Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Ve dvou se to lépe táhne

NOVINKY | Ve dvou se to lépe táhne

Image

Staré známé a osvědčené tituly se nikdy nezají, stejně tak jako osvědčená autorská jména. Jak si vlastně vybíráte nové knihy ke čtení? Vsadím se, že na první pohled vás zaujme autor, kterého již znáte a tušíte, co od něj čekat, ale zároveň víte, že to bude opět nové překvapující a parádní dobrodružství! Tak pojďme společně objevit novinky tohoto měsíce.


FANTASY

Rebecca Ross – Sestry ve zbrani a písniRebecca Ross – Sestry ve zbrani a písni
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 1.6.2021

Obstojí sestry v těžké zkoušce, kterou pro ně připravili mágové toužící po moci?
Evadne se nemůže dočkat, až uvidí svoji sestru Halcyon. Po osmi letech služby v královnině armádě má přijet domů a celá vesnice netrpělivě očekává její návrat. Když se Halcyon objeví dřív, než bylo v plánu, Evadne okamžitě pochopí, že něco je špatně. Dozvídá se, že sestra byla obviněna z vraždy a je na útěku. V procesu, který následuje, je Halcolyn odsouzena k patnácti rokům nucených prací. Evadne udělá cokoliv, aby sestru zprostila viny, a tak nabídne, že část trestu odslouží za ni. Když na nucené práce společně nastupují, netuší, že budou čelit mnohem horším ranám osudu, než je neustálá hrozba smrti.

Holly Black – Nejtemnější část lesaHolly Black – Nejtemnější část lesa
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 14.6.2021

V lese leží na zemi skleněná rakev a v ní spí chlapec. Na hlavě má rohy a jeho uši jsou špičaté jako nůž… Hazel žije se svým bratrem Benem ve městě Fairford, kde vedle sebe žijí lidé a kouzelná stvoření přezdívaná Lesní lid. Sjíždějí se sem turisté, aby na vlastní oči spatřili divy pohádkové říše, zejména pak rohatého chlapce. Jenže návštěvníci nevidí nebezpečí, které se zde skrývá.
Hazel a Ben si od pradávna vyprávějí smyšlené příběhy o chlapci ve skleněné rakvi. V jejich vyprávěních je on princem a oni chrabrými rytíři. Namlouvají si, že princ je jiný než ostatní Lesní lidé, kteří uzavírají s lidmi kruté dohody a číhají na turisty ve stínech stromů. Hazel ví, že není možné, že by se rohatý chlapec probudil. Jenže přesně to se jednoho dne stane…
Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát? V podobě románu Nejtemnější část lesa se Holly Black, autorka mnoha bestsellerů, vrací k okouzlujícím pohádkovým příběhům, díky kterým se na počátku své kariéry proslavila.

Ukázka z knihy Sestry ve zbrani

Evadne byla zticha. Obtahovala prstem voskové symboly Halevy a pak se zeptala. „Proč jsi přijela dřív, Hal? A proč ses vplížila mým oknem?“
Halcyon polkla poslední sousto fíků a zavázala vak. Věděla, že přišel čas. Upila pár doušků piva z láhve, kterou jí sestra přinesla, a pokoušela se vzpomenout si na řeč, kterou si připravila.
„Jsem v průšvihu, Evi.“
Evadne trpělivě čekala na vysvětlení. Když nepřicházelo, podotkla: „To mi došlo. Ale v jakém?“
Halcyon vydechla. „Nemůžu ti říct podrobnosti. Bez ohledu na to, jak moc bych si to přála.“
„Ty mi nevěříš?“
Ta slova zabolela, ale Halcyon je ihned odrazila. „Svěřila bych ti svůj život, Evadne. Proto jsem si vybrala tvoje okno.“
Evadne znepokojeně odvrátila pohled.
Halcyon si povzdechla a natáhla se pro její ruku. „Nemůžu ti to říct, protože tě chci chránit.“
„A před čím mě chceš chránit?“
„Podívej se na mě, Evi.“
Chvilku to trvalo, ale Evadne se jí nakonec zadívala do očí.
„On sem zítra přijede,“ zašeptala Halcyon a cítila, jak jí Evadne pevněji stiskla ruku.
„On? O kom to mluvíš?“
„Velitel mé legie. Lord Straton.“ Halcyon na vteřinu zaváhala.
„Před osmi dny jsem spáchala zločin. Neměla jsem to v úmyslu, ale stalo se to a má ruka je tím vinna.“

Andrzej Pilipiuk – ZtracenáAndrzej Pilipiuk – Ztracená
Série: Sestřenky (4)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 11.6.2021

Na aukci uměleckých děl a starých tisků se setkávají tři neobyčejné ženy. Každá z nich touží jen po jediné věci – kopii staré mapy severního Atlantiku z devatenáctého století, nakreslené na pergamenu. K čemu může vést plánek Frislandu, namalovaný na kozí kůži? Ve skutečnosti nikdo neví, zda vysněný ostrov opravdu existuje, a pokud ano – jaká v sobě skrývá nebezpečí.

Paula Brackston – Stříbrná čarodějnicePaula Brackston – Stříbrná čarodějnice
Nakladatelství: Knihy Omega
Datum vydání: 14.6.2021

Rok po náhlé smrti svého manžela se umělecká hrnčířka Tilda Fordwellsová konečně přestěhuje do odlehlé velšské chaty, která se má stát jejich novým domovem. Doufá, že poklidná krajina pomůže zmírnit její žal a znepokojivé vize Matovy smrti. Místo toho v ní jezero v údolí pod chatou zažehne něco, co v ní léta dřímalo – citlivost a zvláštní sílu. Přicházejí k ní zvířata, elektřina v její blízkosti zkratuje a navíc spatří novou vizi – po hladině k ní připluje loďka s lidmi z dávné doby.
U stejného jezera za časů Keltů žila Seren, čarodějnice a šamanka. Vesničané ji ctili, ale báli se jí. Pro svůj zvláštní vzhled musela žít v osamění. Když k ní přišla vize knížete v hnízdě zmijí, varovala ho před zradou z jeho vlastních řad. Kníže Brynach ji miloval i uctíval, ale nemohl uvěřit, že by mu někdo blízký chtěl ublížit, ani když nebezpečí vzrůstalo.
Životy obou žen spojuje pravěká magie z jezera a stejná hrozba.
A Tilda musí překonat zármutek a ovládnout kouzelnou energii ve svém nitru, aby zachránila svůj nový život…

Ukázka z knihy Ztracená


 • Petra Martišková – Tajemství obsidiánu (CooBoo)
 • Petra Johansson – Emma a trollí sen (cPress)
 • Calliope Glassová, Alexandra Westová – Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové (Jota)
 • Jeremy Lachlan – Jane Doe (2): Klíč duší (King Cool)
 • Caroline O´Donoghue – Všechny skryté dary (Yoli)
 • Tad Williams – Poslední král Východního Ardu (1): Koruna z čarodřeva (2) (Laser)
 • Genevieve Cogman – Neviditelná knihovna (5): Smrtící slovo (Knihy Omega)
 • Jindřich Rohlík – Brány Skeldalu (4): Skeldal (Straky na vrbě)
 • Kolektiv autorů (sborník) – Zpívající věže (4): Město králů (Straky na vrbě)

SCI-FI

Robert Kaločai, Michael Petrus - Nanits ChroniclesRobert Kaločai, Michael Petrus – Nanits Chronicles
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: 2.6.2021

Nanits Chronicles je originální komiksový příběh z blízké, ale i mnohem vzdálenější budoucnosti, která sleduje osudy tří hrdinů na pozadí mnohem větších událostí formujících zásadně budoucnost planety Země.
2056 – Westernové postapo, kde Harry – ostřílený pistolník ze Scarova gangu – žije ve světě trhaném na kusy smrtící pandemií. Všechno se zkomplikuje v okamžiku, kdy gang cestuje do Santa Fe, aby přivezl cenný náklad. Něco se ale pokazí. Něco se strašně pokazí a Harryho život se obrátí vzhůru nohama.
2177 – Čistokrevné sci-fi, ve kterém je nákaza, jež sužovala svět na planetě Zemi, minulostí díky sloučenině NANITS. Lidstvo povstalo z úpadku a znovu vzkvétá. Z Marsu, který existuje jako svobodná republika nezávislá na Zemi, přilétá delegace, jejíž členkouje i mladá Marťanka Nia. Ta se zaplete do spiknutí, které ohrožuje život nejen jí, ale i osud všech obyvatel planety Země.
2225 – Špinavá cyberpunková detektivka, ve které se do temných zákoutí černého trhu vydává detektiv Frinkle, zlomený muž poháněný hněvem a touhou po pomstě. Jeho jediným cílem je ochromení černého trhu a výroby nebezpečné napodobeniny NANITS. Cesta za odhalením toho, kdo za výrobnou napodobeniny stojí, se ukáže jako mnohem nebezpečnější, než se na první pohled zdálo.

Terry Pratchett, Stephen Baxter - Dlouhá utopieTerry Pratchett, Stephen Baxter – Dlouhá utopie
Série: Dlouhá Země (4)
Nakladatelství: Talpress
Datum vydání: 30.6.2021

2045‒2059. Lidstvo bylo odvrhnuto Prvozemí a nyní se šíří po Dlouhé Zemi. Ne všude je však světy vítají s otevřenou náručí. Lobsang, nyní už postarší a velmi konzervativní pohyblivá jednotka, odchází v přestrojení s Agnes a jejich synem na odlehlou, tichou Zemi. Je přesvědčen, že v Novém Springfieldu budou žít poklidným a normálním lidským životem. Brzy se však ukáže, že sem byli dovedeni z nějakého důvodu. Jak se šíří podivné zvěsti, ukazuje se, že s tímto světem rozhodně není všechno v pořádku. O miliony Kroků dál zkoumá Jošua vlastní rodinnou historii. Objeví otce, kterého nikdy nepoznal? Pak je ale i on zatažen do událostí kolem Nového Springfieldu. Lobsang totiž zjistí, že onen konkrétní svět by mohl představovat hrozbu pro všechny ostatní v řetězci Dlouhé Země. Tato hrozba bude vyžadovat zapojení všech přítomných ‒ lidí, umělých jednotek i Příštích. A někdo bude muset přinést oběť nejvyšší…

Ukázka z knihy Nanits Chronicles
Ukázku komiksu naleznete na stránkách nakladatelství Epocha.

 • Jakub Hussar – 0 Tu, svazek druhý (Argo)
 • Michael Grumley – Průlom (3): Propast (cPress)
 • Lee Bacon – Poslední člověk (Jota)
 • Adam Pýcha – Druhá šance (Fobos)
 • Cassandra Clare – Pekelné stroje (1): Mechanický anděl (#booklab)

Které knihy vás lákají tento měsíc? Já vítám znovuvydání Holly Black, nedávno to byla Nejchladnejší dívka ve městě chladu a nyní Nejtemnější část lesa, jen škoda, že jsou nyní s měkkými vazbami. A nejvíce zvědavá? To jsem asi na Nanits Chronicles, vždyť já tak ráda komiksy a celkově kresbu, která umí promlouvat.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz