Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Knižní novinky: Říjen plný komiksů a ilustrovaných knih

Knižní novinky: Říjen plný komiksů a ilustrovaných knih

Na následující měsíc si pro nás nakladatelství připravila nálož komiksů a knih plných ilustrací, které stojí za pozornost. Také milujete obrázky jako já? Tak nakoukněte na tento přehled, ale pozor, hrozí nebezpečí zaplnění wishlistu dalšími kousky!

Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

Série: Zaklínač
Žánr: Fantasy, ilustrované vydání
Datum vydání: 3. 10. 2017

Kniha na motivy karetní hry z počítačového bestselleru The Witcher – Zaklínač. Ať už hrajete na exotickém plstěném plátýnku v honosném kasinu nebo na nahrubo otesaném baru v hlučné a zakouřené hospodě, hra Gwent vás nikdy neomrzí! Díky kartám s fantaskními kresbami, které jen dotvářejí strategické vzrušení pramenící z drtivé porážky protivníka, nabízí hra Gwent: The Witcher Card Game jedinečný herní zážitek. Dark Horse vám nyní s potěšením přináší nádhernou grafiku všech karet v úchvatném vydání s pevnou vazbou. Připomeňte si úžasné umění a vražednou hratelnost díky knize Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry! Knihu vydává Fantom print spolu s nakladatelstvím Crew.

Goodreads: 4,5/5

Ukázka

  

J. K. Rowlingová – Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Série: Harry Potter 3
Žánr: Fantasy, young adult, ilustrované vydání
Datum vydání: 5. 10. 2017

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

Goodreads: 4,53/5


Moje poznámka
Nádherně ilustrované vydání tentokrát již třetího dílu Harryho Pottera si jistě zaslouží vaši pozornost. I já se na něj těším a plánuji si tímto kouskem rozšířit knihovničku. Vždyť na sérii Harryho Pottera jsem vyrůstala, tak jako mnoho dalších mladých čtenářů. A že jste se ještě s tímto vydáním nesetkali? Určitě si nenechejte ujít moje listování knihou Harry Potter a Kámen mudrců.

J. K. Rowlingová – Fantastická zvířata

Série: Harry Potter – encyklopedie
Žánr: Fantasy, young adult, ilustrované vydání
Datum vydání: 26. 10. 2017

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.

Goodreads: 3,95/5

Ukázka

Forest Jean-Claude – Barbarella

Žánr: Sci-fi, komiks
Datum vydání: 31. 10. 2017

Klasický černobílý komiks Jeana-Clauda Foresta ze šedesátých let se stal legendou, kromě jiného i díky slavnému filmovému zpracování Rogera Vadima s Jane Fondovou v titulní roli. Barbarella, jejíž komiksovou podobu autor vytvořil podle Brigitte Bardotové, cestuje z planety na planetu a zažívá fantastická dobrodružství. Je to samostatná, smyslná hrdinka a v jejích příbězích se silně doráží dobová sexuální revoluce i myšlenky hippies. Hrdinka na cestách kosmem potkává různé nezvyklé mimozemšťany, netvory, roboty a anděly, a klasickým se kromě mnoha jiných stalo například její utkání se strojem na rozkoš, „orgasmotronem“, který utahá a zničí. Plníme dluh, který česká nakladatelství měla k základním dílům světového komiksu, a kromě prvního původního alba přinášíme v jednom svazku i pokračování z roku 1974, nazvané Hněv minutožroutů. Barbarella se tu se svým kočovným podnikem dostává do jiného rozměru a zaplete se do složitého mocenského boje o planetu Spectra.

Goodreads: 3,39/5

Vychází v klasickém i limitovaném vydání.

Anthony Del Cor, Conor McCreery, Neil Edwards – Assassin´s Creed: Návrat domů

Série: Assassin´s Creed 3
Žánr: Sci-fi, akční, historické, komiks
Datum vydání: říjen 2017

Bratrstvo má problémy. Dlouhý souboj s Templáři vyčerpal veškeré jejich zdroje a teď se zoufale snaží udržet si pozici ve světě, který se stále mění. Mohlo by být pro ně řešením spojit své síly s tajemnou organizací… pokud se jim podaří překonat nepřekonatelné rozdíly. A pokud se hrdince podaří přežít další cestu do minulosti.

Goodreads: 3,65/5

Ukázka

  

Moje poznámka
Tohle je snad první komiksová série, kterou opravdu postupně kupuji. Už vyšly celkem dva díly, krásně zpracované, s akcí, s historickou složkou, prostě mě to chytlo a já jsem natěšená na další pokračování. Však také můžete nakouknout na moji recenzi prvního dílu Assassin´s Creed: Zkouška ohněm. Tak kam se dostaneme tentokrát?

Marc Silvestri, Michael Turner, Brian Haberlin, David Wohl, Christina Z – Witchblade Kompendium: Kniha 2

Série: Witchblade Kompendium 2
Žánr: Fantasy, komiks
Předprodej do: 29. 10. 2017
Datum vydání: prosinec 2017

New Yorská policejní vyšetřovatelka Sára Pezziniová se stává nositelkou tajuplného artefaktu zvaného Witchblade. Artefaktu, který má podobu rukavice – smrtící a velmi mocné. Tato zbraň dokáže měnit svou strukturu, chránit svého nositele, a dokonce jej i léčit. Zároveň je prostředkem k udržení vesmírné rovnováhy.
Witchblade si jako svého dalšího hostitele vybrala právě Sáru. Propůjčila jí nadpřirozené schopnosti, které Sára využívá v boji proti zlu, ale i sama Witchblade má své vlastní záměry. Sára se při snaze odhalit její skutečné záměry musí postavit tajemným a mocným protivníkům, démonickému zabijákovi se slabostí pro dávkovače na bonbóny, zradám v řadách policie, nositeli síly Darkness Estacadovi, ale především své vlastní minulosti.

Goodreads: 3,92/5

Ukázka

  

Velkoformátová kniha o 640 stranách, obsahuje sešity 26 až 50 velmi úspěšné série Witchblade.
Třetí svazek z tajuplného světa Artefaktů.

Frank Herbert – Spasitel Duny

Série: Duna 2
Žánr: Sci-fi, ilustrované vydání
Předprodej do: 31. 10. 2017
Datum vydání: 1. 11. 2017

Paul Atreides, zvaný teď převážně Muad’dib, je absolutním pánem světa – a zároveň obětí své vlastní předzvěstné schopnosti, která z něj v očích jeho poddaných udělala boha. Na Arrakis přijíždějí tisíce poutníků, aby se poklonili novému spasiteli a jeho sestře Alii. Fremenská vojska šíří vesmírem hrůzu a zkázu a ničí všechno a všechny, kdo se Paulovi postaví do cesty. Bývalé mocnosti, dnes do značné míry zbavené své moci, se ale nehodlají jen tak vzdát: Bene Gesserit, Gilda a Tleilaxané připravují tajné spiknutí proti božskému vládci – a silného spojence mají v jeho vlastní domácnosti: Paulovu manželku Irulán, dceru bývalého vládce Shaddama, která svému manželovi trpce vyčítá, že s ní nechce mít děti. Na scénu vstupuje tajná zbraň – ghola Hayt, Tleilaxsany znovuoživený Duncan Idaho, který přináší svému staronovému vládci zkázu.

Goodreads: 3,86/5


Moje poznámka
Duna je takový ten sci-fi základ, který by měl mít přečten opravdu každý. Ale knihy jsou občas k nesehnání, takže za mým prvním seznámením stála nakonec audiokniha Duna. Jaké bylo mé překvapení, když se začal tento příběh vydávat ve speciálním ilustrovaném vydání? Kromě celostránkových ilustrací je každý okraj s textem kolorován a zdoben. Je to opravdu netradiční kousek do knihovničky a já se už moc těším na druhý díl, který mi tam rozhodně nesmí chybět.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • veruce napsal:

  Komiksy ráda nemám, ale ilustrované knížky, ty já můžu :) Já se tento měsíc těším na třetí díl Kostičasu :)

  • Dragell napsal:

   Na Kostičas se také těším, jen se děsím té pauzy mezi druhým a třetím dílem, jestli nebude lepší re-reading celé série :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Sejdeme se dne 31.března na Zoomu, kde vás čeká následující program:

  • 17:00 – debata o knize Železná vdova
  • 18:00 – beseda se spisovatelem Václavem Dvořákem, autorem série Písečníci a knihy Já, Finis

  | Tadytudy se připojte na Zoom
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Václav Dvořák