Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knižní novinky
  • ČTENÁŘSKÝ KLUB | Srpen přináší fantasy cestopis a sci-fi detektivku, pojďte se začíst

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Srpen přináší fantasy cestopis a sci-fi detektivku, pojďte se začíst

Čtenářský klub srpen 2023

Pátráte, po jaké knize byste měli sáhnout nyní v druhé polovině letních prázdnin? Tak neváhejte a připojte se do společného čtení, které probíhá v rámci zdejšího čtenářského klubu. Připraveny jsou pro vás zajímavé tituly.

Jak funguje čtenářský klub?
Ve zkratce; každý se měsíc domluvíme, jakou knihu společně budeme číst, abychom se v závěru měsíce sešli na Zoomu a knihu vzájemně probrali. Vždy je také pozván český spisovatel, kterého pro vás vyzpovídám a samozřejmě si můžete také připravit své dotazy.
Pokud vás zajímají bližší informace o fungování čtenářského klubu, doporučuji nahlédnout a zapátrat tadytudy.

Titul společného čtení je venku již od začátku měsíce a tentokrát se společně začteme do knihy Cizincem v Olondrii, fantasy cestopisu, který si chválí také čtenáři nevěnující se běžně fantastice. Jak se ovšem bude tato kniha líbit nám? To společně rozebereme a podělíme se o své dojmy již 3. září na Zoomu, tak bedlivě sledujte boční panel, kde se objeví odkaz a nebo se přihlaste k e-mailovému odběru, kde vám odkaz přijde rovnou do vaší mailové schránky.

Sofia Samatarová - Cizincem v OlondriiSofia Samatar – Cizincem v Olondrii
Syn obchodníka s pepřem Dževik vyrostl na příbězích z Olondrie, vzdálené země, kde jsou knihy na rozdíl od jeho domoviny běžné. Když jeho otec zemře a Dževik zaujme jeho místo při každoroční obchodní cestě do Olondrie, je jeho život téměř dokonalý. Ale právě když si tam užívá slavnost ptáků, z poklidu ho drasticky vytrhne duch mladé dívky, který ho začne pronásledovat.
Vyprávění Dževika z Tyomu o jeho putování z Čajových ostrovů do tajuplné Olondrie sice oficiálně nemůže spadat jinam než do žánru fantasy, ve skutečnosti však jde o nadžánrovou knihu, která se občas čte jako báseň v próze, občas jako le-guinovská etnografická studie smyšlených národů a občas jako cestopis prosycený vůněmi a barvami Afriky, kde kniha vznikla.
A mimoto jde také o vyznání lásky literatuře, knihám a příběhům a možnostem slova jako takovým.

Odtajněn byl již také český spisovatel, který nás poctí svou návštěvnou v navazující hodince věnované besedě. Je jím sci-fi spisovatel Michal Sirotek, který nedávno vydal u nakladatelství Golden Dog svoji již druhou knihu Zresetuj mě, sci-fi detektivku, která nás odnese do budoucnosti našeho hlavního města. Jestliže se chcete řádně připravit na nadcházející besedu, nezapomeňte svůj čtecí čas věnovat i tomuto titulu.

Michal Sirotek - Zresetuj měMichal Sirotek – Zresetuj mě
Praha, rok 2069.
Nové technologie a nadnárodní koncerny ovládají celou společnost. Mezi zámožným Centrem a vnějšími sektory města dlouho panují napjaté vztahy. Situaci eskaluje bestiální vražda. Na těle oběti stojí podivný vzkaz:
ZRESETUJ MĚ.
Případu se ujímá kriminalistka Sandra Šemberová. Čeká ji nelehký úkol – najít nebezpečného psychopata v metropoli, kde se korupce a zločinnost staly normou. Sandra se spojí s ostříleným čínským detektivem. Společně musí zastavit brutálního vraha dřív, než důsledky jeho činů obrátí celé město vzhůru nohama.

Takže ať už se chcete k nám připojit na Zoom, nebo jste chtěli jen načerpat inspiraci ke čtení, která je tentokrát rozmanitá, přeji hlavně pěkný prožitek z knih. A samozřejmě ráda se s vámi na Zoomu 3. září uvidím (nebo alespoň uslyším)!

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz