Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Nový Zaklínač na obzoru, potvrdil to Sapkowski!

Ačkoliv se teď davy šíří jednohlasná myšlenka: „Nechceme dalšího zaklínače,“ stejně se jeden takový pomalu vykresluje na obzoru. A ne, nebude to ten seriálový, o kterém tady dnes mluvím.

Je to pět let, co se Andrzej Sapkowski, autor původní knižní série o zaklínači Geraltovi – odkud čerpají a dále vypráví příběhy také hry nebo seriály – vyjádřil, že osud Geralta je uzavřen, přeci jen se nakonec nedávno nechal slyšet, že to neznamená také definitivní počet knih. Přestože poslední titul Bouřková sezóna spatřil světlo světa již v roce 2013, začíná to pro čtenáře Zaklínače vypadat nadějně.

Knižní série Zaklínač, nakladatelství Leonardo

I když je tento polský autor znám tím, že dokud knihu nedokončí, nechce prozrazovat, že na něčem pracuje a tedy slibovat, že to jistojistě vyjde – aby nezklamal fanoušky – tentokrát se rozhodl udělat výjimku. Pro ukrajinský podcast Fantastic Talk(s) se svěřil a nezapomněl také dodat trošinku konkrétnější informace ohledně očekávání: „Pracuji na ni (knize) velice pilně. Může to ještě trvat rok, ale ne déle.“

V dohledné budoucnosti tak můžeme očekávat nové příběhy z tohoto světa. Když k tomu připočteme ještě práci nakladatele a překladatele, to bude pro Českou republiku spíše rok 2025, ale jestliže vše půjde dobře, je možné, že se dočkáme nové knihy Zaklínače už o rok dříve.

A tedy oč se bude jednat? Ačkoliv spisovatel v tomto nechává čtenáře kolem světa dumat, jedno je jisté. Jak jsem zmínila, osud Geralta je završen, a tak je otázkou, zda se bude věnovat některé z vedlejších postav, jejíž příběh rozvine do hlavní dějové linie, odvypráví starý příběh z nového úhlu pohledu nebo se naopak dočkáme nějakého zajímavého prequelu. Ani to, zda to bude vlastně jednolitý příběh nebo další povídka sbírka, není jisté. Tak se nechejme překvapit, přeci jen, vypadá to, že se tohoto díla dočkáme velmi brzy.

Těšíte se? A o čem si myslíte, že nová kniha může být?

Ilustrace od Jany Komárkové

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama | Můj výběr

Kniha je součástí společného čtení na říjen. Získejte ji již nyní se slevou 20% na knihydobrovsky.cz při použití kódu CKVYSLANI. Kód platí pouze do 30.9.

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Jak kapitoly vnímá čtenář a jak spisovatel?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V září čteme knihu Ve větvích Yggdrasilu
od Terezy Kadečkové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu a e-book. Společné setkání proběhne 29. září na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ve větvích Yggdrasilu
  • 18:00 – beseda s autorkou Terezou Kadečkovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Tereza Kadečková - Ve větvích Yggdrasilu