Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • 5 hororových kousků, které letos uvidíte v kinech

5 hororových kousků, které letos uvidíte v kinech

Rádi se bojíte a holdujete hororovým filmům? Pak vás na podzim čeká pěkně rozmanitá nálož strašidelných snímků. Kterému z nich dáte přednost? Nebo je zhlédnete rovnou všechny?

To (It)

V kinech od 07.09.2017
Klaun je symbolem oslav, radosti a dětského smíchu. Jenže ve městě Derry je tomu jinak, každých 27 let se zde probouzí zlo živící se lidským strachem. Po tom, co bylo před lety téměř zahubeno, se opět vrací v podobě klauna, který touží po své pomstě.

Stephen King je aktivní spisovatel mající na svém kontě již desítky literárních děl. Většina z nich se dočkala svého filmového zpracování a nejnovějším kouskem v našich kinech bude známé To. Pokud se nemůžete dočkat, neváhejte se podívat i na další filmy dle jeho knižní předlohy.

Další filmy od Stephena Kinga

 • Mlha
 • Carrie
 • Dům v růžích (seriál)

 

Amityville: Probuzení (Amityville: The Awakening)

V kinech od 28.09.2017
Dům v Amityville má nechvalně známou minulost, v jeho útrobách totiž zahynulo již několik lidí a zdejší obyvatelé jej neberou na lehkou váhu. Pokud jde ale o cizince, neváhají se zde nastěhovat. Jedou takovou rodinou je matka se třemi dětmi, z nichž syn je bohužel v kómatu. Právě tato situace ji donutila sáhnout po levnějším domu, nehledě na jeho minulost. Radostnou zprávou je, když se syn z kómatu probudí, ovšem pak začne dům vplouvat do hlavy všem členům rodiny a naplňovat svoji pověst.

Filmy odehrávající se ve strašidelném domě v Amityville překvapivě vycházejí ze skutečné události. Byla zde totiž vyvražděna celá rodina až na otce, který se nakonec k vraždám přiznal. Ke všemu ho prý doháněly děsivé hlasy. Nejnovější zpracování této události můžeme nalézt ve filmu 3:15 zemřeš, ale i v dalších snímcích, které z této děsivé historie domů vycházejí. Jak dopadne nejnovější film Amittyvile: Probuzení?

Další filmy s motivem strašidelného domu

 • 3:15 zemřeš
 • Insidious
 • Sirotčinec

 

Jigsaw (Saw VIII)

V kinech od 26.10.2017
Jigsaw už je dlouhou dobu po smrti a město může být opět klidné. Tedy do chvíle, než opět začnou přibývat neobvyklé smrti na četných místech. Vše ukazuje na bývalou práci Jigsawa, kdo tedy kráčí v jeho stopách? Nebo se snad John Kramer znovuzrodil, aby mohl lidi dál vystavovat vlastní smrtelnosti?

Saw je série čítající již několik snímků o pokoušení lidských hranic a vážení si vlastního života. Četné hádanky hazardující se zdravím a životem, z kterých diváka mrazí. Největších ohlasů se dostalo právě prvnímu dílu. Otázkou je, jestli po tolika kouscích dokáže Saw přinést něco nového.

Další filmy s motivem maniaka zahrávajícího si s druhými

 • The Collector
 • Kostka
 • Hostel

 

Všechno nejhorší (Happy Death Day)

V kinech od 02.11.2017
Narozeniny by měly být jedním z těch lepších dní ve vašem životě a čím více jich můžete oslavit, tím přeci lépe. Ovšem s tím by nesouhlasila Tree, která prožívá svůj narozeninový den stále znovu a dokola. Problém je v tom, že vždy na konci dne zemře násilnou smrtí a opět se probudí na začátku stejného dne. Podaří se jí vrahovi uniknout, odhalit jeho totožnost nebo uvízla v tomto cyklu jednoho dne navždy?

Motiv opakujícího dne není mezi filmy příliš rozšířený, ovšem velmi úspěšně se jej povedlo zpracovat v sci-fi snímku Na hraně zítřka, kde lidstvo čelí mimozemské invazi. Dokáže i tento film vymáčknout z netradičního tématu to nejlepší?

Další filmy s časovou smyčkou

 • Lovci duchů, S03E11 – Časová smyčka (seriál)
 • Na hraně zítřka (sci-fi)

Hráči se smrtí (Flatliners)

V kinech od 23.11.2017
Co je tam na druhé straně, po smrti? Lidé, kteří se vrátí, vyprávějí neuvěřitelné historky. Není proto divu, že se toho chytí studenti medicíny a potají se navzájem dostávají do stavu klinické smrti a zpět. Nejprve je tento čin začne obohacovat, dokážou ve svém životě nové věci. Jenže zahrávat si se smrtí není beztrestné…

Člověka vždy fascinovala smrt – končí tím všechno, je něco za onou hranicí? Připravujeme se na nějaký život po smrti nebo naopak zkušenosti se smrtí dokážou obohatit náš život? Hráči se smrtí je remake filmu z roku 1990, dostane se mu větší pozornosti nebo zapadne mezi další četná zpracování tohoto tématu?

Podobné filmy s motivem života po smrti

 • Box of Shadows
 • Mučedníci

 

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Lady Lenna napsal:

  To, Amityville a Saw <3 jsem milovník hororů a na tyhle tři se obzvlášť hodně těším :)

  • Dragell napsal:

   Na To jsem také moc zvědavá a na Amityville na trailer jsem koukala v noci, tak nevím, jestli bych zvládla v potemnělém kině, asi by tam ze mě měli srandu :)
   Já jsem hodně zvědavá, jak se jim povede Happy death day.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Tvůrčí psaní: Nálepka, kterou má dnes každý druhý literární kurz | Host: Ondřej Neff

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
   
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Xiran Jay Zhao - Železná vdova