Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Knižní novinky: Říjen plný komiksů a ilustrovaných knih

Knižní novinky: Říjen plný komiksů a ilustrovaných knih

Image

Na následující měsíc si pro nás nakladatelství připravila nálož komiksů a knih plných ilustrací, které stojí za pozornost. Také milujete obrázky jako já? Tak nakoukněte na tento přehled, ale pozor, hrozí nebezpečí zaplnění wishlistu dalšími kousky!

Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

Série: Zaklínač
Žánr: Fantasy, ilustrované vydání
Datum vydání: 3. 10. 2017

Kniha na motivy karetní hry z počítačového bestselleru The Witcher – Zaklínač. Ať už hrajete na exotickém plstěném plátýnku v honosném kasinu nebo na nahrubo otesaném baru v hlučné a zakouřené hospodě, hra Gwent vás nikdy neomrzí! Díky kartám s fantaskními kresbami, které jen dotvářejí strategické vzrušení pramenící z drtivé porážky protivníka, nabízí hra Gwent: The Witcher Card Game jedinečný herní zážitek. Dark Horse vám nyní s potěšením přináší nádhernou grafiku všech karet v úchvatném vydání s pevnou vazbou. Připomeňte si úžasné umění a vražednou hratelnost díky knize Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry! Knihu vydává Fantom print spolu s nakladatelstvím Crew.

Goodreads: 4,5/5

Ukázka

  

J. K. Rowlingová – Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Série: Harry Potter 3
Žánr: Fantasy, young adult, ilustrované vydání
Datum vydání: 5. 10. 2017

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.

Goodreads: 4,53/5


Moje poznámka
Nádherně ilustrované vydání tentokrát již třetího dílu Harryho Pottera si jistě zaslouží vaši pozornost. I já se na něj těším a plánuji si tímto kouskem rozšířit knihovničku. Vždyť na sérii Harryho Pottera jsem vyrůstala, tak jako mnoho dalších mladých čtenářů. A že jste se ještě s tímto vydáním nesetkali? Určitě si nenechejte ujít moje listování knihou Harry Potter a Kámen mudrců.

J. K. Rowlingová – Fantastická zvířata

Série: Harry Potter – encyklopedie
Žánr: Fantasy, young adult, ilustrované vydání
Datum vydání: 26. 10. 2017

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.

Goodreads: 3,95/5

Ukázka

Forest Jean-Claude – Barbarella

Žánr: Sci-fi, komiks
Datum vydání: 31. 10. 2017

Klasický černobílý komiks Jeana-Clauda Foresta ze šedesátých let se stal legendou, kromě jiného i díky slavnému filmovému zpracování Rogera Vadima s Jane Fondovou v titulní roli. Barbarella, jejíž komiksovou podobu autor vytvořil podle Brigitte Bardotové, cestuje z planety na planetu a zažívá fantastická dobrodružství. Je to samostatná, smyslná hrdinka a v jejích příbězích se silně doráží dobová sexuální revoluce i myšlenky hippies. Hrdinka na cestách kosmem potkává různé nezvyklé mimozemšťany, netvory, roboty a anděly, a klasickým se kromě mnoha jiných stalo například její utkání se strojem na rozkoš, „orgasmotronem“, který utahá a zničí. Plníme dluh, který česká nakladatelství měla k základním dílům světového komiksu, a kromě prvního původního alba přinášíme v jednom svazku i pokračování z roku 1974, nazvané Hněv minutožroutů. Barbarella se tu se svým kočovným podnikem dostává do jiného rozměru a zaplete se do složitého mocenského boje o planetu Spectra.

Goodreads: 3,39/5

Vychází v klasickém i limitovaném vydání.

Anthony Del Cor, Conor McCreery, Neil Edwards – Assassin´s Creed: Návrat domů

Série: Assassin´s Creed 3
Žánr: Sci-fi, akční, historické, komiks
Datum vydání: říjen 2017

Bratrstvo má problémy. Dlouhý souboj s Templáři vyčerpal veškeré jejich zdroje a teď se zoufale snaží udržet si pozici ve světě, který se stále mění. Mohlo by být pro ně řešením spojit své síly s tajemnou organizací… pokud se jim podaří překonat nepřekonatelné rozdíly. A pokud se hrdince podaří přežít další cestu do minulosti.

Goodreads: 3,65/5

Ukázka

  

Moje poznámka
Tohle je snad první komiksová série, kterou opravdu postupně kupuji. Už vyšly celkem dva díly, krásně zpracované, s akcí, s historickou složkou, prostě mě to chytlo a já jsem natěšená na další pokračování. Však také můžete nakouknout na moji recenzi prvního dílu Assassin´s Creed: Zkouška ohněm. Tak kam se dostaneme tentokrát?

Marc Silvestri, Michael Turner, Brian Haberlin, David Wohl, Christina Z – Witchblade Kompendium: Kniha 2

Série: Witchblade Kompendium 2
Žánr: Fantasy, komiks
Předprodej do: 29. 10. 2017
Datum vydání: prosinec 2017

New Yorská policejní vyšetřovatelka Sára Pezziniová se stává nositelkou tajuplného artefaktu zvaného Witchblade. Artefaktu, který má podobu rukavice – smrtící a velmi mocné. Tato zbraň dokáže měnit svou strukturu, chránit svého nositele, a dokonce jej i léčit. Zároveň je prostředkem k udržení vesmírné rovnováhy.
Witchblade si jako svého dalšího hostitele vybrala právě Sáru. Propůjčila jí nadpřirozené schopnosti, které Sára využívá v boji proti zlu, ale i sama Witchblade má své vlastní záměry. Sára se při snaze odhalit její skutečné záměry musí postavit tajemným a mocným protivníkům, démonickému zabijákovi se slabostí pro dávkovače na bonbóny, zradám v řadách policie, nositeli síly Darkness Estacadovi, ale především své vlastní minulosti.

Goodreads: 3,92/5

Ukázka

  

Velkoformátová kniha o 640 stranách, obsahuje sešity 26 až 50 velmi úspěšné série Witchblade.
Třetí svazek z tajuplného světa Artefaktů.

Frank Herbert – Spasitel Duny

Série: Duna 2
Žánr: Sci-fi, ilustrované vydání
Předprodej do: 31. 10. 2017
Datum vydání: 1. 11. 2017

Paul Atreides, zvaný teď převážně Muad’dib, je absolutním pánem světa – a zároveň obětí své vlastní předzvěstné schopnosti, která z něj v očích jeho poddaných udělala boha. Na Arrakis přijíždějí tisíce poutníků, aby se poklonili novému spasiteli a jeho sestře Alii. Fremenská vojska šíří vesmírem hrůzu a zkázu a ničí všechno a všechny, kdo se Paulovi postaví do cesty. Bývalé mocnosti, dnes do značné míry zbavené své moci, se ale nehodlají jen tak vzdát: Bene Gesserit, Gilda a Tleilaxané připravují tajné spiknutí proti božskému vládci – a silného spojence mají v jeho vlastní domácnosti: Paulovu manželku Irulán, dceru bývalého vládce Shaddama, která svému manželovi trpce vyčítá, že s ní nechce mít děti. Na scénu vstupuje tajná zbraň – ghola Hayt, Tleilaxsany znovuoživený Duncan Idaho, který přináší svému staronovému vládci zkázu.

Goodreads: 3,86/5


Moje poznámka
Duna je takový ten sci-fi základ, který by měl mít přečten opravdu každý. Ale knihy jsou občas k nesehnání, takže za mým prvním seznámením stála nakonec audiokniha Duna. Jaké bylo mé překvapení, když se začal tento příběh vydávat ve speciálním ilustrovaném vydání? Kromě celostránkových ilustrací je každý okraj s textem kolorován a zdoben. Je to opravdu netradiční kousek do knihovničky a já se už moc těším na druhý díl, který mi tam rozhodně nesmí chybět.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • veruce napsal:

  Komiksy ráda nemám, ale ilustrované knížky, ty já můžu :) Já se tento měsíc těším na třetí díl Kostičasu :)

  • Dragell napsal:

   Na Kostičas se také těším, jen se děsím té pauzy mezi druhým a třetím dílem, jestli nebude lepší re-reading celé série :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz