Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky: Srpen 2017

Image

Už jste se těšili na další měsíční přehled, co u nás vychází nového? I tentokrát je to směsice českých a světových autorů a o slovo se výrazně přihlásily i komiksy. Já už se nemůžu dočkat na nového komiksového Zaklínače a co vy?

Trevor Baxendale – Dávný čas

Série: Doctor Who: Kroniky Půvabu 3
Žánr: Sci-fi, dobrodružné
Datum vydání: 9. 8. 2017

Phaeroni zmizeli již před miliony let. Cestovali napříč hvězdami po stezkách z času a prostoru a zanechali po sobě jen pár stop. Ale co se Phaeronům vlastně přihodilo? Někteří věří, že je vyhladila nějaká nezastavitelná síla… jiní tvrdí, že se vyhladili sami. Ale co když je ve skutečnosti zastihl mnohem strašlivější osud?
V daleké budoucnosti objeví lidstvo poslední phaeronskou stezku — a Doktor s Clarou se vydávají odhalit, kam tato stezka vede. Každý z výzkumného týmu ví přesně, po čem pátrat — ale pouze Doktor ví přesně, co naleznou.
Protože kromě Doktora nikdo nezná pravé tajemství Phaeronů: obludné tajemství, tak mocné a strašlivé, že muselo být pohřbeno v nejhlubším hrobu ve vesmíru.

Goodreads: 3.88/5

Ukázka
Loď se třpytila ve svitu hvězd – zlatá, jantarová a snová – s křídly jako holubice v rozletu. Čekala trpělivě na svých třech nosnících, nástupní rampu měla vysunutou a iontové motory jen žhnuly.
Raymond Balfoour vyrazil napříč prostornou halou směrem k doku a uvědomil si, že je to ta nejkrásnější loď, jakou kdy viděl. Už jich za svůj život vlastnil nespočet – některé z nich dostal darem, jiné si koupil sám a každá z nich pro něj byla výjimečná – ale tato, tato byla naprostý unikát.
Tak zaprvé byla sestrojena na zakázku. To se také pěkně podepsalo na ceně. Všechny kosmické lodě sice provětrají kapsu, ale co teprve, když si ji necháte zhotovit na míru v soukromých hangárech na Dálné stanici! Zadruhé sloužila určitému účelu – nebyla to žádná výletní loď (i když by se Balfour nemohl zlobit na nikoho, kdo by si ji na první pohled spletl s luxusním korábem pro boháče). A zatřetí s ní zamýšlel jistou misi – průzkumnou výpravu, která ho dovede až za hranici známého vesmíru.

Vladimír Šlechta – Já, Gowery

Žánr: Sci-fi
Datum vydání: 15. 8. 2017

Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek nastalo Století míru, které trvá už pět let.
Do různých koutů zpustošené Evropy vyráží trojice hrdinů: kyborgizovaný voják Oggerd, technolog Hal Hargo a vyjednavač Gowery Fink. Mají za úkol zkoumat takzvané „střepy z Apokalypsy“, technologické pozůstatky starého světa. Někdy jsou při tom zavlečeni do her mocných zájmových skupin a jindy musejí napravovat své vlastní prohřešky.
Toto jsou tři jejich příběhy: „Zákon smečky“, „Rýnský cedník“ a „Kočičí dvířka“.

Ukázka
Kulka zasáhla mašinfíru do ramene, narazila na kost a rozprskla se na několik úlomků. Jeden kousek přeťal krkavici. Vytryskla krev.
To už jsem ležel na podlaze.
Koutkem oka jsem zahlédl, jak se topič vyklání přes opancéřovaný bok tendru a civí na trať před lokomotivou.
„Lehni!“ zaječel jsem.
Podvědomě jsem zaznamenal vysoké zapištění. Druhá kulka nás minula a odsvištěla kamsi do neznáma.
Topič po mně střihl pohledem. Pak se zadíval na mašinfíru, který se držel kolečka regulátoru a krev z něj chlístala jako z požárního hydrantu.
„K zemi!“
Třetí kulka trefila topiče do páteře. Padl do uličky a bylo po něm.
Vláček uháněl dál.

Hergé – Tintin v zemi Sovětů

Série: Tintin 1
Žánr: Komiks, dobrodružné
Datum vydání: 21.8. 2017

Reportér Tintin a jeho psík Filuta se vydávají do revolučního Ruska, aby tam zažili neuvěřitelná dobrodružství a se slávou se vrátili zpět. Tak se v lednu 1929 v Belgii zrodila jedna z nejslavnějších komiksových postav – reportér Tintin. Jeho úplně první příběh je celý černobílý a hlavní postava teprve získává své obrysy, které si pak podrží dalších 54 let. Komiks je však neobvykle dlouhý a má celkem 140 stran. Je zajímavou četbou pro všechny příznivce Tintina i neobvyklým tipem pro sběratele komiksů. Belgický tvůrce Hergé se nám tu představuje kresbou, která teprve dozrává, ale je patrné, že je to kreslíř, který dbá na detaily, historicky věrné kulisy i na humor, kterým zlehčuje napínavý příběh s mnoha honičkami a zázračnými útěky.

Goodreads: 3.67/5

Ukázka

Další díly vycházející tento měsíc

  • Tintin 2 – Tintin v Kongu
  • Tintin 3 – Tintin v Americe
  • Tintin 4 – Faraonovy doutníky
  • Tintin 5 – Modrý lotos
  • Tintin 6 – Ulomené ucho

    

Gena Showalter – První život

Žánr: Dystopie, young adult
Datum vydání: 21. 8. 2017

Tenley „Ten“ Lockwood je obyčejná sedmnáctiletá dívka, která posledních třináct měsíců strávila zamčená v Prynne Asylumu. Důvod? Není to její posedlost čísly, ale odmítnutí, aby rodiče určili místo, kde bude žít poté, co zemře.
Toto je pravda, kterou svět musí přijmout: Zaprvé – život je jen generálka; za druhé – skutečný život začíná až po smrti.
V Everlife jsou u moci dvě síly: Troika a Myriad, dlouhodobí nepřátelé a smrtící soupeři. Oba udělají cokoliv, aby Ten zlanařili do svých služeb, posílají své nejlepší nohsledy, aby ji nalákali na svou stranu. Brzy se Ten ocitne na útěku a ve válce mezi těmito dvěma silami, z nichž každá udělá cokoli, aby vyhrála právo na její duši. Komu může věřit? Ona prostě musí zůstat naživu dostatečně dlouho, aby se mohla rozhodnout…

Goodreads: 3.76/5

Paul Tobin, Piotr Kowalski – Prokletí vran

Série: Zaklínač 3
Žánr: Koiks, fantasy
Datum vydání: srpen 2017

Třetí komiksová kniha se zaklínačem Geraltem v hlavní roli.

Goodreads: 4.5/5

Ukázka (aj)

Nepřehlédněte

Robert Kirkman, Charlie Adlard – Nový začátek

Série: Živí mrtví 22
Žánr: Komiks, horor
Datum vydání: srpen 2017

Válka skončila, ale ne všechno dopadlo úplně tak, jak si Rick přál. Je však na čase opustit minulost a zkusit mezi mrtvými začít znovu. Je čas na nový začátek.
Vítejte v novém světě.

Goodreads: 4.26/5

Ukázka (aj)

Jana Rečková – Labyrint u Mrtvého ženicha

Žánr: Fantasy

Klášterecké katakomby jsou tak velké a spletité, že propojují celé město i se starým hřbitovem. Dokonce se říká, že v nich žijí upíři… Ať už je to jakkoliv, místní parta dětí, která si hrdě říká Zrůdičky, má pro strach uděláno, a proto si zvolila katakomby za cíl svého tajného plánu. Kam jinam totiž zavést a vyděsit mafiánské vymahače, co většině Zrůdiček obtěžují rodinu, a snad se jich tak jednou provždy zbavit? Jenže pod zemí a ve tmě nic není takové, jaké se to zdá na denním světle, a když se v koutech úzkých chodbiček začnou objevovat rudé oči, na zastavení plánu je už pozdě. Zrůdičky budou muset sebrat kuráž, najít nové spojence, odhalit nepřátele a zjistit, kdo může za podzemní chaos. A hlavně nesejít z cesty – protože kdo se v labyrintu temných chodeb ztratí, už se nikdy nemusí dostat ven.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz