Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | S novým školním rokem nás čeká velká knižní nadílka

NOVINKY | S novým školním rokem nás čeká velká knižní nadílka

Image

Školáci už mají za sebou první dny ve škole a svůj nástup do školy budou moci pěkně oslavit a odměnit se knihami. V nakladatelstvích se totiž doslova roztrhl pytel s knižními novinkami a každý si určitě najde to svoje. Od českých spisovatelů po ty zahraniční, od klasických titulů a známých autorů po ty začínající. A samozřejmě spousta sérií byla obohacena o pokračování. Já sama nevím, do čeho se pustím dříve. Nač padlo tentokrát oko vám?

Fantasy pro děti a mládež

Christopher Paolini – Poutník, čarodějnice a červ
Série: Příběhy z Algaësie (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 12.09.2019

Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou pevnosti, dohadováním s dodavateli, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní.

Tomáš Crlík – Strážci Země
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 05.09.2019

Olaw, jeden ze strážců Země, byl probuzen ze sladkého spánku v kmeni svého modřínu. Dozvěděl se, že jeden z dalších strážců není k nalezení, a jeho vždy usměvavý obličej se zachmuřil. V podobě puštíka se okamžitě rozletěl k městu. Divočina i zvěř kolem něj však začaly mizet a on se ocitl v neznámém světě. V patách mu jsou nejen vojáci, ale i okřídlenci chrlící oheň, kteří nemají na Zemi co dělat. Přijde na to, proč ostatní strážci Země nemohou procitnout ze svých stromů odpočinku a proč se začala objevovat neznámá zvířata? Vyhne se nástrahám, které mu neznámý nepřítel chystá?

Jennifer Donnellyová – Nevlastní sestra
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 12.09.2019

Isabelle by měla být nekonečně šťastná – srdce krásného prince má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta líbezná dívka, která ztratila skleněný střevíček a získala si princovu lásku. Je ošklivá nevlastní sestra, která si uřízla vlastní prsty, aby se chodidlem vešla do Popelčiny botky – která se teď plní krví. Když princ odhalí Isabellin podvod, s hanbou ji vyžene. Nic jiného si nezaslouží: je totiž tuctovou dívkou ve světě, který si nadevše cení krásy. Bojovnicí, ačkoli všichni chtějí, aby sklopila hlavu a přizpůsobila se. Isabelle se snažila zapadnout. Dostát matčiným očekáváním. Být jako její nevlastní sestra. Milá. Krásná. Kousek po kousku se zbavovala svého já, aby mohla žít ve světě, který dívky, jako je ona, odmítá. A to z ní udělalo zlou, žárlivou a prázdnou bytost. Dokud nedostala šanci změnit svůj osud a dokázat, co ošklivé nevlastní sestry vždycky věděly: aby ji někdo zlomil, musí udělat víc, než jí jen zlomit srdce.

Ukázka z knihy Poutník, čarodějnice a červ

Eragon spustil ruce s papíry a dlouze se zahleděl do vířícího sněhu kolem orlího hnízda.
Aniž by rukopis odložil, vstal a sestoupil po dlouhém točitém schodišti do společné oblasti u úpatí kamenné špice. Zrovna tu jedli trpaslíci a taky většina lidí, ale jen několik elfů a žádní urgalové. V koutě hrál jeden trpaslík na kostěnou flétnu s vyrytými runami a hluboká, zádumčivá melodie příjemně doplňovala hukot rozhovorů.
Bylinkářka seděla o samotě vedle jednoho z ohňů a pletla okraj vlněné čepice z červené a zelené vlny. Při Eragonově příchodu vzhlédla, ale cinkot jehlic se nijak nezpomalil.
„Mám pár otázek,“ řekl Eragon.
„V tom případě máš víc moudrosti než většina jiných.“
Přidřepl k ní a poklepal na rukopis. „Kolik z toho je pravda?“
Angela se tiše zasmála a od úst jí v chladnu vystoupala pára. „Myslím, že jsem to vyjádřila naprosto jasně v předmluvě. Je to tak pravdivé nebo nepravdivé, jak si přeješ.“
„Takže sis to vymyslela.“
„Ne,“ odpověděla a vážně se na něj zadívala přes kmitající jehlice. „Nevymyslela. A i kdyby ano, i z vymyšlených příběhů se často můžeme leccos naučit, nemyslíš?“
Eragon zavrtěl hlavou. Byl zmatený a trochu popuzený. Přitáhl si dřevěný špalek, který používali jako židli, sedl si a natáhl si nohy k ohni. Vzpomněl si, jak Brom večer často kouříval dýmku, a napadlo ho, jestli by si ji taky neměl pořídit. Trpaslíci by určitě měli nějakou, kterou by mohl používat…
Tiše se zeptal: „Proč jsi mi to dala přečíst?“

 • Emily Boldová – Stříbrné perutě (2): Rebelka noci (CPress)
 • Jess Blacková – Strážkyně krystalů (5): Nezbedné víly (CPress)
 • Sara Hollandová – Everless (1): Panství krve a kovu (Fragment)
 • Kendare Blakeová – Temné koruny (2): Jeden temný trůn (Fragment)
 • Klára Kubíčková – Kde zní zpěv krkavců (Fragment)
 • Kim Foresterová – Kroniky Kavalonu (1): Hněv pegasů (Fragment)
 • Martina Čekalová – Město duší (Fragment)
 • Bex Hoganová – Ostrovy bouře a utrpení (1): Zmije (CooBoo)
 • Matt De La Pena – Superman: Ničitel úsvitu (CooBoo)
 • Kiersten Whiteová – Dobyvatelská sága (3): Žár (CooBoo)
 • Jay Kristoff – Nikdynoc (2): Boží hrob (CooBoo)

Sci-fi pro děti a mládež

Vic Jamesová – Padlé město
Série: Temné nadání (2)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 10.09.2019

Plán Hadleyových zůstat během nucených prací spolu utržil značné trhliny. Luke je ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Abi utekla, aby bratra osvobodila a prokázala jeho nevinu dřív, než ho magie zničí. Silyen Jardin se snaží ovládnout prastaré magické schopnosti, zatímco jeho rodina intrikuje a pokouší se zvládnout rostoucí nepokoje. Ulice Londýna začíná barvit krev, nastávají temné časy. Svoboda a vědění mají velkou cenu. Kdo ale bude splácet účty?

Timo Parvela, Bjorn Sortland – Tajemství
Série: Kepler62 (6)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 15.09.2019

Obsah kapsle je pro dětskou posádku záhadou už od samého počátku expedice. Teď její tajemství konečně odhalí. Ukáže se, že ukrývala černého pasažéra — člověka, který nenasytně touží po moci, nezastaví se před ničím, a co víc: má v plánu vyhladit všechny nepohodlné bytosti a vládnout jako nemilosrdný diktátor. Marie, Ari a jeho bráška Joni budou muset bránit nejen sami sebe, ale i svůj nový domov na planetě Kepler62. Od černého pasažéra, nevyzpytatelné poručice Olivie a násilnických gnámů se můžou dočkat čehokoli. Jak si s nimi všemi poradí?

Ukázka z knihy Padlé město

„Jakmile sis uvědomila, že Crovan by mohl prohledat Lukovu mysl a zjistit naše jména,  okamžitě jsi pro nás přijela,“ řekla Renie Bodině. „Vůbec jsi nezaváhala. A my musíme udělat to samý pro Luka.“
„Luke mě zachránil, společně s tebou, doktore,“ ozval se Oz a otočil se k Meilyrovi. „Přišel do vězení ve falešné uniformě. A na rozdíl od tebe neměl žádnou tajnou Sílu, která by mu zachránila krk, kdyby se něco zvrtlo.“
„S Lukem to je něco úplně jiného,“ odsekla Bodina. „Tohle není procházka kolem přihlouplých stráží. Arailt Crovan patří v Británii mezi pár jedinců obdařených nejmocnější Sílou. Nejspíš s úplně největší Sílou, když vezmeme v úvahu, že nikdo živý nikdy nezničil něčí Sílu tak, jak to udělal Crovan Meilyrovi.“
Abi ji nechápala. Dina Matraversová, o jejímž soucitu a Síle se přesvědčila, když po výbuchu v Kynestonu bez zaváhání vyléčila obyčejného sluhu. Zachránila členy Klubu, kteří byli po Lukově uvěznění v nebezpečí. Proč teď odmítá pomoct Lukovi? To nedává smysl.
„Já nemám tak velkou Sílu, abych se mohla sama postavit Crovanovi,“ pokračovala Mocná. „Meilyr mi zatím pomoct nemůže a Jenner mi očividně nemůže pomoct, ani kdyby chtěl. Navíc to není jen Crovan, koho se musíme obávat. Ten jeho hrad, Eilean Dóchais, je plný velice nebezpečné pradávné síly. Kolují o tom různé legendy. Dokud se Meilyr neuzdraví, nemůžeme při osvobozování Luka riskovat.“

Fantasy

Theo Addair – Na kraj světa
Série: Ve stínu oskeruše (1)
Nakladatelství: Laser books
Datum vydání: 23.09.2019

Zatímco vesničané ohýbají hřbet na polích, ve Čtyřměstí kypí počínající průmyslová revoluce. Skryti před bdělým okem zákona uctívají synové a dcery Země svou Matku, aniž by tušili, že ta má vlastní plány.
V zapadlé záhorské vísce žije Kiro, známý též jako „ten malej čmoud vod Syvne“. Dnes ho čeká setkání, které se stane prvním krokem na dlouhé cestě. Nikdo ho k ní nenutí, snad jen pocit odpovědnosti a spletitá síť náznaků a polopravd. Ale ne lži. Protože Tereza, ať je jakákoli, přece nikdy nelže.

N. K. Jemisinová – Brána z obelisků
Série: Zlomená země (2)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 11.09.2019

Období konců je čím dál temnější a na civilizaci se snáší dlouhá, chladná noc. Desetiprstenář Alabastr — šílenec, ničitel světa, spasitel — se vrátil a hodlá vycvičit svou následovnici Essun a tím jednou provždy zpečetit osud Tišiny. Essunina ztracená dcera Nassun zatím kdesi daleko sbírá síly. Rozhodnutí, k nimž směřuje, mohou mít zničující následky. A záhadné obelisky začínají odhalovat dávná tajemství.

Sam Hawkeová – Město lží
Série: Poison Wars (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 12.09.2019

Jovan navenek působí jako tichý, nenápadný mladík, který se od ostatních liší jen celoživotním přátelstvím s kancléřovým okouzlujícím, lehkomyslným následníkem. Ve skutečnosti je však mistrem jedů a bylin, vycvičeným ochutnavačem, který má za úkol chránit vládnoucí rodinu. I jeho sestra Kalina za maskou vyrovnanosti a klidu ukrývá život plný lží a tajemství — z nichž některá nezná dokonce ani sám Jovan.
Když kancléř nečekaně podlehne neznámému jedu a hlavní město se ocitne v obležení, musejí Jovan s Kalinou vytáhnout do boje proti neznámému nepříteli a zachránit nejen následníka, ale také celé město a zemi. Postupně však zjišťují, že společnost, do níž se narodili a v níž vyrůstali, má dvě tváře a vedle krásy a civilizovanosti vládne jejich světu také tyranie a zrada.
Nebezpečí číhá na každém kroku a starodávní duchové země se probouzejí… a velmi se zlobí.

Ukázka z knihy Na kraj světa

Zvedl nůž k ústům a chytil jeho čepel opatrně mezi zuby, aby si uvolnil ruce. Pak je natáhl před sebe, zavřel oči a začal hledat proud zemské síly. Za okamžik ji ucítil, sotva znatelné, pomalé, ospalé bzučení hluboko pod povrchem. V duchu pro ni sáhl, a aniž by svýma mrazem zkřehlýma rukama skutečně pohnul, představoval si, jak ze silného proudu nabírá jeden pramen a směruje ho, kam je třeba. Jestli ale na jaře zemská síla ochotně protékala přes jeho prsty jako čirá voda s vrchu, teď měl Kiro pocit, že nabírá husté bahno. Chlad už ani necítil, naopak. Po tváři mu stékaly kapky potu a ruce se mu námahou začínaly třást. Konečně ze sněhu před jeho nohama zdráhavě a neochotně vyrazily dva pruty. Rostly a sílily, až byly vyšší než Kiro a u země byly silné jako jeho paže. Jejich zelené lístky se zkroutily a opadaly a zůstaly jen suché větve porostlé špičatými trny.

 • George R.R. Martin – Snové písně (2): Snové písně (Argo)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Kodeks společníků (2): Vzestup krále (Fantom Print)
 • Kolektiv autorů – Sborník Legendy: Praga Caput Regni (Straky na vrbě)
 • Roger Zelazny – Znamení jednorožce (Straky na vrbě)
 • H.P. Lovecraft – Houby z Yuggothu (Straky na vrbě)
 • H.P. Lovecraft – Hemživý chaos a další příběhy (Argo)

Sci-fi

Yoon Ha Lee – Liščí gambit
Série: Mašinérie říše (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 17.09.2019

Kapitánka kel Čeris z hexarchátní pěchoty upadla v nemilost, protože v bitvě proti kacířům použila nekonvenční metody, které nejsou schválené doktrínou. Kelské velitelství jí poskytne příležitost se očistit — musí pro hexarchát získat zpět vesmírnou Pevnost rozsypaných jehel, uzlovou tvrz, které se nedávno zmocnili kacíři. V sázce však není pouze Čerisina kariéra — pokud neuspěje, mohl by vzápětí padnout celý hexarchát.
Její jedinou nadějí je spojit se s nemrtvým stratégem šaosem Jedaem. Dobrá zpráva je, že generál Jedao ještě nikdy žádnou bitvu neprohrál. Je možná jediný, kdo dokáže vymyslet způsob, jak pevnost úspěšně znovu dobýt, aniž by ji úplně zničil, přestože ji chrání nepřemožitelné štíty z invariantního ledu.
Špatná zpráva je, že Jedao ve svém předchozím životě zešílel a zmasakroval dvě armády. Jedna z nich přitom byla jeho vlastní. Během obléhání musí Čeris odhadnout, jak dalece může nemrtvému generálovi věřit — mohla by se totiž sama snadno stát jeho příští obětí.

Audiokniha

Leigh Bardugo – Šest vran
Série: Šest vran (1)
Vydatelství: Fragment
Datum vydání: 17.09.2019

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?

Philip Pullman – Zlatý kompas
Série: Jeho temné esence (1)
Vydatelství: Tympanum
Datum vydání: září 2019

Ve zvláštním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. Tak jako každý člověk má i ona svého daemona, který je jakýmsi vnějším zpodobněním její duše, zvířecím společníkem, který je s ní neoddělitelně spjatý. Daemoni dětí mohou svou podobu měnit, když však začnou dospívat, podoba daemonů se ustálí a na dospělých se začne usazovat Prach. Jednoho dne se ztratí Lyřin kamarád Roger a Lyra se rozhodně vydat na daleký sever, kam vedou poslední stopy. V království věčného ledu, kudy se prohání odvážní vzduchoplavci, medvědí kyrysníci a obávaní Vrahouni, je její jedinou zbraní její vlastní důvtip a zlatý kompas – pravdoměr. Ačkoli se moc Magisteria zdá být všudypřítomná, Lyra má v kapse přístroj, který tomu, kdo s ním umí zacházet, zodpoví každou otázku.

Trailer ke knize Šest vran

Komiks

 • Makoto Šinkai – To bylo tvé jméno (1): To bylo tvé jméno (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Star Wars: Darth Vader (3): Válka na Shu-Torunu / Konec her (Egmont)
 • Tite Kubo – Bleach (3, 4): Bleach (Crew)
 • Jeff Smith – Kůstek (4): Čas zabíjet draky (Crew)
 • Stan Sakai – Usagi Yojimbo (32): Záhady (Crew)
 • Jason Aaron, Frazer Irving – Dr. Strange (4): Mr. Misery (Crew)
 • Brian M. Bendis, Valerio Schiti – Strážci galaxie: Noví strážci (1): Císař Quill (Crew)
 • Tom King, Mikel Janin – Znovuzrození hrdinů DC: Batman (4): Válka vtipů a hádanek (Crew)
 • Kurtis J. Wiebe, Roc Upchurch – Krysí královny (3): Démoni (Crew)
 • Pat Mills, Olivier Ledroit – Requiem (2): Upíří rytíř (Crew)
 • Masaši Kišimoto – Naruto (44): Senseijův dědic (Crew)
 • Kolektiv autorů – Batman v černé a bílé (Crew)
 • Sue Išida – Tokijský ghúl: Re 2 (Crew)
 • Mike Carey, Bill Willingham, Peter Gross, Mark Buckingham – Mezi řádky (9): Mezi řádky (Crew)
 • Kevin Eastman, Simon Bisley – Počítání mrtvých (Crew)
 • Jason Aaron, Sara Pichelliová, David Marquez, Ed McGuinness – Avengers 2: Světové turné (Crew)
 • Jesús Saiz, Nick Spencer – Captain America Steve Rogers: Hail Hydra (BBart)
 • Jason Aaron, Steve Dillon – Punisher Max (2): Bullseye (BBart)
 • Amanda Connerová, Jimmy Palmiotti – Harley Quinn (4): Volání do zbraně (BBart)
 • Tony S. Daniel, Rob Williams , Stjepan Šejić – Sebevražedný oddíl (4): Pozemšťané v plamenech (BBart)

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • K napsal:

  Musím uznat, že mě zaujalo pokračování Eragona….myslím, že na tuto knížku se určitě podívám blíž :)

  • Dragell napsal:

   Na tuto knihu se těší opravdu hodně lidí. Proto mne pobavila i reakce na zvolený překlad názvu, protože v originále zní The Fork, the Witch, and the Worm (lžíce, čarodějnice a červ) :D

 • Lucy Lillianne napsal:

  rozhodne si nenecham ujit Poutnika, puvodne jsem sice nechtela, protoze mam z navratu obavu, ale nakonec asi neodolam :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz