, Emily Carmichael, Steven S. DeKnight, T.S. Nowlin
Kamera: Daniel Mindel
Hudba: John Paesano
Hrají: John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Burn Gorman, Charlie Day, Tian Jing a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Tak podle mě už první film byl dost průměrný a měl spoustu much. Nicméně mám i pro tyto typy filmů slabost, přestože je hodnocení bídné. Takže se na dvojku těším :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz